Rodina

Zora Jandová: Peníze dětem do ruky patří

Polemika nad tím, zda děti odměňovat finančně, či nikoli, je velká. Jak tento problém řeší herečka Zora Jandová a skladatel Zdenek Merta, to se dozvíte v následujícím článku. Zora Jandová si myslí, že peníze dětem do rukou patří.

zoraHerečka Zora Jandová a hudebník Zdenek Merta vychovávají dvě dcery: Viki (20) a Esterku (10). Nedávno jsme v magazínu Žena-in.cz měli denní téma, ve kterém jsme polemizovali nad tím, zda dětem patří do ruky peníze, či nikoli. K tomuto tématu se mi obšírně vyjádřila i paní Jandová. A svůj názor obohatila o odměny za vysvědčení a školní úspěchy...

Mají být děti odměňovány za vysvědčení a školní úspěchy?
Za vysvědčení jsme se Zdenkem našim dcerám nikdy zvláštní odměny nedávali, máme za to, že učit se, jak to nejlíp jde, má pro ně být totéž, čím je pro nás naše práce.

Patří dětem do rukou peníze?
Holky dostávají kapesné. A kdykoli potřebují „nadstandard“ - například příspěvek na cestování ta starší nebo něco „nesmírně potřebného“ v papírnictví ta mladší - dostanou. Odměňujeme je i za nadstandardní pomoc v domácnosti.

V kolika letech mají, podle vás, děti poprvé od rodičů peníze dostat?
Tohle je individuální a vůbec si to nepamatuji. Jak mám mezi dětmi deset let rozdíl... ale abych to nějak zobecnila, tak ta správná chvíle nastane ve chvíli, kdy děti pochopí, že se peníze nevyrábí v bankomatu.

Jak vaše děti s financemi hospodaří?
Viki má už svou kreditku, hospodaří po svém, zdá se, že úspěšně. A Esterka nás pravidelně zásobuje peněžní hotovostí, když je k bankomatu daleko a pošťák s dobírkou za dveřmi. Mám pocit, že holky už chápou hodnotu peněz.

Co se díky nakládání s penězi dcery naučily?
Těší mě, že vědí to, že jsou kolem nás lidé, kterým je zapotřebí pomáhat, a že kvůli nim dokážou své finanční nároky omezit. Charita je pro ně samozřejmou věcí.

Jaký je váš názor, milé čtenářky, patří dětem do rukou peníze, nebo nepatří? Diskutujte!

Vyhraňte se: Patří, podle vás, dětem do rukou peníze?

Možnost%
Ano.97
Ne.3

Kam dál?

   
28.02.2011 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] JankaAnna [*]

  Škoda jen, že je rozhovor tak krátký, nebo článek zde uveřejněný tak krátký. Ráda bych si přečetla více z názorů paní Jandové. Očividně (z toho krátkého rozhovoru) mají své dcery dobře vychované. Nezbývá než gratulovat a doufat, že je víc takových dětí a rodičů a že jednou i my budeme také takoví:)

  superkarma: 0 01.03.2011, 14:03:27
 2. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  charita je pro děti samozdřejmou věcí?Tak to mne mile překvapilo,jsou dobře vychované Sml59

  superkarma: 0 28.02.2011, 14:04:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme