Bulvár

Známe zdravotní sestry roku!


Nejlepší zdravotní sestry byly za svou práci po zásluze odměněny. Včerejší večer
v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze patřil právě jim. Nad akcí Zdravotní sestra roku již po osmé převzala záštitu Dagmar Havlová, které také předala čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství.

Tuto cenu si odnesla Vlasta Polejová, která se ve zdravotnictví pohybuje již od roku 1947. Svůj obor neopustila ani nyní. Pracuje totiž v Thomayerově nemocnici, kde zpracovává data pro pojišťovny. „Je to velká čest a poděkování za práci, kterou jsem vykonávala tak ráda a snad i dobře," prohlásila Polejová.

Nejlepší sestrou v nemocniční a ambulantní péči se stala Šárka Kaletová, která pracuje v LDN v Ostravě-Radvanicích. O rozvoj kvality péče v tomto zařízení se zasloužila například zavedením dobrovolnické služby a canisterapie – léčby za pomoci speciálně vycvičených psů.

Nezapomnělo se ani na sestry v sociální péči. Ocenění v tomto oboru si odnesla vrchní sestra Anna Hlásná z Domova pro seniory Štíty a začleněného zařízení Domov se zvláštním režimem v Jedlí na Olomoucku. „Myslím, že ocenění a poděkování patří všem sestřičkám," prohlásila při přebírání ocenění. Hlásná se momentálně věnuje lidem postiženým Alzheimerovou chorobou.

Titul v kategorii výzkum a vzdělávání získala Jana Korandová z Revmatologického ústavu Praha. V ústavu vede sestry i pacienty k vlastnímu vzdělávání, sama přednáší a publikuje.

 

 

   
11.02.2009 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Meander [*]

  Leidy: A proč?

  Sama znám jednu, slovy jednu hodnou, lasakvou a šikovnou sestřičku. Zbytek, kterému jsem se dostala do spárů, by zasloužil máčet ve vroucím oleji

  superkarma: 0 11.02.2009, 17:28:51
 2. [5] babunka [*]

  No všechny by si to rozhodně nezasloužily. Věřím, že je to těžká práce za málo peněz, ale chování některých sester je fakt šílený. Vykopat je okamžitě pryč . A o to víc bychom si měli cenit těch příjemných, které práce baví.

  superkarma: 0 11.02.2009, 14:20:35
 3. avatar
  [4] gerda [*]

  Pěkné, pěkné, teď jen ty naše sestry zaplatit, aby neprchaly za hranice za lepším výdělkem a aby tu ty kvalitní zůstaly. Zatím jsem ale víc slyšela o případech, kdy se střední personál v nemocnici chová k pacientům hanebně. Já sama jsem byla svědkem nepěkného jednání, ale nechci tu dělat dusno.

  superkarma: 0 11.02.2009, 14:03:13
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Gratuluji zdravotnictví, že mě nikdy nenapadlo být sestrou

  superkarma: 0 11.02.2009, 13:37:15
 5. avatar
  [2] shb [*]

  Gratuluji taky jsem kdysi chtěla být sestrou

  superkarma: 0 11.02.2009, 13:21:20
 6. [1] Leidy [*]

  sestrám gratuluji i když si myslím že by to ocenění měly mít všechny zdravotní sestry.

  superkarma: 0 11.02.2009, 12:05:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme