Novinky

Znáte rozdíly mezi jednotlivými druhy jógy?

Pozitivní účinky jógy na tělo a mysl objevuje stále více lidí. To je důvodem, proč lze lekce jógy nalézt téměř v každém fitness centru. Cvičení rozvíjí flexibilitu a stabilitu těla a navozuje duševní rovnováhu. Obecně existuje více druhů jógy, proto je vhodné vyzkoušet různé lekce a vybrat si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

flow

„Jóga může být výborným začátkem dne, kdy tělo uvolní, protáhne a nastartuje pro celodenní aktivity,“ říká Dagmar Nášelová, marketingová koordinátorka Balance Clubu Brumlovka. „Cvičení přispívá ke zrychlení metabolismu, ke zlepšení krevního oběhu, zvyšuje pružnost páteře a podporuje správné držení těla. Obzvlášť pokud máme sedavé zaměstnání, jóga skvěle napravuje škody, které celodenní sezení tělu přináší,“ dodává Nášelová.

 • Flow yoga - dynamické cvičení, jehož základem je pozdrav slunci a další pozice klasické jógy. Flow yoga klade důraz na dýchaní a na samou podstatu jógy.
 • Gravid yoga – cvičení pro těhotné ženy s cílem pozitivně ovlivnit průběh těhotenství a porod. Vychází ze staroindických zkušeností, učí správné technice dechu a využívá jógových ásán.
 • Hatha yoga – je pomalejší, jemnější, klade velký důraz na očistění těla, zpevnění, dýchání a meditaci.
 • Naam yoga - cvičení pro zdraví, které posiluje psychiku a kondici těla, zlepšuje činnost mozku a má dobrý vliv na paměť. Propojením cvičení, dechových technik, meditace a manter dochází k odbourávání stresu.
 • Power yoga – dynamické cvičení v rychlejším tempu, které je fyzicky náročnější, a tak pomáhá při hubnutí a udržení váhy. Na rozdíl od tradiční jógy, kde se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, se zde pozice dynamicky střídají. Důraz se klade na sílu a ohebnost.

power yoga

 • Vinyasa yoga – dynamický styl jógy, kde jsou jednotlivé pozice plynule pospojovány v jednu sestavu, což vede k prohřátí, posílení a protažení všech svalů. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, ozdravuje, očišťuje organismus a zbavuje únavy, napětí a stresu.

Více informací na www.balanceclub.cz

   
28.07.2015 - Redakční novinky - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] janavys [*]

  Tak to ani náhodou Sml30, neznámSml23

  superkarma: 0 11.08.2015, 21:23:52
 2. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  Marcela Macáková — #2Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67 Joga je nejuzasnejsi cviceni na svete!

  superkarma: 0 28.07.2015, 17:29:25
 3. [2] Marcela Macáková [*]

  bobani — #1 O hormonální józe jsme informovali zde.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #3
  superkarma: 2 28.07.2015, 16:02:36
 4. [1] bobani [*]

  a co hormonální jóga ?

  1. na komentář reaguje Marcela Macáková — #2
  superkarma: 0 28.07.2015, 15:43:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme