Styl

Znovu nalezené hodinky čtenářky risiny

Dělkujeme za další příběh o ztracených hodinkách. Poslala nám ho čtenářka s nickem risina

Dobrý den, téma Hodinky mi připomnělo jednu dávnou příhodu, o kterou se s vámi podělím.

Na vysoké škole jsem chodila s klukem z města, kde jsem studovala. Jednou přišel za mnou na koleje na mejdan a poté jsme prožili  vášnivou a trochu opilou (možná víc než trochu) scénku, která skončila nad ránem hádkou a rozchodem. Když jsem se už vystřízlivělá a sama probudila, zjistila jsem, že nemám hodinky. Hledala jsem všude, přemýšlela jsem i o tom, že mu zavolám, jestli je při překotném odchodu omylem neodnesl, ale hrdost mi to nedovolila.

Hrozně jsme se bála, že si o víkendu naši všimnou, že hodinky nemám - byl to dárek od nich k nedávným narozeninám, tak jsem se rozhodla koupit si ty samé. Jela jsem kvůli tomu i do Prahy (stopem - to by se naši zlobili ještě víc, ale tehdy jsem dělala spoustu věcí, o kterých nevěděli), ale v žádném obchodě jsem je nesehnala, Koupila jsme si tedy jiné, ztrátu doma nějak vysvětlila a přetrpěla jejich výčitky.

Za pár týdnů jsem se seznámila u nás ve městě s milým klukem. Párkrát jsme se sešli o víkendu, pak měl pár dní dovolenou a přijal mé pozvání k návštěvě na kolejích. Možná se divíte, proč jsem ho na první společnou noc hnala 100 km daleko, když měl vlastní byt, kde jsme ji mohli strávit, ale jsou za tím opět mí rodiče. Nemohla jsem o víkendu doma říct - jdu na noc pryč; to by se zbláznili  a možná mě i vydědili.

Domluvila jsem se spolubydlící, že přespí ve vedlejším pokoji u kamarádek, nakoupila dobroty a víno a těšila se na večer. Bylo to hodně divoké. Tak divoké, že jsme shodlili matrace. Když jsme je rovnali zpátky na postel, sáhl  přítel pro něco lesklého, co zahlédl v rohu u pelesti. Byly to moje ztracené hodinky. V té radosti a překvapení jsem nedokázala lhát a řekla mu, jak se tam dostaly. Unesl to, dokonce se mému líčení marné honby za novými zasmál.

V dubnu to bylo 27 let, ty hodinky dávno nemám, ale ten kluk se smyslem pro humor je mým manželem  a praktické věci v našem životě řeší se stejným nadhledem jako tehdy. A  na naše děti jsme vždycky byli mnohem mírnější, než naši tenkrát na mě. Ale nedělám si iluze - určitě taky dělaly a dělají spoustu věcí, o kterých nám radši nevyprávějí :-).

Hezký den risina

Takový happy end jsem ani nečekala, ale gratuluji

Máte také nějaký hodinkový příběh, milé ženy-in? Podělte se námi o něj. Vzpomínáte na některé své hodinky s opravdovou láskou nebo nostalgií? Proč vám byly nebo jsou tak milé? Od koho jste je dostala? Máte je ještě? Patříte k ženám, které hodinky stále nosí?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

   
10.06.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ja1na [*]

  risina — #4 tak tam nechodím, ale komentář si dokážu představit. A s tou mladší - no nevím, může to být pravda, ale znáš to, důvěřuj, ale prověřuj Sml80

  superkarma: 0 11.06.2011, 17:54:29
 2. avatar
  [5] risina [*]

  A k tomu, že děti dělají věci,o kterých mi nevyprávějí - včera jsem náhodou zalídla svou patnáctiletou dceru, která měla být na turisťáku, jak se prochází s klukem a v ruce drží cigaretu... Ona mi pak tedy vysvětlila, že turisťák nebyl, jeho potkala náhodou a tu cigaretu měla zrovna v tu chvíli, když jsem ji viděla, v ruce jen proto, že mu ji musla podržet, neboť oh hrabal v batohu pro mobil - ale věřte tomu Sml80.

  superkarma: 0 11.06.2011, 16:34:33
 3. avatar
  [4] risina [*]

  Ja1na — #3 Dala jsem na něj odkaz na facebook a dcera už mi ho okomentovala Sml58.

  1. na komentář reaguje Ja1na — #6
  superkarma: 0 11.06.2011, 16:30:51
 4. avatar
  [3] Ja1na [*]

  Krásný příběh, krásně vyprávěný, s dobrým koncem ...  ale dětem ho asi přečíst nedáš, viď?Sml30

  1. na komentář reaguje risina — #4
  superkarma: 0 11.06.2011, 13:07:24
 5. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Sml67 Něco podobného se stalo manželově sestře s vypůjčeným prstenem . Dokonce jí můj manžel pomohl přemuvit zlatníka, aby za hubičku vyrobil ze starých dětských naušniček zrovna takový, který by vrátila mamince do šperkovnice.....poznala to.  Naštěstí nebyl kradený, ale dceři ho sama půjčila a uznala, že byla blbost dávat na maturitní mejdan dceři něco, co je jí drahé, když všichni víme, co je maturitní mejdan, že Sml54

  superkarma: 0 10.06.2011, 12:51:34
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 krásný nalezení hodinek Sml59Sml67

  superkarma: 0 10.06.2011, 12:47:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme