V odsvěceném kostele Sacre Coeur na pražském Smíchově byly 28. října večer rozdány prestižní Czech Bar Awards nejlepším barům, kavárnám, pubům a klubům Česka. Vítěze ze šesti nominovaných podniků v každé ze sedmi kategorií vybrala porota složená z profesionálů v oblasti gastronomie, jíž sestavil odborný časopis Barlife.

Za šest let své existence se tato soutěž zapsala do povědomí profesionálů, tedy majitelů, manažerů a zaměstnanců podniků, jako vysoce prestižní událost na poli nápojové gastronomie. Veřejnosti zase slouží jako ukazatel kvality a doporučení na podniky, které stojí za návštěvu, protože nabízejí příjemnou atmosféru, perfektní servis a dokonalé nápoje.

Garantem Czech Bar Awards je odborný časopis Barlife. Jeho vydavatel Martin Kraut si díky kontaktu s předními barmany, baristy a majiteli podniků před šesti lety uvědomil potřebu české soutěže, která by mimo jiné poměřila úroveň české nápojové kultury se světem a přinesla nové trendy a inspiraci pro ostatní podniky. „Chci, aby lidé věděli, kde dostanou kvalitní koktejl, kávu či pivo, ale i to, který podnik odráží poslední světové trendy, a osvěžuje tak nápojovou kulturu v Česku – ať už novinkami v nabídce či prostředím, v němž se nápoje podávají,“ říká Martin Kraut, jehož vydavatelství především prostřednictvím Barlife už deset let pomáhá zvyšovat úroveň české nápojové gastronomie.

Na rozdíl od jiných soutěží či anket nominace i vlastní hodnocení podniků v rámci Czech Bar Awards provádějí výhradně zkušení odborníci z oblasti gastronomie. Více než stovka členů Bar Awards Academy a zástupci Barlife jich nejprve 6 v každé kategorii nominují. Následuje hodnocení odbornou porotou, která nominované podniky v průběhu několika týdnů osobně navštíví a ohodnotí podle více než dvou desítek přísných kritérií. Ta mnohdy zacházejí i do detailů, jež laik běžně nezaznamená.

Také letos v porotě usedli ti, kdo svému řemeslu velmi dobře rozumějí, znají prostředí podniků a mají mnohaleté zkušenosti v oboru – od významných barmanských osobností působících v ČR i zahraničí, jako jsou Václav Vojíř, Ondřej Pospíchal či Luboš Rácz, přes prezidenta České barmanské asociace Aleše Svojanovského a vydavatele prestižního německého magazínu Mixology Helmuta Adamaaž po odborníky na hodnocené kategorie, jako jsou baristé Štěpánka Havrlíková a Roman Pospíchal.

A kdo si letos vedl nejlépe? Odborná porota po pečlivém prozkoumání všech hodnocených aspektů určila tyto vítěze Czech Bar Awards 2013:

Nejlepší cocktail bar ČR
partner kategorie Absolut

  • Tretter's New York Bar, V Kolkovně 3, Praha 1 

Nejlepší klub ČR
partner kategorie Becherovka Lemond

  • Music club Phenomen, Nádražní 84, Praha 5 

Nejlepší hotelový bar ČR
partner kategorie Bohemia Sekt

  • Black Angel's Bar / U Prince, Staroměstské nám. 29, Praha 1 

Nejlepší design bar ČR
partner kategorie Tatratea

  • Hemingway bar, Karoliny Světlé 26, Praha 1 

Nejlepší pub/pivní bar ČR
partner kategorie Heineken

  • Lokál Dlouhá, Dlouhá 33, Praha 1 

Nejlepší café bar/kavárna ČR
partner kategorie Julius Meinl Coffee

  • Můj šálek kávy, Křižíkova 105, Praha 8

Nejlepší nový podnik ČR
partner kategorie Amundsen

  • Vinograf, Senovážné nám 23, Praha 1
Reklama