Bulvár

Znamení... mámení


Odpradávna hvězdy a hlavně měsíc měly nějaký vliv na lidskou populaci. Ať už se jadná o kultury Mayů, Keltů, Aztéků, Indiánů, Číňanů... pokračovat by bylo zbytečné. Byl by to hodně dlouhý seznam těch, kteří vzhlíželi a vzhlíží vzhůru s respektem. A nejen to. Řídili se jimi, nechávali si jimi napovídat a někdy i vést. Jak jednoduché a jak naivní, řekneme si mnozí. Ale byli opravdu hloupější? Proč v dnešní "moudré" a civilizované době se stále nacházejí jedinci, kteří v ně věří? Nejsem z těch, kteří by slepě četli horoskopy a báli se, nebo naopak těšili se podle nich na nadcházející dny. Ale také je zcela nezavrhuji právě proto, že staré a staletími zkoušené hvězdné postavení v den narození má něco do sebe. Neřídím se horoskopy. Přečtu si a většinou mně cvrnkne oříšek do nosu, až se opravdu proroctví naplní. I poté zvažuji, zda jsem si za to či ono nemohla sama nebo podvědomě tomu nepřispěla. Stále polemizuji s tím, že pokud má měsíc vliv na příliv a odliv, měl by zákonitě mít i vliv na člověka, jsme přece součástí přírody.
Horoskopy. Bohužel tolik podvodníků se na nich už přiživilo, že nalézt tu pravou podstatu daného znamení je nejspíš nemožné. Myslím, že v den narození nám je dána určitá cesta. Hvězdy v podobě sudiček nám věnovaly typ znamení. Velkou roli by pak měla mít i hodina. Tudíž ascendent. Nedovedu si představit všechy Panny stejně puntičkářské, všechny Lvy stejně se deroucí na výsluní, všechny Váhy dokola tápající... atd. Ale kdo se má vyznat v té záplavě informací o tom, že si zítra zlomím nohu, že vyhraju sportku, že zplodím dítě? V tom to asi nebude. Tudy cesta nevede. To by všichni Blíženci se museli v danou chvíli jít projít do přírody, všechny Ryby se odstěhovat, všichni Kozorozi postoupit v kariéře... atd. Je pravdou, že podobné povahové rysy u jednotlivých znamení můžeme nacházet, ale jsou i jedinci, kteří se danému zvěrokruhu totálně vyhnuli. Tak či onak, někde pravda je. Ale asi na to ještě dlouho nepříjdeme, když už se to řeší taková tisíciletí. Nemyslíte?
Vaše čtenářka MJiskra


Milá MJiskro,
já si dokonce myslím, že na ascendent nemá vliv jen hodina, ale dokonce i minuta. To by musela mít dvojčeta úplně stejnou povahu a já mám doma důkaz, že tomu rozhodně tak není.

   
25.09.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [5] Asdareel [*]

  Vivian: Přesně.

  superkarma: 0 25.09.2006, 12:55:41
 2. avatar
  [4] Vivian [*]

  Vadí mi tzv. "horoskopy" v časopisech, které dělají z astrologie frašku, přičemž nemají se skutečnými horoskopy vůbec nic společného...

  superkarma: 0 25.09.2006, 12:28:34
 3. [3] Asdareel [*]

  Matelka: Tak to je samozřejmý předpoklad funkčnosti horoskopu, časopisecké horoskopy nejaou žádná astrologie.

  superkarma: 0 25.09.2006, 10:18:19
 4. [2] Matelka [*]

  Horoskop bych byla ochotna brát vážně, kdyby byl sestaven tzv. "na míru", s ohledem na přesný čas narození a další vlivy, které jsou podle mě dost podstatné, jinak by přece existovalo jen 12 typů lidí.

  superkarma: 0 25.09.2006, 10:16:50
 5. [1] Asdareel [*]

  Považuji vliv těles Sluneční soustavy na život a obecně na dění na Zemi za absolutně nezpochybnitelný. Jsme součástí Sluneční soustavy a je nepochybné, že její tělesa jsou ve vzájemné interakci a navzájem se ovlivňují. Pokládal bych proto za absurdní a nelogické, kdybychom Vesmírem a děním v něm ovlivňováni nebyli. Je samozřejmě otázkou, do jaké míry jednotlové astrologické poučky platí, kolik je jich zcela bezcenných a naopak, jaké ještě vlivy nebyly odhaleny. Ovšem tak to je s každým vědním oborem.

  superkarma: 0 25.09.2006, 09:41:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme