.

Znojemské Slavnosti okurek

Cestování

Znojemské Slavnosti okurek

Znojmo je okurkami proslulé daleko za hranicemi svého kraje i naší republiky, v letních měsících je v žádném případě nemůžeme opomenout, měsíc srpen tak ve Znojmě patří tradičním Slavnostem okurek. Ty se letos uskuteční již podesáté, v termínu 4. – 5. 8. 2017.

okurky

Hlavní program Slavností okurek, jejichž pořadatelem je Znojemská Beseda, proběhne na Masarykově náměstí, kde se již na počátku minulého století konaly velké okurkové trhy. Ve spolupráci se značkou Znojmia, partnerem okurkyakce, zde budete mít možnost ochutnat nejen šťavnaté sterilované okurky, ale i jiné druhy nakládané zeleniny. Ty po oba dva dny doplní i výběr z nabídky dalších produktů v rámci konaných prodejních trhů.

V pátek 4. srpna se můžete těšit na originální gastroshow, při které okusíte nevšední speciality připravené z okurek mistry kuchaři Jiřím Lotem a Václavem Šmerdou. Zastavit se můžete u stánku Znojemského pivovaru na osvěžující zlatavý mok nebo ochutnat prvotřídní výrobky od Poctivého uzenářství z Prosiměřic. První den slavností zpestří také přehlídka starých traktorů. „V loňském roce jsme poprvé Slavnosti okurek doplnili o výstavu zemědělské techniky, zájem o ni byl až nečekaný, letos jsme se rozhodli rozšířit ji dále o přehlídku historických traktorů,“ dodává František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Návštěvníci okurkových slavností budou moci tyto traktory zhlédnout v centru města v páteční odpoledne.

okurky

Sobota 5. srpna bude patřit především atraktivním soutěžím o Nejlepší sterilovanou okurku, o Nejlepší rychlokvašku a soutěži plnění zavařovací sklenice okurkami na čas a přesnost, do které se budete moci přihlásit přímo na místě (pořadatel si dle počtu přihlášených vyhrazuje právo pozastavit registraci soutěžících po naplnění jejich kapacit).

Z hudebních vystoupení se během Slavností okurek můžete těšit na kapely Šarivari Swing Band, Sešup, Tomáš Linka a přímá linka nebo Tempus. Atmosféru slavností pak po oba dva dny oživí flašinetář, na Horním náměstí budou pro pobavení dětí přichystány i další atrakce.

okurky

Vstup na Slavnosti okurek je zdarma. Podrobný program najdete na:

www.znojemskabeseda.cz

Videopozvánka: www.facebook.com

   
31.07.2017 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] libuno [*]

  Já též zavařuji.

  superkarma: 0 31.07.2017, 17:51:22
 2. [4] babinka [*]

  Myškomedvídek — #2Teké nakládám, letos se mi urodily...ale do Znojma bych zajela už ze zvědavosti...Sml16

  superkarma: 0 31.07.2017, 15:27:15
 3. [3] MARIE MATEJKOVA [*]

  Kyselé okurky miluji. Jak teď na to koukám,hned bych si dalaSml59Sml67

  superkarma: 0 31.07.2017, 14:40:36
 4. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  dnes je zavařuji a vidím všude okurkySml58

  1. na komentář reaguje babinka — #4
  superkarma: 0 31.07.2017, 09:48:49
 5. [1] bobani [*]

  super - nejdříve okurky , pak vínko

  superkarma: 0 31.07.2017, 08:52:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme