Rodina

Zora Jandová o škole: Doma bych podstrčila Esterce učebnici

Jak chystají své potomstvo do školních škamen maminky ověnčené mediální slávou, to se dozvíte v následujícím článku. Zeptali jsme se herečky Zory Jandové, moderátorky Ester Janečkové a zpěvačky Petry Černocké...

Ačkoli psychologové tvrdí, že nějaké velké učení a příprava dětí na školu v období prázdnin není pro dítě to pravé ořechové, většina maminek k tomuto problému přistupuje podle svého. Jak? Každá jinak. My jsme se zeptali tří známých maminek, které tuto situaci aktuálně řeší, nebo mají s chystáním své omladiny do školy bohaté zkušenosti.

Zora Jandová (herečka)

Starší dcera Viki jde do druháku na vysoké, studuje dva obory na Karlově Univerzitě: politologii a mezinárodní teritoriální studia - o tu už se ale s učením vůbec nemusím starat.
S mladší Esterkou, vzhledem k tomu, že teprve teď začalo léto, tak jsem operativně předělala program a zůstáváme na venkově. Jde do páté třídy a jediné, co zatím řeším, aby intelektuálně nekrněla, je čtení. Musí číst. Kdybychom byli doma, tak asi nevydržím a nějakou učebnici jí podstrčím.

zora

Petra Černocká (zpěvačka)

Možná to zní neuvěřitelně, ale já se s Barunkou učila naprosto minimálně, šlo jí to samo. Jinak si vzpomínám, že i pro mě, když jsem byla školačka, byl první školní den vyloženě sváteční událost. S mojí Bárou jsme se na 1. září pečlivě připravovaly. Z prázdnin se jelo o dva dny dřív, aby to bylo pěkně v klidu. Vybrala si nějaké sváteční šatičky, nechyběla nikdy kytka pro paní učitelku a dala jsem jí s sebou, třeba i pytlík s bonbony , aby se podělila se svými kamarády. Jo a nesměly chybět tradiční bílé punčocháče, které se sice trochu hrnuly na kolenou, ale tehdy to byla velká móda.

petra černocká

Ester Janečková (moderátorka)

Kluci jsou zatím u bratranců, takže počítače, blbnutí venku a tak... Před školou je moc „netrápím“. Chci, aby byli poslední tři dny doma a alespoň si trochu srovnali školní věci a udělali pořádek v aktovce.
Sára se už těší, že budou bráchové doma.

ester

Kam dál?

   
24.08.2011 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  I když to nesouvisí se školou,tak musím konstatovat,že P.Černocká je pořád kočka Sml58

  superkarma: 0 24.08.2011, 11:57:13
 2. avatar
  [2] Suzanne [*]

  Anai — #1 Já ji naživo znám, vypadá fakt úžasně. Kromě toho, že vypadá, i vyzařuje. Sml22

  superkarma: 0 24.08.2011, 09:24:20
 3. [1] Anai [*]

  Ta Petra Černocká vypadá fakt úžasně... hrozně bych ji chtěla vidět "naživo". Některé ženy fakt nestárnou - asi před 10-15 lety jsem viděla Janu Švandovou na stanici tram v centru, to bylo tehdy, jak fotila pro playboy, bylo jí asi 50...? Vypadala úchvatně, já byla tehdy ještě hodně mladá a ona vypadala jako moje vrstevnice. No a co se školy týká, tak pokud mi paměť sahá, tak jsme to až tak neprožívali - starší syn byl extrémně vzorný, na toho se dohlížet od 1. třídy až po VŠ diplom nemuselo dohlížet vůbec a na mladšího trošku ano - i když i on se "chytil". Bohužel jsem jej od 10 let neměla doma...

  1. na komentář reaguje Suzanne — #2
  superkarma: 0 24.08.2011, 09:12:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme