Zdraví

Známá trápení: Červené metličky, modré žilky, nateklé nohy, celulitida

Červené metličky, modré žilky, nateklé nohy, celulitida. To trápí každou ženu stejně jako první šedý vlas nebo první vráska. Jenže zatímco vlasy obarvíte a na vrásky použijete krém, na křečové žíly žádné mazání nepomůže. Pomoci může jen včasná návštěva lékaře.

Z oteklých nohou máme mžitky před očima a lýtka protkaná metličkami nás děsí víc než pavouk na stěně. Přesto tyto příznaky žilního onemocnění neléčíme s odborníkem. Návštěva lékaře přitom může vést k lepším a časnějším výsledkům, než několik krémů dohromady. Pokud vám záleží na kráse vašich nohou, neoddalujte konzultaci s vaším lékařem. Může vám poradit i v boji s celulitidou, která možná překvapivě je v pokročilém stadiu také lékařský problém. 

dd

Zdroj fotografie: www.shutterstock.com

Metličky a žilky nejsou jen estetický problém

Křečové žíly neboli varixy představují jeden z nejméně estetických projevů na lidské kůži. Často je doprovází otoky dolních končetin, bolest, mravenčení a těžké nohy. Na jejich vzniku má podíl hned několik faktorů, například těhotenství, hormonální léčba, obezita, dlouhé sezení a stání, málo pohybu, kouření, alkohol, vysoký krevní tlak, ale nejvíce za ně mohou geny. Pokud jimi tedy trpěl jeden z rodičů, myslete na prevenci včas. Alfou a omegou celkového zdraví člověka, a tudíž i dolních končetin, je pohybová aktivita. Tou přitom nemusí být extrémní sportovní výkony, ale třeba jen pravidelné procházky. Dalším preventivním opatřením je správně zvolená strava. Důležitý je přísun vlákniny a minerálů a pravidelný pitný režim. Nohám také pomůže studená sprcha nebo střídání teplé vody se studenou.

Otoky, křečové žíly i metličky jsou příznaky chronického žilního onemocnění, jehož hlavní podstatou je zánět v žíle.  Mazání různými krémy v tomto případě nemá příliš smysl. Při nálezu křečových žilek byste tedy rozhodně měla co nejdříve navštívit lékaře. Ten může po posouzení daného stádia předepsat vhodnou léčbu, například kompresivní punčochy a léky na žíly. „Venofarmaka, jako například Detralex, rychle a účinně zmírňují symptomy, řeší zánět a pomáhají předcházet zhoršování křečových žil a otoků,“ vysvětluje MUDr. Júlia Černohorská, Ph.D. z Dermal Centre Mělník a doplňuje: „Rozhodně není vhodné se spoléhat na samoléčbu, jelikož se tyto problémy mohou časem zhoršovat“.

Jak na celulitidu

Další vadou na kráse, která ženy trápí nejen s příchodem teplých slunečných dnů, je celulitida. Tento estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou může připravit o sebevědomí nejednu ženu. Takzvaná „pomerančová kůže“ se přitom objevuje v jakémkoliv věku. Dochází při ní ke zvětšenému objemu podkožních tukových buněk, které jsou proti povrchu kůže vytlačovány. V tomto místě je pak omezen průtok krve a lymfy. Vliv na ni má mnoho faktorů. Mezi nejčastější příčiny opět patří nedostatek pohybu, obezita, špatná strava, hormonální změny a užívání hormonální antikoncepce, nedostatečný pitný režim a další. Jako prevence poslouží dostatečný příjem tekutin, ovoce a zeleniny. Oblíbené jsou také otužování a masáže dané lokality, které podporují krevní oběh. Existuje však i řada metod, jak s pomerančovou kůží bojovat.

g

Zdroj fotografie: www.shutterstock.com

Nejdostupnější, ale spíše podpůrnou formou jsou různé druhy krémů, které mají problematické partie zbavit estetických neduhů. „Dnes existuje mnoho více či méně účinných metod a přístrojů, které mají s celulitidou bojovat. Většina z nich funguje na podobném principu – podpoří krevní oběh v místě celulitidy a tím urychlí látkovou výměnu,“ vysvětluje MUDr. Černohorská. Výskyt celulitidy je však možné řešit i lékařskou formou. Návštěva odborníka vás může zbavit výskytu pomerančové kůže na dlouhou dobu v relativně krátkém čase. „U léčby celulitidy využíváme ultrazvuk, podtlak, mezoterapii, karboxyterapii, kryoterapii, laserové ošetření nebo radiofrekvenční ošetření,“ říká MUDr. Černohorská a dodává: „Pokud dáváme přístrojové lymfodrenáže u pacientů s CVD, předepisuji jim venofarmaka, která mají spoustu báječných účinků na mikrocirkulaci a lymfatický systém.“

Více informací naleznete na www.zilniporadna.cz

   
04.08.2016 - Zdraví - autor: Tiskový materiál

Komentáře:

 1. [6] Johanuska [*]

  Já jsem popraskané žilky na nohou řešila tímto krémem http://www.metlickovezilky.com/ a nějaký pozitivní vliv to rozhodně mělo :)

  superkarma: 0 30.10.2016, 17:45:25
 2. [5] Gabika45 [*]

  Trpím na žilky a oteklé nohy. Lékárnice mi doporučila Priessnitz mazání Deluxe. Jediný krém, který mi opravdu pomohl. Za mne maximální spokojenost. Sml59

  superkarma: 0 12.09.2016, 14:43:50
 3. avatar
  [4] kobližka [*]

  Já to řešit ani nemusím,nemám nic z toho.Asi genetická dispozice.

  superkarma: 0 04.08.2016, 14:37:13
 4. [3] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 04.08.2016, 12:20:09
 5. [2] babos [*]

  Já už to též neřeším.

  superkarma: 0 04.08.2016, 10:14:25
 6. [1] bobani [*]

  v mém věku to už neřeším

  superkarma: 0 04.08.2016, 09:46:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme