Zdraví

Znáte rubriku STYL?

Ač se to nezdá, nehty jsou něco jako vaše vizitka. I obyčejné nervózní poklepávání na desku stolu vypadá hned jinak, máte-li pěkné nehty namísto okousaných paliček. Okousané prstíčky však mají svá východiska. Jedním, bezpochyby nejjednodušším a nejlevnějším způsobem, jak docílit pěkných drápků, je, prostě a jednoduše si je přestat kousat. Jsou ale i jiné metody, pravda drobet náročnější na realizaci, ale výsledek stojí za to. V současnosti kosmetické salóny nabízejí tři možnosti : Acrylové neboli pryskyřicové, hedvábné a nejnovější gelové nehty. Jednotlivé metody se liší pouze v použitých materiálech, všechny by ale ve finále měly vypadat co nejpodobněji těm, které by vám byla bývala nadělila sama matička příroda.

Neoddiskutovatelnou výhodou umělých nehtů je to, že na nich lak vydrží tak dlouho, dokud vás samotnou jejich barva neomrzí. Když už se jednou rozhodnete pro umělé nehty, nebudete přece troškařit. Nakonec tedy budou nejméně o půl centimetru delší, než byste si kdy nechala narůst své vlastní. A bude to právě ten půl centimetr, který vám bude několik prvních dní s novými nehty na obtíž. Na nějakou dobu budete muset zapomenout na bezproblémové odemykání, mačkání telefonních tlačítek, loupání pistáciových oříšků, lovení mincí v peněžence a koneckonců ani rozepínání knoflíčků u kalhot nebude žádná lahůdka. Něco ta paráda holt stát musí:)

Kolik mincí tedy budete muset vylovit…
Za acrylové nehty zaplatíte u kosmetičky 300 až 400 korun za 10 nehtů. Akrylové nebo také pryskyřicové či porcelánové jsou zatím nejlevnější profesionální cestou ke krásným nehtům. Nejenže jsou nejlevnější, ale jsou také nejkřehčí.

Hedvábné nehty pořídíte za cenu okolo 500 korun. U takových je ale více než pravděpodobné, že i přes 2 vrstvy laku bude patrná struktura hedvábí, a to není zrovna to pravé ořechové.

Nejnovější metodou jsou nehty gelové. Ty vám dnes udělají téměř v každém kosmetickém salónu. Gelové nehty jsou nejodolnější a nejtrvanlivější, ale také nejdražší. Za tuhle krásu utratíte nejméně 500 korun. Po určité době budete muset návštěvu zopakovat a doplnit gel na odrůstající nehet za což zaplatíte přibližně 3 stovky.

Chcete-li na sobě trošku ušetřit, můžete si v nejbližší drogerii koupit za 70 korun nehty nalepovací.
   
20.01.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hubajda [*]

  ja bych umele nechtela znama je mela a ma ted plisen necham si sve kdyz jsou ciste a upravene tak jsou nejhezci

  superkarma: 0 23.09.2012, 19:29:56
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Já vím, že mít hezké nehty je důležité, ale umělé bych nesnesla, navíc by ais dlouho nevydržely, vystačřím si s čistými přirozenými.

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:21:22
 3. avatar
  [6] Andula [*]

  Já vím, že mít hezké nehty je důležité, ale umělé bych nesnesla, navíc by ais dlouho nevydržely, vystačřím si s čistými přirozenými.

  superkarma: 0 06.12.2003, 20:21:22
 4. avatar
  [5] Ťapina [*]

  A stejně při mé práci dlouhé nehty nepřipadají v úvahu.

  superkarma: 0 06.12.2003, 10:17:20
 5. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Já bych klidně mohla mít dlouhé nehty i svoje, mám je pevné až až, jenže taky mi vadí. Právě tou pevností, když někde klepnu dlouhým nehtem, tak to bolí jako pes, protože ta potvora se vůbec neohne, jenom rozvibruje až do kosti.

  superkarma: 0 06.12.2003, 10:16:49
 6. avatar
  [3] Simba [*]

  Landriel: ale kamarádka na ně chodí, a stíhá to, tak mě snad přemluví a půjdu to po novém roce vyzkoušet

  superkarma: 0 05.12.2003, 20:25:42
 7. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: To já bych je nosila ráda, ale jak se znám, nestíhala bych chodit na doplňování pryskyřice nebo gelu ... vypadaly by strašně.

  superkarma: 0 27.11.2003, 17:50:23
 8. avatar
  [1] Landriel [*]

  Dlouhé nehty vypadají pěkně, ale nosit bych je nemohla. I když si nehty neokusuju, delší mi překážejí a tak si je stříhám úplně nakrátko. Mockrát jsem už zkoušela nechat je porůst a nalakovat, ale brzo mi to zase vadilo a tak pryč s nima.

  superkarma: 0 18.11.2003, 20:20:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme