Vztahy

Znásilněná v deseti letech

Dobrý den milé ženy – in,

před pár lety jsem docházela za dětmi do nízkoprahového klubu jako dobrovolnice. Hráli jsme si, učili se, kreslili jsme. Jednalo se především o děti ze slabších sociálních rodin. Samozřejmě, že děti od deseti do patnácti let procházely obdobím dospívání a zkoušely, až kam mohou zajít. Některé lhaly, aby zaujaly okolí, jiné lhaly, aby zakryly svůj strach, nejistotu a slabé stránky.

Ovšem jedna taková „nevinná“ lež mi dodnes utkvěla v paměti. Jednou za čas jsme absolvovali všichni dobrovolníci takzvané supervize. Tam jsme probírali s psycholožkou různé problémy a situace a dozvídali jsme se jak se zachovat a zda byl námi zvolený postup správný. V závěru jsme se dozvěděli, že má do našeho klubu přijít desetiletá holčička, říkejme ji třeba Eliška, který prý byla znásilněná svými vrstevníky. Vše se samozřejmě díky jejím rodičům dostalo na povrch. Nevím kde a s jakým trestem skončili „pachatelé“, ale Eliška byla doporučena pedagogickou pracovnicí k nám. Měla se pomocí dobrovolníků začlenit zpět mezi ostatní děti a obnovit svoji ztracenou důvěru k chlapcům.

Co vám budu povídat, všichni jsme byli tak trochu v šoku. Přece jenom to bylo trochu něco jiného, něco mimo naše dosavadní zkušenosti. Docela jsem se toho dne bála, ale nakonec vše proběhlo v klidu a pohodě. Později jsem si uvědomila, jak bylo její přijetí jiné. Mohli jsme se snažit sebevíc ji brát jako „normální“ a jednat s ní jako s jinými dětmi, ale pořád v nás hlodal ten červíček, který říkal – je to dětská nevinná oběť. Možná, že kdybychom její příběh nevyslechli a udělali si obrázek sami, mohlo být všechno jinak. Postupně jsme si všímali, že se jako oběť nechová, naopak, že je to taková malá suverénka. Můžete hádat, jak vše dopadlo. Eliška se nakonec podrobila vyšetření, kde se zjistilo, že vše bylo dobrovolné. Holčina zakrývala svým příběhem špatný prospěch v škole. Což se jí, ruku na srdce, povedlo dokonale.
Co dodat, jen mě mrzí, že v sobě nosím předsudek, který nadržuje obětem a ihned odsuzuje domnělé pachatele. Možná, kdyby se vše lépe prověřilo. Možná, kdybychom nebyli zaslepeni soucitem. Možná... Každopádně, od té doby se snažím na věci koukat z rubu i z líce.

Přeji hezký den

Popelka 21


Díky za zajímavý příběh. Na deset let byla ta děvenka opravdu dost "šikovná"! Tohle už samozřejmě daleko překračuje hranice nevinné dětské lži, kdyby se na to nepřišlo, mohla domnělým pachatelům doslova zničit život. A pořádně jim ho zkomplikovala i takhle.

   
02.02.2007 - Láska a vztahy - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Gwendy [*]

  sahleb: Kluci v deseti jsou ti, co znasilnuji, ale holcicka je obet? To je super, ze takhle z clanku to hned poznas. To vubec nechapu, ze se zatezovali nejakym vysetrenim, ktere jeste dopadlo jinak nez tvrdis.

  superkarma: 0 04.02.2007, 15:04:45
 2. [10] sahleb [*]

  tobi
  ma pravdu, vzdyt ona jim ta lharka mohla zkazit zivot. panove asi dlouho odolavali, ve skupine se podporovali, ale nakonec chudanci podlehli. A mooooohlo to pro ne spaaaaaaate dopadnout.
  No snad to dopadlo dobre.

  superkarma: 0 04.02.2007, 11:53:08
 3. [9] sahleb [*]

  Ten clanek snad ani nemuze byt pravda.

  prapodivne suverenni chovani, lhani a predvadeni se, spatny prospech je prave typicky dusledek traumatu, zaziteho u znasileni. A dodejme ze se zde jednalo o skupinove znasilneni na desetiletem diteti.
  Zajimavy "podprahovy klub", jen co je rici.

  superkarma: 0 04.02.2007, 11:50:36
 4. [7] Tobbi [*]

  Nyotaimori: Kluky, nebo holky?

  superkarma: 0 02.02.2007, 19:42:30
 5. [5] Tobbi [*]

  kareta: Vždyť říkám, jediná v republice...

  superkarma: 0 02.02.2007, 13:44:16
 6. avatar
  [4] kareta [*]

  Tobbi: můj bývalý přítel byl zasvěcen ve 12ti letech v bordelu- byl předčasně vyspělý a nevšimla jsem si, že by byl traumatizován. I jedna naše spolužačka začínala ve 12ti s 30tiletým, jenže ta vždycky vypadala na 30. To není fenomén doby, to se dělo vždy.

  superkarma: 0 02.02.2007, 13:23:45
 7. [3] Tobbi [*]

  cody: Dovoluji si upozornit, že informace načerpané z pornografie nemusí být úplně relevantní...

  Chápu, že tam se to dívkami toužícími po sexu (často i násilném) s dospělým mužem/vrstevníky/kamarádkou/psi... jen hemží.

  superkarma: 0 02.02.2007, 12:58:22
 8. [2] Tobbi [*]

  Dobrovolný sex v deseti letech... Hm, a já bych si myslela, že to druhé slovo vylučuje to první. Ach, já najivka...jediná v republice, které ještě nepodlehla pedofilní lobby, která nás na každém kroku přesvědčuje, že děti cca od pěti let touží být sexuáně aktivní s padesátiletými muži, že usvědčení pedofilové jsou jen nevinné oběti protřelých osmiletých svůdkyň a nic nenakopne budoucí sexuální život jedenáctiletého chlapce tak, jako když ho masturbovat naučí, vše názorně předvede i ukáže, dospělý kamarád

  superkarma: 0 02.02.2007, 12:56:27
 9. [1] cody [*]

  Zdravím. dost jsem o těchto věcech četl, ale ve většině případů měly ty dívenky o něco málo více let - jenže všchno jde dopředu, "děti" jsou vyspělejší o něco dřív, je větší informovanost - takže se asi nemůžeme divit a počet takových případů se bude zvyšovat

  superkarma: 0 02.02.2007, 09:19:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme