Bulvár

Zoufalé manželky, nebo spokojené hospodyňky?

 

Zatoužily jste někdy mít manžela, který dokáže vydělat několikanásobek průměrného platu? Nemuset chodit do práce a na domácí práci mít vlastní hospodyni? Líbí se vám představa, že zatímco se opalujete u bazénu, vaše au-pairka pomáhá dětem s domácími úkoly? A co teprve takový rozlehlý dům s luxusním vybavením, sice blízko města, ale přesto vzdálený tak, abyste byla v přímém sousedství s přírodou? Místo počítání peněz, abyste vyšla do výplaty, návštěvy luxusních obchodů a restaurací?

 

Mnoho z nás touží žít zdánlivě bezstarostný život boháčů. Mnoho z nás touží stát se alespoň na chvíli „zelenou vdovou“. Tento termín vznikl v Anglii v 70. letech. Označuje manželky bohatých podnikatelů, kteří si v touze žít v poklidu v dosahu přírody postavili luxusní sídla mimo stresující ruch velkoměst. Osamělé ženy uprostřed přírody věčně čekající na své zaneprázdněné manžely – to jsou zelené vdovy.

 

Do Česka tento fenomén dorazil společně s restitucemi a rozvojem podnikání na začátku 90. let. Zrození zelených vdov doprovázela výstavba satelitních městeček a poznávacím znamením typické rodiny zelené vdovy se stalo podnikatelské baroko.

 

Nuda, stereotyp, osamělost

Ráno co ráno se satelitní městečko zdánlivě vylidní. Přesto za vysokými ploty luxusních domů někdo zůstává. Někdo, kdo bude celý den čekat, až se vrátí manžel z práce. Možná zajede autem do blízkého nákupního centra, i když vlastně neví, co nakupovat – všechno už má.

 

Za jinou zdí je možná žena, která by mohla být její věrnou kopií, ale pravděpodobně se nikdy nesetkají, nespřátelí. I to je totiž jeden z důvodů, které vedou ke zrození zelené vdovy. Klasická vesnice nabízela mnoho příležitostí, při kterých se sousedé přirozeně potkávali a navazovali kontakty. Náves, místní obchod s prodavačkou, která ví o každém všechno, kostel, hospoda. Ploty, které jsou dnes záměrně neprůhledné a vysoké, aby spolehlivě chránily soukromí svého majitele, paradoxně také brání přirozené komunikaci s okolím.

 

Je to jako by se obyvatelé těchto domů dobrovolně zavřeli do vězení osamělosti. Je to tak ale jen částečně. Muž každé ráno odjíždí za prací, většinou až do pozdního večera, často i o víkendech. Návrat domů je pro něj příležitost k relaxaci a odpočinku. Jeho žena mezitím zůstává zavřená v luxusním vězení v očekávání celodenní nudy. Často si právě z nudy a osamělosti nachází milence, obvykle někoho, kdo je – na rozdíl od manžela – stále při ruce: svého zahradníka, mladíka z nejbližší pumpy… Větším problémem se může stát pití alkoholu a užívání drog, které velmi často mohou přerůst v závislost, o které ani nejbližší okolí nemusí tušit. Zelené vdovy bývají nezřídka pacientkami soukromých psychoterapeutických a partnerských poraden. Trpí depresemi, neurózami, pocitem vlastní zbytečnosti. Problémy se objevují v manželství jako takovém a rozvodovost takových párů je až 30 %.

 

Žena v domácnosti?

Neměli bychom na zelené vdovy pohlížet pouze v negativním slova smyslu. Ve své podstatě jde opravdu o ženy v domácnosti. Je pravda, že ještě v nedávné historii bylo zcela běžné, že žena se starala o domácnost a za výdělkem se vydával muž. Je ale také pravda, že tehdejší průměrné hospodyňky netušily nic o myčkách, pračkách se sušičkami, o vlastní kuchařce a uklízečce si mohly nechat jen zdát. „Udržování rodinného krbu“ byla celodenní činnost. Ještě v roce 1972 české ženy uváděly, že domácími pracemi (úklid, vaření, nákupy a praní) stráví průměrně pět hodin a dvacet minut za den! Dnes některé ze zelených vdov pochopily, že život bez jakékoliv činnosti je ubíjející a vyčerpávající, a proto se rozhodly věnovat se právě starosti o dům, zahradu, o blaho manžela, s tím, že výměnou za luxusní život nabídnou čistý, uklizený dům, jídlo, maximální péči o děti a muže. Formou vlastní seberealizace se jim tak stává starost o rodinu, bohužel často nespravedlivě nedoceněná.

 

Je to jedna z mála možností, jak se s životem zelené vdovy vypořádat. Bohatí manželé, často špičkoví manažeři, nemívají zájem na tom, aby jejich žena docházela do práce. Do denních aktivit jako je navštěvování fitness, kosmetiky apod. se ženám samotným příliš nechce a kamarádky? Ty buď přes den pracují, nebo podlehnou závisti a se svojí kamarádkou se přestanou stýkat úplně.

 

 

Znáte ze svého okolí nějakou „zelenou vdovu“?

Je to vaše přítelkyně, nebo je to žena, která se skrývá ve svém luxusním domě?

Je pro vás představa, že byste byla žena v domácnosti, noční můrou, nebo by vás takový způsob seberealizace uspokojoval?

Umíte si takový život představit?

 

Prosíme vás o pomoc při realizaci nového dokumentárního cyklu České televize, který navazuje na úspěšné „Posezení s Janem Burianem“. Hledáme ženu – zelenou vdovu. Cílem projektu je formou přátelského rozhovoru odhalit život, přání a touhy takové ženy. Pokud máte jakýkoliv tip, pošlete jej prosím na adresu marina.kra@seznam.cz, pomůžete smysluplnému projektu.

 

   
27.04.2007 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [55] Kuře [*]

  Hm, no nejsem sice zelená vdova,takže nemám tu zkušenost, ale ono je to dost těch žensjkejch, co s tím mají potíže. Jenže problémem s osaměním může trpět ženská kdekoliv a je fakt, že minimálně jednu,co trpěla "jak zvíře" znám. Už netrpí, šla do práce a maká a maká. I když by ji manža uživil a dost se čertil, že nemá ten servis, co měl dřív.
  Jinak stačí jít na mateřskou a nemít v okolí kamarády. A když předtím byla holka pár měsíců doma a neměla na společnost náladu, tak se pak ocitne v izolaci hned. A jak z toho ven? Holt musí chtít a musí s tím začít něco dělat.
  Pokud jde o nudu, tak je to zase na jedné každé, jak ji zažene.
  Já bych v satelitu žít nemohla. Jsem spokojená teď, když chodím na půlku do práce a pak se starám o ty svoje příšerky. A mám na sídlišti spoustu známých a pár bezva kámošek. Děckám stačí seběhnout schody a můžou si hrát s kamarádem, nebo jen tak zazvoní kamarád co bydlí nad náma... Ale to je prostě otázka toho, co má kdo rád. Až budu mít ráda zlatou klec, tak se začnu zajímat o to, jak se do ní rychle zavřít.

  superkarma: 0 02.05.2007, 14:11:37
 2. [54] Andrejka82 [*]

  Jednu znám, ale manžel, zazobaný sportovec, ji už vyměnil za 18 letou slečnu. Sama bych tak žít nikdy nechtěla

  superkarma: 0 30.04.2007, 18:53:36
 3. [53] Valošková Hana [*]

  nemusím být ZV stačilo by mi kdybych nemusela v obchodě přemýšlet jestli si to ještě můžu dovolit koupit ( myslím běžné věci ne mercedes)ale skusit si přehazovat papírové vidlema,aby nesplesnivěly nemusí být špatné

  superkarma: 0 29.04.2007, 16:06:34
 4. avatar
  [52] Suzanne [*]

  No, myslím, že se v článku mluví o jiných zelených vdovách, než si představují čtenářky v této diskusi Ony ty odložené manželky jsou podle statistik u psychologů skutečný problém. Já bych do toho nešla ani za milion. Navíc jednu znám

  superkarma: 0 29.04.2007, 09:37:35
 5. avatar
  [51] Dudlajlama [*]

  Nejsem sice az tak uplne zelena vdova, spis jen nazelenala, nevim ale co je to nudit se. Doma se neoziram a mam porad co delat, kdyz je manza zaneprazdneny, nebrblam a zabavim se sama, mam sve konicky(nikolivek pumpare ci zahradnika), pratele a spis mi pripada, ze je toho casu cim dal min.

  superkarma: 0 28.04.2007, 21:42:23
 6. avatar
  [49] Dášule [*]

  Myslím, že si o tom rozhodly samy. Jistěže bych chtěla mít někoho, kdo by mi můj panelákový byt uklidil, vypral a hlavně vyžehlil nasázel kytky na balkonové truhlíky atd. Ale hlavně proto, abych se mohla věnovat tomu, co chci, tomu co mě baví, abych na to měla dost času. Jestliže manželovi vadí, že by chodila do práce, může si vzít práci domů, může se vzdělávat - setká se tam se spoustou lidí. Může se pokusit založit klub zelených vdov, kde se budou bavit o tom, která manykýrka dělá lepší mynikýru, kde mají dražší botičky a nechat se několikrát denně přečesat a nalíčit. Doma mezitím hospodyně zařídí úklid, ópérka vyzvedne děti, guvernantka se s nimi bude učit. Ale je to věcí každé z těch žen, jestli chce raději sedět doma a přemýšlet, který alkohol je dražší a tudíž vhodnější pro ni.

  superkarma: 0 27.04.2007, 20:23:22
 7. avatar
  [48] Henri [*]

  Myslím, že zelenou vdovou ženská prostě musí být od přírody. Netuším co je to nudit se, tolik věcí bych potřebovala stihnout za celý den, tím nemyslím domácnost, ta se tak nějak průběžně udržuje celý den. A stejně mám pocit, že nestíhám. Tím se nechlubím, prostě jako každý hodnotím věci ze svého pohledu a podle mě činorodý člověk (žena) se nemůže stát zelenou vdovou ve smyslu v jakém je to v článku prezentované.

  superkarma: 0 27.04.2007, 19:42:40
 8. [47] Tobbi [*]

  Být prodavačkou v hypermarketu, taky bych s prací sekla taky sekla ráda. Nicméně mě moje práce baví.

  superkarma: 0 27.04.2007, 18:33:49
 9. [46] gentiana [*]

  Ach bože.
  Ženy, které se rozhodly realizovat praním prádla a péčí o zahradu..... jaúúúú. Četla jsem Feminine Mystique od Bettz Friedan, ta tohle popsala už v šedesátejch letech. 6enské převlíkaly postele sedmkrát do týdne, plýtvaly časem na převlíkání se k obědu a ke svačině a občas došlo k nějaké nevysvětlitelné sebevraždě, dyť ta rodina byla tak spokojená. Pravda,tehdy se do toho plantal lidový freudismus s tezí, že žena, která chce pracovat, si tím nutně musí vynahrazovat nedostatky v sexu.
  A chlap, který nestojí o to, aby jeho žena chodila do práce, když ta o to stojí,je sobecký ksindl. Někoho to převlíkání postelí sedmkrát denně baví, ale osobně nikoho takového neznám. I ty manželky bohatých mužů mají něco jako vlastní vůli a vlastní život....
  Mimochodem, moje matka přišla o kamarádky tak, že se kamarádky rozhodly,že ona je ta milionářksá panička, co nemusí pracovat a akorát se válí u krbu se sklenicí na martini velkou jako menší akvárium atp. a párkrát jí to takhle daly vyžrat. Prostý fakt, že kromě toho "milionáře" (tedy někoho, kdo má větší auto, než fóbiji) má vlastní práci, ve které si vydělalana ten kožich ap. věcičky, kamarádky diskrétně přehlédly.

  superkarma: 0 27.04.2007, 16:02:53
 10. [45] gentiana [*]

  A

  superkarma: 0 27.04.2007, 16:02:41
 11. avatar
  [43] gerda [*]

  myslím, že každého člověka ať už v jakémkoliv společenském postavení nejvíc deptá pocit neužitečnosti, marnosti. Taková babka důchodkyně, která vypomáhá v nějakém charitním centru, může být daleko bohatší, než užírající a opíjející se osamělá ženská v satelitu. Připadá mi strašně snobské a maloměšťácké tvrdit, že údělem ženy boháče je pomalu skomírat za vysokou zdí uprostřed bohatství. Proč? Která si neumí sama najít nějaké společenské vyžití, a nemusí to být zrovna práce či sexuální radovánky s šoférem, ať si stěžuje sama na sebe. Práce je pro každého dost, jen ji chtít.

  superkarma: 0 27.04.2007, 13:30:05
 12. avatar
  [41] pajda [*]

  No, kdyby si autorka článku omrkla něco ze života dřívejší střední vrstavy, zjistila by, že dřív se dělaly návštěvy "paní domu" a tedy ty ženy,které byly v domácnosti měly povinností - zejména společenských - až nad hlavu. Když se odbyly všechny povinné návštěvy, a oplátky za ně, tak toho bylo docela dost a nebylo to tak jako dneska, když chlap když už chce být s přáteli, tak jde sám za zábavou a ženu nechá sedět zavřenou v domě. A jinak je celá řada věcí, které se dají dělat i za tohoto stavu...přece nemusejí jen sedět a čekat, ne?

  superkarma: 0 27.04.2007, 12:25:34
 13. [40] Lindaa [*]

  Já ZV být NECHCI. Byla jsem doma - nezamestnaná - 6,5 mesíce. První mesíc to bylo príma, bezvadne jsem si odpocinula, odpoledne jsem obcas blbla s mýma dvema skoro pubertackama, vsechno jsem v klidu stihla - proste pohoda. Pak jsem se zacala nudit a po 3 mesících me nebavila uz ani televize, uklidit nebo uvarit mi lezlo na nervy - vzdyt to pocká, proc to musím delat zrivna ted kdyz na to mám celý den, vykopat se ráno z postele byl docela horor. Detem jsem lezla na nervy, kdykoliv prisly domu a chtely se bavit s kámoskama tak jsem tam byla já a dennodenní dotazy: mami kdy uz pujdes do práce mi náladu zrovna nezvedly. Zaplatpámbu za práci, i to vstávání v 5.30 ráno nejak preziju nez být zase doma. Takze dekuji nechci.

  superkarma: 0 27.04.2007, 12:09:42
 14. [39] Radka JS [*]

  sladkapusinka: Tak to ne, abych byla přívěšek.... Čas od času jsem nucena se v takové společnosti pohybovat a řeknu vám, že je to děsné... Nesnesla bych pozici vydržované manželky. Jedině pokud bych se o to zasloužila sama a lidé by si mě proto mohli vážit. Když slyšíte, že se ty ženy baví jenom o oblečení, nové kosmetice a plastických operacích... Peníze ano, ale takovou společnost teda opravdu neee!

  superkarma: 0 27.04.2007, 12:09:27
 15. avatar
  [38] nenunka [*]

  Kelly: Přesně tak. Nudu neznám. ZV by si měly na měsíc vyměnit život s panelákovou matkou a jásaly by, že je nepotkal stejný úděl.

  superkarma: 0 27.04.2007, 12:07:57
 16. avatar
  [36] Evikus [*]

  sladkapusinka: pokud jí to takle vyhovuje, proč ne je to její život

  superkarma: 0 27.04.2007, 12:00:30
 17. avatar
  [34] kareta [*]

  1) peníze kazí charakter
  2)stejně se rozvedou
  3) nuda nuda nuda
  4)ó jak plytké
  atd.
  KYSELÉ HROZNY.
  Jen by mi vadilo, že to nejsou MOJE peníze, nýbrž společné

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:49:23
 18. avatar
  [33] Gabi [*]

  nebyl podobný článek i na jiném serveru?! Nebýt těhle článků, tak znám jen "slaměné vdovce". A rozhodně nejsem typ pro takové žití, brrr. Jsem akční a samostatná a tohle bych považovala za svou duševní degradaci bez ohledu na luxus

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:40:17
 19. avatar
  [32] Kelly [*]

  Já teda nevidím rozdíl ve výše popsané ZV a ženě, co je doma v paneláku (mateřská nebo bez práce). Snad to mají horší ty, které jsou v tom paneláku, protože nemají možnost courat se nebo sednout si někde ve stínu vlastní zahrady.
  A takových žen, které mají své partnery od nevidím do nevidím v práci, nebo dokonce celé týdny, je víc a nejsou to zrovna boháči.
  Spíš mi přijde víc frustrující stav, kdy manžel jezdí na druhou stranu republiky za prací, doma není týden i víc, ženská je sama s dětmi, do kapsy stále hluboko a kolikrát nemá ani to čtyřkolové hejblo, s kterým by zajela na nákup a tak musí těžké tašky tahat sama.
  Výše zmiňovaných ZV vdov, které trpí depresemi, mi líto není. Můžou si za to samy, že se neumí zabavit.

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:33:13

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [31] a.... [*]

  Evikus: Ne, bydlím v bytě zelená možná dnes trochu jsem, protože jsem pěkně nastydlá, ale to až tak přes mejkap není vidět

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:31:29
 2. avatar
  [30] Evikus [*]

  a....: nejsi teda náhodou zelená vdova?

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:28:56
 3. [29] a.... [*]

  Evikus: Já to neznám, mít manžela odpoledne doma a již nikdy nic takového nepoznám Vedu tak trochu jiný život

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:25:47
 4. avatar
  [28] ddeenniissaa [*]

  Určitě bych si to chtěla na čas aspoň vyzkoušet

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:19:03
 5. avatar
  [27] Evikus [*]

  a....: já neříkám zahánět nudu vař. a ukl. ale přece vařit a uklízet stejně musíš pokud na to někoho nemáš ne?
  Já to myslela tak, že budu radši mít méně peněz a manžela odpoledne doma, než prachů jak mraků a budu pořád sama. Ale každý si to udělá jak chce.
  Toho manžela odpoledne doma je potřeba abys mohla trávit čas sama a měl kdo hlídat

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:16:30
 6. [26] a.... [*]

  Evikus: Já teda necítím potřebu nudu zahánět vařením a uklízení Když už bych měla čas jen pro sebe rozhodně bych se nenudila, pozornost chlapa bych nepotřebovala a čas bych trávila ke své naprosté spokojenosti.
  A ty řeči o štěstí v chudobě, to je jen taková romantický klišé.

  superkarma: 0 27.04.2007, 11:01:32
 7. [25] kvetenalesni [*]

  Můj muž je pořád v práci a to hlavně o víkendech.Jako živnostník se musí ohánět ,aby bylo na složenky a půjčky.Já makám taky v práci jako ďas.Tak nevím, jestli ta ZV na tom není líp.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:55:53
 8. avatar
  [24] Evikus [*]

  Ale bohužel dnešní doba přeje spíš zeleným vdovám - viz femme - aby vůbec mohli žít musí manžel dělat práci navíc na úkor rodiny.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:46:15
 9. avatar
  [23] Evikus [*]

  lilithheta: já si myslím že jde o to, že tady platí peníze nejsou všechno. Že šťastnější může být ženská, která nemá moc peněz, ale manžel nechodí domů o půlnoci, odpol jsou spolu a s dětma a na nudu nemá čas protože vaří, uklízí ale taky si hraje a má svoje aktivity. No a zelená vdova má prachy, ale co to je za život když manžela skoro nevidí? Na všechno má lidi, nic nemusí dělat, chodí na manikúru, nákupy, cvičení - i kdyby s kamarádkama, mě by to bavilo tak půl roku.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:44:51
 10. avatar
  [22] femme [*]

  taky jsem byla věčně zelená vdova, a to proto, že mangel musel chodit na melouchy, bo z jednoho platu a mé mateřské bychom se třemi dětmi nevyžili

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:40:03
 11. avatar
  [21] Z_U_Z_U [*]

  Řešíme te´d bydlení, hypotékou se zadlužíme na dalších dvacet let. Chceme něco s alespoń trochu pohodlným dojížděním do Prahy. A můžu říct, že i když jsme dostali velice výhodnou nabídku novostavby v satelitu na kraji Prahy, oba jsme se s přítulem shodli na tom, že do satelitu, kda máte před sebou metr trávníku, kolem zed a jste namačkaní na další baráky ani omylem To radši budeme dojíždět o 20 minut dýl a makat na starším baráčku, kde bude klid a prcek si bude moct hrát na zahradě

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:28:15
 12. avatar
  [20] lilithheta [*]

  cmelda: V paneláku máš sice výhled a i to spojení se sousedy "na dvojce spláchly záchod a sousedi si to rozdávají", ale klidně bych se bez toho obešla. Navíc, je to čistě věcí té rodiny, jestli si postaví nedobytnou pevnost anebo otevřou výhled. Nikde není to přeci není podmínkou, pak ať už si nadává ta ženská sama sobě, že si nedovedla prosadit svou.

  Evikus: I teď jsem prakticky sama (přítel věčně sedí u compu, nebo si čte v hospodě), a takhle bych aspoň měla peníze na realizování svých zálib - a že bych se zabavit uměla. Navíc, proč bys měla dělat všechno sama? Ve vedlejších domech je taky určitě pár normálních ženských, které by se rády pobavily.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:25:34
 13. avatar
  [19] cmelda [*]

  Pianistka: no tak na to nemusis bydlet v satelitu a byt ZV, to ma hodne z nas i v normalnim byte a pri zamestnani obou rodicu

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:09:48
 14. avatar
  [18] cmelda [*]

  lilithheta: protoze ta zed, ten plot, pokud tam je, tak tam zkratka je. rano, vecer - nejde mi o to, ze pres den muzes nekam vypadnout, ale predstava, ze dobu, co travim doma s rodinou, nevidim dal nez na 2 m na travnik .. mi prijde takova .. nevim, jak ve vezeni.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:08:50
 15. [17] Pianistka [*]

  Mě by na tom nejvíc chyběl ten rodinný život, manžel furt někde v tahu, děti mají školu a kroužky v X km vzdáleném městě...domů se chodí v podstatě všichni jen vyspat.

  superkarma: 0 27.04.2007, 10:00:25
 16. avatar
  [16] Evikus [*]

  lilithheta: a já bych třeba taky občas chtěla něco dělat s manželem (a teď nemyslím zrovna sex )

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:58:44
 17. avatar
  [15] Evikus [*]

  lilithheta: já myslím že by tě to ale dlouho nebavilo když by si byla pořád sama já vím že můžeš mít spoustu zájmu (sporty, nákupy, kultura...) ale když bys všude chodila sama (píšou že tyhle ženy nemají kamarádky) tak by tě to omrzelo ne?

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:57:56
 18. avatar
  [14] sanvean [*]

  Ten první odstavec se mi velice zamlouvá

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:54:10
 19. avatar
  [13] lilithheta [*]

  cmelda: A proč bys měla koukat do zdi? Měla bys konto a auto, kdo by tě nutil, abys byla doma uvázaná jak ten čokl u boudy?

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:47:47
 20. avatar
  [12] Eliza [*]

  Taky mam pocit že bych se situace ZV nedostala, ale co já vím? Ovšem satelitní městečka, to je děs-běs.
  Nicméně mám už delší dobu v hlavě projekt jak na tom trhnout Vyberu si takovouhle lokalitu a budu objíždět dámy se soukromými lekcemi. Čehokoliv. Třeba orientálního tance, jazyků nebo tantry Ať manžílkové zapaltí za rozvoj ženy kterou si vzali jen pro reprezentaci Kdo se hlásí do toho se mnou?

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:42:03
 21. [11] a.... [*]

  Myslím, že záleží jen na člověku, jak ten čas tráví. Nudí se možná ty, které byly zvyklé být celý den mezi lidmi a žvandat s kamarádkama, pak se pocourat po obchodech a večer někam vyrazit.
  Ty, které mají své zájmy, k tomu auto k osobní potřebě, aby se dostaly, kam potřebují, tak nevím, proč by neměly být spokojené.
  kareta: Také nefandím komunistickým teoriím, že docházení do práce dělá člověka plnohodnotným a smysluplně mu naplňuje život. Mít stálou rentu, naplňuji život výhradně tím, že budu rozvíjet své zájmy a pracovat na sobě. Pracovat pro druhé mě opravdu nenaplňuje.

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:31:28
 22. avatar
  [10] cmelda [*]

  Evikus: ale ani takovych moc neni .. nicmene byt zavrena v satelitu bych nechtela ani omylem - at uz v oplocenem domku, kde koukas jen do zdi, nebo v neoplocenem, kde uz 3 m od okna vidis sousedum do talire ...

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:26:51
 23. avatar
  [9] lilithheta [*]

  Tak to je přesně život, jaký by mi vyhovoval. Jak já bych byla spokojená - ani na minutu bych se nenudila. Vždyť je tolika aktivit, kterých si člověk může užít, pokud má nějaké peníze a možnost dopravy.

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:15:42
 24. avatar
  [8] wich [*]

  "Bezstarostný život boháčů"

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:11:23
 25. avatar
  [7] Evikus [*]

  kareta: já jsem podle článku pochopila že na děti mají chůvu, na vaření kuchařku, na úklid uklizečku a proto se nudí. Doma nic nedělají, fitko a kosmetika a nákupy je brzy přestanou bavit. Takový život bych fakt nechtěla

  superkarma: 0 27.04.2007, 09:00:05
 26. [6] Radka JS [*]

  Já zaprvně nejsem ještě vdaná, ale přítel je v práci od rána do večera a většinou alespoň jeden den o víkendu. Plná konta peněz na to, abych mohla chodit do luxusních obchodů bohužel nemáme, ale ač jsem jinak dost akční, klidně bych se starala o domácnost a chodila do práce třeba jenom na zkrácený čas... A určitě bych se zabavila.

  superkarma: 0 27.04.2007, 08:19:00
 27. avatar
  [5] liva99 [*]

  No já teda nevím, ZV nejsem, nemáme prachů plný konto,ani nevlastním žádné služebnictvo, ale stejně jsem doma sama s dětma celý dny, manža maká až do večera nebo odjíždí na služebky... Ale že bych propadala alkoholu? Přece se vždy dá najít nějaká zábava, když už za mě vše někdo udělá, mám koníčky a určo to není kosmetika a fitness... Myslím, že se to nedá takhle házet do jednoho pytle.

  superkarma: 0 27.04.2007, 07:38:30
 28. avatar
  [4] kareta [*]

  Vzhledem k tomu, že všechny mají děti, tak se to asi za ZV považovat nedá. Ale nechápu, proč by se měly nudit- to jsou zas nějaké komoušské teorie- mě rozhodně víc nudí docházení do práce a úklid domu ( a zcela jistě mě to nenaplňuje)než zábava, kterou dělám ve volném čase . V budoucnu se nezříkám možnosti mít hospodyni nebo pomocnici a "nudit se". Už aby to bylo!!!

  superkarma: 0 27.04.2007, 07:26:13
 29. avatar
  [3] Enya [*]

  Není o co stát, nechtěla bych...

  superkarma: 0 27.04.2007, 06:47:14
 30. avatar
  [2] Juana [*]

  Já znám, je to manželka kamaráda mého manžela, ale ta se teda nenudí. Má tři děti, starší chodí do školy a nejmladší budou letos 3 roky, takže má co dělat. Ale od prvního porodu nepracovala, on nechce, na druhou stranu by to ani nešlo, protože kamarád bývá hrozně dlouho přes den pryč, často jezdívá i na několikadenní služebky a kdyby ona měla chodit do práce a ještě se starat o 3 děti, tak by byla skoro jako samoživitelka. Přestěhovali se kousek za Prahu, ona vozí kluky na kroužky a stará se o domácnost. Ale je pravda, že i když on má relativně slušný příjem, tak jim nic nezbyde, protože jsou dost zadlužený, mají hypotéku, dvě auta na leasing a na konci měsíce nulu na kontě.

  superkarma: 0 27.04.2007, 05:01:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme