.

Znáte Sýkornické vodopády?

Cestování

Znáte Sýkornické vodopády?

Ani v letošní teplé zimě nechybí oblíbené přejezdy hor. I když letos to jsou zatím spíše zimní přechody.

Turisti z Nové Paky v jičínském okrese v kraji Královehradeckém, na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší, na zítřek 15. ledna připravili už 35. ročník přejezdu Staropackých hor.

Jak už to u podobných akcí bývá, není tady stanoven start ani cíl akce. Rozhodující je průchozí bod, a tím je restaurace Oleška v Levínské Olešnici, která bude na turisty připravena od devíti hodin ráno po celý den. Levínskou Olešnici naleznete severně od Nové Paky.

A kudy se dá jít? Cest je nepočítaně a výběr je tudíž velmi široký. Mezi nejhezčí patří trasa ze Staré Paky údolím Olešky nebo přes Staropacké hory. Své obdivovatele najde i cesta z Nové Paky k pět kilometrů vzdáleným Sýkornickým vodopádům (nyní Novopackým) a odtud přes Kozinec (608 m) k průchozímu bodu v Levínské Olešnici.

Za zmínku stojí právě Sýkornické vodopády, jež jsou již 25 let chráněny jako přírodní památka. Dva vodopády, o výšce 4,1 m a 7,8 m jistě upoutají vaši pozornost, ovšem za předpokladu, že potok, jež je napájí, bude mít dostatek vody.

Všechny výše načrtnuté trasy měří sice okolo sedmi či osmi kilometrů, ale je dobré si uvědomit, že i zpátky je nutné se dostat po svých.

Přejeme s Klubem českých turistů všem příjemné počasí   

 
   
14.01.2005 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

  1. [1] Rikina [*]

    Vodopády neznám, anžto jsou daleko, ale kdo ví, třeba se tam jednou dostanu. Můžou být pěkné. Jen škoda těch fotek - takové mrňavé, málo zřetelné, zejména k cestopisným článkům by se mohla dávat klidně fotka jen jedna, ale velká a povedená, aby jeden získal trochu představu...

    superkarma: 0 14.01.2005, 13:00:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme