Výlet do zoologické zahrady v Olomouci je krásný hlavně s dětmi. Pro dorost je zde připravena spousta atrakcí. Ve srovnání s bohatými zoo ale tato malinko pokulhává, je vidět, že spousta částí by si zasloužila renovaci.

Do zoo v Olomouci na Svatém Kopečku jsme vyrazili s bráchou a jeho dvěma dětmi. Díky tomu jsme si výlet moc užili, není nic krásnějšího, než nadšené dětské pobíhání mezi kamerunskými kozičkami. Ale to bych předbíhal, tak pěkně popořádku...

Ještě před vstupem je několik stánků s obvyklými pouťovými pochutinami a možnost svezení na koni nikoli v kruhu, ale do lesa na vodítku. Pro taťky by také mohl být zajímavý nedaleký fort Radíkov.

Vlezné pro dospělé je za 110 korun, pro špunty za 70. Hned u vstupu je krásná restaurace a domek se zoo-suvenýry. Protože jsme dorazili kolem poledního, začali jsme obědem. Musím říct, že nabídka restaurace mě trochu zklamala – jako vegetarián jsem si nepřipadal, že bych měl na výběr, zato mě potěšila kvalita zbaštěného grilovaného hermelínu.

Pak už jsme se vrhli směle na prohlídku. Mezi zajímavosti patří komentované prohlídky, oznamované na cedulích u jednotlivých výběhů. Žel se nám nepoštěstilo na nějakou natrefit a vracet se nám nechtělo.

zoo Svatý Kopeček

Našim špuntům se nejvíc líbilo žirafátko...

zoo Svatý Kopeček

A pobíhání mezi kamerunskými kozami, kam museli nejdřív přelézt k tomu uzpůsobený plot...

zoo Svatý Kopeček
Pomoooc!

zoo Svatý Kopeček
Prosím, už mě nehoň...

zoo Svatý Kopeček
Tuhle chci domu!

Nad kozami je vyhlídková věž, ale na tu se děti moc nehrnuly, tak jsme ji vynechali.

zoo Svatý Kopeček

Další velké povyražení je výběh s psouny a klokany, který si můžete projít a na zvířata si asi i sáhnout, kdyby se nechala pohladit (jako že se na rozdíl od koz nenechala).

zoo Svatý Kopeček

zoo Svatý Kopeček

Moji milovaní vembloudi se tváří trochu znuděně, ale stejně sem tu fotku dám...

zoo Svatý Kopeček

I když se děti těšily na surikaty, nakonec je jejich výběh moc nezaujal. Řekl bych, že oproti třeba brněnské zoo tu má ta olomoucká co dohánět.

zoo Svatý Kopeček

Zaujal mě obrovský výběh vlků, i když jich většina věnovala čas siestě. Díra, nedíra...

zoo Svatý Kopeček

Poučil jsem se o tom, že lví samičky neodpočívají zrovna v nejcudnější poloze...

zoo Svatý Kopeček

A obdivoval se velikému a bezvadně opravenému výběhu pro leoparda. Procházela se tam malá Mia...

zoo Svatý Kopeček

Děcka samozřejmě zaujalo lanové centrum Lanáček, kde se platí extra vstupné 60 Kč na dítě. Oceňuji, jak je hezky udělané a hlavně bezpečné. Za těch šedesát korun tam může dítě blbnout, jak dlouho chce – tedy do té doby, než ho rodiče odtáhnou.

zoo Svatý Kopeček

Zklamal mě naopak pavilon netopýrů, který je prostě takový nemastný, neslaný a navíc i hodně malý.

zoo Svatý Kopeček

A abych neopominul ptactvo, kterého je v zoo opravdu hodně, mě nejvíc zaujal tenhle pštros – nebojte není mrtvý, prostě si dává dvacet...

zoo Svatý Kopeček

Když to shrnu, v zoo jsme strávili velice hezké odpoledne a užili si podívanou, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Je vidět, že se na Svatém Kopečku snaží, ale v dnešní zoo konkurenci je málo peněz znát skoro na každém kroku. Kdyby se ale povedlo opravit výběhy tak, jako to má třeba již zmíněný leopard, bylo by to jiné kafe!

Jo, ještě nějaké info o čase: Nám celý areál trval +/- 6 hodin.

Přečtěte si také...

Reklama