.

ZOO Ohrada Hluboká n/Vl

Cestování

ZOO Ohrada Hluboká n/Vl

Naše rodinka tam vyráží každý rok několikrát a letošní první návštěva vyšla na minulý víkend. Jako pokaždé nás překvapilo mnoho novinek…
Hned u brány byla první a poslední nemilá (novinka) - maličko zvýšili vstupné - dospělí teď platí 40,- Kč a děti od 6 do 15 let 20,- Kč. Mrňouskové to mají zdarma. Ale zvýšení bylo pochopitelné, náklady rostou a ZOO stále přistavuje a vylepšuje „ubytovaným“ podmínky. Pro návštěvu jsme si vybrali pozdní odpoledne a měli jsme štěstí, mnoho zvířat bylo venku a protože celá ZOO je hodně koncipovaná jako otevřené prostory, kterými se prochází, vychutnali jsme si pohled na některé druhy opravdu dokonale.
Přibyly tu zásobníky s krmivem pro ptáky, ale zjistili jsme, že labutě, kačeny i jiné opeřence nechává chladnými (byť podle cedulky je určeno právě jim), zato různé druhy ovcí a koz se po něm mohly utlouci…
ZOO Ohrada je také domovem populárních vyder z večerníčků, které mají postavené krásné akvárium, takže je můžete pozorovat nejen na suchu, ale i při kouscích pod vodou. Novými obyvateli jsou dva páry kočkodanů, kteří zatím byly v karanténě, ale díky šikovně vystaveným domečkům majícím jednu stěnu prosklenou, jsme si je prohlédli opravdu dokonale a už se těšíme, až se budou prohánět ve velkém výběhu. Také jsme konečně mohli v klidu sledovat psouny, kteří mají vymezený velký prostor za malým plůtkem a nízkým plexisklem. V minulém roce jsme je nikdy nezahlédli, ale tentokrát se předváděli v plné kráse. Můj syn usoudil, že konečně mají dobudovaný systém podzemních chodeb a tak si mohou užívat lenošení.
Populární ohradu se zakrslými holandskými kozami, kam si děti a potažmo koz chtiví dospělí mohou vlézt a hladit si je, letos na sto procent v očích naší malé slečny zastínil výběh s morčaty. Na prostoru cca 8 x 4 m je kromě domečku a několika kmenů asi osm až deset morčat a děti je mohou pozorovat… No možná tak to bylo myšleno, ale spíše tu nastává hon na morčata, která jsou ale neobyčejně mrštná a mám dojem, že se dají chytit, jen když se k tomu sama rozhodnou a odměnou jim je sladká travička, kterou děti vybíhají trhat mimo ohradu…
Výhodu této menší ZOO je, že vás nebudou zcela jistě bolet nohy, než ji projdete a pokud ano, můžete posedět na molu nad vodou, jemuž vévodí velká voliéra s okrasným ptactvem, dát si kávičku a kochat se pohledem na zámek Hluboká. A pokud vás zajímá více, doporučuji se podívat na http://www.zoo-ohrada.cz.
Zdraví Jihočeška
   
15.05.2003 - Zahraničí - autor: Monika Týna Brýdová

Komentáře:

 1. [12] Lara89 [*]

  Tam jsme byli s přítelem minulý rok a moc se nám tam líbilo, hlavně klokani a surikaty :) Celá Hluboká nad Vltavou je nádherná a nenudili jsme se ani chvilku.

  superkarma: 0 20.07.2012, 13:00:26
 2. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Tam už jsem dlouho nebyla - naposled jako malá.

  superkarma: 0 01.12.2003, 21:47:15
 3. avatar
  [10] Simba [*]

  V Hluboké jsem ještě nebyla, pravidelně navštěvujeme Ostravskou ZOO. Moc se mi líbí i ZOO Lešná.

  superkarma: 0 23.11.2003, 16:22:19
 4. avatar
  [9] Saturninka [*]

  Týna: dík - když to půjde, přijedem určitě!!!

  superkarma: 0 15.05.2003, 20:05:23
 5. avatar
  [8] Týna [*]

  Saturninka: přijeďte a uděláme malou slezinku žen-in a seznámíme dětičky já ti to připomenu a ten festiválek bývá opravdu moc hezký, co si vzpomínám, tak jsem tam už viděla Nedvědy, Příbunzné, Kameloty, Nezmary a plno jinejch super kapel a písničkářů... zkusím najít program na netu, jestli už někde je.

  superkarma: 0 15.05.2003, 17:08:22
 6. avatar
  [7] Saturninka [*]

  ...jen by mi to mohl někdo tak týden před akcí připomenou - ta moje skleroooooooza ...

  superkarma: 0 15.05.2003, 15:29:10
 7. avatar
  [6] Saturninka [*]

  Týna: Týnuš - mně se to vstupné nezdá až tak vysoké - tedy ve srovnání s jinými ZOO, jezdíme často do Hodonína, tam je ZOO malinká a platíme stejně, ne-li už i více. Nedávno jsme byli v Jihlavě a taky to nebylo levné. Takže koukám, že se brzy vydáme i do Ohrady , že by taky na festiválek???

  superkarma: 0 15.05.2003, 15:24:07
 8. avatar
  [5] Lucajda [*]

  Týna: ještě nelovil, protože nechodil. Teď teprve začíná, tak možná na tom festiválku už je prožene
  on pokud jde o zvířata tak je oraženej až hrůza, protože jich máme doma fůru. Morčata sice zrovna aktuálně ne, ale tři zakrslé králíčky .

  A na folkáček se těšíme...snad to Vojta přežije

  superkarma: 0 15.05.2003, 14:55:55
 9. avatar
  [4] Týna [*]

  Lucajda: a co morčata? Lovil Vojta???

  superkarma: 0 15.05.2003, 13:43:49
 10. avatar
  [3] Týna [*]

  lucienka: Lucajda:
  jééé to je super, zrovna jsem chtěla pátrat, kdy to letos bude, jsem totiž taky folková holka a tyhle ohradní festiválky miluji a pak taky folkové léto pod bílou věží u nás v Budějkách!!!!

  superkarma: 0 15.05.2003, 13:42:05
 11. avatar
  [2] Lucajda [*]

  Letos už jsme v této ZOO byli dvakrát. Jezdíme pravidelně na nedělní výlety a když nevíme kam, jedeme právě do Ohrady. Je to vážně moc prima zoologická, taková pohodová.
  Lucienka: na ten festiválek se letos chystáme. Loni byl Vojta moc malý, ale letos mu bude už rok, tak to snad alespoň chvíli vydrží. Díky moc za to datum....nevěděla bys kde najít program?

  superkarma: 0 15.05.2003, 11:25:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme