Bulvár

Znám dva druhy štěstí

Štěstí jsou dva druhy. Jedno, o kterém se dozvíme až po čase, protože když ho máme, o něm vlastně nevíme a druhé, za které se radujeme okamžitě – to je právě ta klika.

Který druh štěstí máte raději? Táhlé nevýrazné a trochu rozplizlé štěstí, kterým jsou vlastně synchronizované čtyři hlavní lidské životní pilíře (práce, vztahy, rodina, zdraví), nebo krátké chvíle euforické radosti a opojení, které vám vlastně tak trochu náhodou spadly do klína?  

Štěstí je trochu nuda

Na ten první druh štěstí se trochu nadřeme. Já si představuji, že se naše životy houpou nad hlubokou propastí na čtyřech lanech, která sílí, slábnou nebo rovnou praskají. Z toho vyplývá, že nikdy nesmí prasknout všechna lana najednou. Slabší jedinci se ale neudrží ani na jednom či dvou lanech – to je právě ta schopnost lehkosti bytí.

Tohle štěstí máme, ale často o něm ani nevíme. Prostě se tak ospale pohupujeme, občas se do nás opře trochu vichřice a my si své štěstí uvědomíme až v momentě, kdy některé to lano praskne.  Někdo si zoufá, jiný hned začíná šmodrchat náhradní, které ve spěchu zauzluje a je z něj kazové zboží – něco jako tričko z vietnamské tržnice. A aby takové lano vydrželo, potřebuje k němu štěstí číslo dvě, a tím je takzvaná klika, šťastná náhoda, osud, blesk z čistého nebe, anděl strážný…no však víte.

Kliku mám jen tu u dveří

Jsou lidé, kteří mají z pekla štěstí často, jiní mají z pekla smůlu. Proč jeden ano a druhý ne? Už jsem četla různé úvahy na toto téma, dokonce se někdo pokoušel rozebrat charakterové vlastnosti jedince, kterému nahrává život samé sladké odměny, ale vlastně nikdo ještě žádné jasné vysvětlení nepodal.

Myslím ale, že je velice pravdivé přísloví, že štěstí přeje připraveným. Já bych to definovala asi takto. Štěstí přeje těm, kteří vědí, co chtějí, jsou sebevědomí a jdou za svým REALNÝM cílem. Proč ale soused vyhrál milion hned napoprvé a já sázím deset let a nic, to fakt netuším.

Simona Škodáková

Měla jste i vy z pekla štěstí? Zachránila jste si čistě náhodou práci, čest, život, peníze, nebo jste se díky šťastným náhodám vymotala ze životní krize? Potkalo vás štěstí ve chvíli, kdy jste ho vůbec nečekala? Vyhrála jste v loterii, když jste zrovna neměla na zaplacení účtu? Potkala jste starého známého, když jste zrovna nejvíc potřebovala jeho pomoc? Zlomila jste si ruku a u lékaře potkala svou životní lásku? Utekla jste hrobníkovi z lopaty? Vyhrála jste v soutěži novou televizi den poté, co stará vypověděla službu? Máte na štěstí kliku, nebo se vám spíš vyhýbá?

A co děláte pro to, aby vás nějaké štěstí potkalo? Jdete mu vstříc, nebo čekáte, až přijde samo? Pomáháte si například sbíráním čtyřlístků? Napište nám svůj příběh o štěstí i vy!

Své příběhy nám posílejte na e-mail

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější samozřejmě čeká odměna.

   
10.12.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Introvertka [*]

  Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš - moje oblíbená písnička, nějak mě po přečtení napadla, ani nevím pročSml80.

  superkarma: 0 10.12.2009, 20:11:59
 2. [3] eli.emanuela [*]

  helča 65 — #2 Helčo, moc krásně napsáno! Sml7 Kéž by si víc lidí uvědomovalo, že štěstí může mít i tuto formu. Na světě by bylo víc šťastných a spokojených lidí.

  superkarma: 0 10.12.2009, 14:22:13
 3. [2] helča 65 [*]

  Sml16Nikdy v životě jsem kromě několika maličkostí (např. kosmetických balíčků) nic velkého nevyhrála a přesto se považuji za velmi šťastného člověka. To moje štěstí se skládá z mnoha malých štěstíček, které si v každodenním shonu často ani neuvědomujeme. Spočívá třeba i v tom, že jsem se zatím nedostala do situace, kdy bych neměla na zaplacení účtů, že i v důchodovém věku jsem zdravá, vychovala jsem dva syny, mám pět krásných zdravých vnoučat. Někomu se bude zdát moje štěstí příliš obyčejné, pro mne znamená mnohem víc, než sebevětší výhra v loterii. Sml59

  1. na komentář reaguje eli.emanuela — #3
  superkarma: 0 10.12.2009, 13:30:41
 4. [1] eli.emanuela [*]

  Pěkné zamyšlení. Sml16 Hlavně to přirovnání s lany se mi moc líbí. Krásně napsáno. Sml67

  superkarma: 0 10.12.2009, 13:28:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme