Naše čtenářka s nickem BastMetztli je také náruživou bylinkářkou až si z ní její partner dělá legraci, že je jako bába kořenářka. Ale jí to nevadí, neboť ví, jaký má ve svých bylinkách poklad.

Milá redakce a milé ženy-in, musím hned na začátek přiznat, že bylinkové téma mě velmi potěšilo. Bylinky miluji. Používám je v kuchyni velmi často, proto si některé i pěstuji. Mám jich plný parapet. Mými favority jsou máta, trpasličí bazalka, dobromysl, libeček, majoránka, tymián, kopr a pažitka.

Letos jsem poprvé zkusila pěstovat i smil italský, u nás se mu říká také polévkové koření nebo italské maggi, a musím říci, že je to úžasná bylinka hlavně do polévek. Určitě ji všem doporučuji. Poprvé pěstuji i tymián citronový a na ryby je opravdu výborný.

 V těchto dnech si dělám zásoby na zimu. Suším bazalku, dobromysl a tymián, v mrazáku mám pytlíčky s koprem a pažitkou. Partner si už ze mě dělá i legraci, že jsem jak babka kořenářka, ale mně to nevadí, mám radost, že se mi pěstování bylinek daří a navíc, podle mě sušená majoránka nebo dobromysl voní více domácí, nežli z obchodu.

 Tímto končím svůj příspěvek o bylinkách a jdu si vypít svůj šálek mátového čaje.

 Přeji všem krásný den.

 BastMetztli 

Přeji dobrou chuť, ale pozor, máta je návyková

Text nebyl redakčně upraven

Reklama