Rodina

Známé tváře rozdávaly radost na Dětském kardiocentru

Druhý ročník běžeckého seriálu RunTour se právě přehoupl do své druhé poloviny a již teď je pro charitativní účely vybráno 461 550 Kč, což byla celková částka, která se vybrala v prvním ročníku. Veškeré vybrané prostředky po skončení všech etap poputují na konto Dětského kardiocentra FN v Motole.

A jelikož pořadatelé mají z dosud vybrané částky obrovskou radost, rozhodli se vyrazit potěšit dětské pacienty, kteří kvůli zdravotním potížím tráví prázdniny v nemocnici.

 Také známým tvářím není lhostejné zdraví, a proto se pravidelně účastní, jak závodů, tak návštěv dětských pacientů. Herci a moderátoři TV Nova společně s olympijským vítězem Davidem Svobodou vyrazili do pražského Motola rozdávat dětem radost v podobě roztomilých hraček. Krásná moderátorka a také hlavní tvář RunTour Emma Smetana navštívila společně se svými kolegy z TV Nova toto oddělení již po několikáté.

kardio

„Sama nejsem velký sportovec, ale nadchlo mě propojení běhání s možností pomáhat. Na minulé etapě jsem se stala vodičkou pro nevidomou holčičku a závod jsme absolvovaly spolu bok po boku. Byl to pro mě velký zážitek, celou trasu jsem vnímala úplně jinak. V Motole zase vidím ty obrovské dětské oči plné radosti, když jsme tady,“ uvedla Emma Smetana. 

kardio

kardio

Primář Dětského kardiocentra Prof. MUDr. Jan Janoušek, Ph.D, se sám závodů aktivně účastní.“V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o výtěžek v minulém roce, a především všem amatérským běžcům, protože z jejich startovného vznikla úžasná částka. Za získané peníze jsme koupili software umožňující využít magnetickou rezonanci pro vyšetření dětského srdce. Letos bychom rádi pořídili něco podobně zásadního,“ dodal Janoušek.

kardio

Samotný ředitel závodů Milan Beneš je z výše vybraných finančních prostředků nadšený. „Neustále se snažíme zdokonalovat. Nasloucháme přáním účastníků a díky tomu se těšíme čím dál tím většímu zájmu. Všechno děláme, protože nás to baví a benefitem navíc je možnost pomáhat potřebným,“ informoval Milan Beneš.

   
14.08.2013 - Děti - autor: red

Komentáře:

  1. avatar
    [1] marde [*]

    Užitečná akceSml67

    superkarma: 0 14.08.2013, 11:10:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme