Milá redakce, milé Ž-inky,

občas (a moc ráda) přispívám do rubriky Naše čtenářky, kde se vyjadřujeme k danému tématu. Dnes – o sběratelství - přispěju i já.

Doby, kdy jsem sbírala téměř cokoliv jsou dávno pryč, vyléčilo mě z toho věčné stěhování a nejspíš i věk… Ale zcela jsem na sbírání nezanevřela, i když připouštím, že moje sbírka je nehmatatelná, spíše virtuální a pro někoho naprosto bezcenná. Jsem FONTOHOLIK!! Pokud tohle slovo někomu nic neříká, tak vysvětlím. Prostě sbírám písma do počítače – česká, nečeská, psací, tiskací, ozdobná, moderní, ulítlá, ………… jakákoliv. Ve sbírce jich mám momentálně 977 kousků (obr. 1). Bylo jich víc, ale jsem už „fajnšmekr“ a jen tak něco už neberu. :-) Pokud však můžete nějaký pěkný fontík nabídnout, sem s ním! Na oplátku vyměním za něco mého.

f

Pokud se ptáte, jak jsem k tomuto podivnému sběratelství přišla, tak zcela jednoduše přes svou práci, kde jsem občas nějaký ten pěkný fontík potřebovala. Ale svou sbírku jsem opravdu rozšířila a zkvalitnila až v době, kdy jsem se začala zabývat scrapbookingem ;-)

Nemyslete si, jinak jsem zcela normální ženská a můžu se pochlubit i jednou hmatatelnou sbírkou, která je právě v tento čas hodně aktuální.

Mám slabost pro formičky na cukroví. Kdykoliv jdu kolem nějakého stánku na vánočních trzích, koukám jestli by se mi nějaká nová nehodila (no, hodily by se skoro všechny). Ale zvládám to, většinou už odejdu bez nového úlovku, protože nejkrásnější jsou stejně ty staré, které jsem "pobabila" po své babičce a mají už možná něco přes 80 let. Nevím, kolik jich ve své sbírce vlastně mám, ale můžete je zkusit spočítat. :-)

n

Přeji všem pěkné sběratelské úlovky a ještě hezčí předvánoční čas. Sonne

Sbírat fonty? Tak to je opravdu originální záliba! A formičky jsou romantické. Zvlášť se mi líbí ty vymačkávací zvířátka. Simona

Milé čtenářky, pojďte se ještě zúčastnit našeho dnešního tématu, za chvíli už budeme končit! Na vaše sběratelské historky se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama