Mezinárodní porota vybrala nejlepší fotografie Česka, které se objeví na 22. ročníku soutěže Czech Press Photo. Máme pro vás malou ochutnávku snímků, které se probojovaly mezi nominované v devíti kategoriích.

Slavnostní vyhlášení vítězů, předání cen a otevření výstavy proběhne 21. listopadu 2016 na Staroměstské radnici. Během trvání výstavyse bude konat v galerii Czech Photo Centre doprovodný program – především řada prezentací vítězných fotografů a jejich besedy s veřejností.

Výstava Czech Press Photo 2016 bude otevřenapro veřejnost od 22. listopadu2016 do 31. ledna 2017 v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.

jurajgabriel

Foto: Juraj Gabriel (volný fotograf), Bez hranic!: Dechberoucí baletní umění uprostřed nekonečné scenérie.

martinfaltejsek

Foto: Martin Faltejsek (volný fotograf), Vista: Březnový víkend s kamarády. „Strašidelný les“ - Gespensterwald, Rostock,  Meklenbursko-Přední Pomořansko. Zajímavější bukový les budete těžko hledat.

premyslponahly

Foto: Přemysl Ponáhlý (volný fotograf), Čekání na akci: Praha, Dvořákovo nábřeží.

vojtechhurych

Foto: Vojtěch Hurych (volný fotograf), Zákulisí Plesu v Opeře: Jeden ze sponzorů právě vchází na scénu charitativní dražby Plesu v Opeře. Veškerý výtěžek byl věnován ve prospěch fondu UNICEF.

lenkahajnova

Foto: Lenka Hajnová (volný fotograf), Kostky: Autoportrét

janmlcoch

Foto: Jan Mlčoch (volný fotograf), Přílet Labutě: Nová posila baletního souboru Národního Divadla Brno

Ostatní nominované fotografie a videa, ale i další informace naleznete na adrese www.czechpressphoto.cz

Reklama