Bulvár

Zná mě, ale ještě jsme se neviděly

Kdysi dávno (zní to hrozně, ale je to tak) jsem pocítila potřebu seznámit se s nějakou spisovatelskou duší, a tak mi posloužil jeden časopis pro ženy. Zadala jsem si inzerát, že se míním seznámit s někým stejně potrhlým a postiženým chorobnou touhou psát a psát a plodit roztodivné shluky písmenek…

Popravdě, doufala jsem, že se mi ozve nějaká profi spisovatelka a ukáže mi cestičku do hvězdných výšin. No jo, potrhlá a naivní sedmnáctiletá holka. Už si to teda přesně nepamatuju, ale víc mi snad ani nebylo….

Samozřejmě profi spisovatelky a autorky kdečeho nejspíš tyhle časopisy nečtou, a už vůbec se nemíní zatracovat s někým takovým, jako jsem byla já.

Odpovědi jsem se ale dočkala. Přišly dvě. Jedna zvláštní holčina odkudsi z Moravy, se kterou jsem si do noty nekápla. Jako hlavní důvod skonu naší dopisové konverzace bych viděla její psací písmo, ze kterého jsem přečetla maximálně každé páté slovo. A na takový dopis se dost špatně odpovídá.

A to jsem dost dobrý luštitel kocouřích škrábanců, protože já sama zrovna překrásným rukopisem taky neoplývám.

Druhá odpověď mi byla seslána z nebes. Dodnes jsem o tom přesvědčená. Přišla od naprosto stejně stižené dívky, či spíše v mých očích tedy ženy. Je ode mě o nějaký ten rok starší, to je pravda. Ona mě tehdy dodávala odvahu v krušných dobách nezaměstnanosti a na oplátku jsem čítávala o strastech a slastech ženy na mateřské.

Myslíte, že se tyhle dvě věci vylučují?

Kdepak, postupně jsme obě zjistily, že nejen psaní je naší drogou. Astrologie, esoterika, karty, numerologie, kočky, zvířata a ještě další milion věcí.

S každým dalším dopisem jsem měla pocit, že ten člověk na druhém konci poštovní schránky jsem snad já sama. Jen v jiném vydání…..

Dokonalá souhra. Navíc dost často vznikaly situace, kdy jsme prožívaly podobné trable v podobných časech.

Naše korespondence i po těch letech neumřela na úbytě, ba naopak. S příchodem e-mailů je ještě živější a aktuálnější.

V životě jsme se neviděly, a přesto si dokonale rozumíme.

A kdoví, co by s námi udělalo živé setkání. Možná by se můj pocit ještě prohloubil, možná by se tím ztratilo to „korespondenční“ kouzlo. Těžko odhadovat.  Každopádně jsme si tak podobné, že to snad ani není možné….

A tak mi, Šupitko, snad promineš, že si dovolím nazvat tě mojí sestrou a poděkovat mému tehdejšímu trapnému nápadu dát si inzerát….

NiKina


NiKino,
proč se toho osobního setkání se "svojí" Šupitkou bojíte, když máte tolik společných zájmů?

Člověk má někdy možná pocit, že ve psaní se dá mnohé skrýt, třeba i ostych, ale po tak dlouhé korespondenci... Vážně se k tomu ani jedna z vás neodhodlá :-)?!


SOUTĚŽ

OTÁZKA ČÍSLO DESET: Jak se česky řekne AMOK?

Pravidla k soutěži najdete ZDE

   
02.02.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Šupitopresto [*]

  Už jsem se lekla

  Já jsem na první pohled taky děsně nekomunikativní itrovert, asi to bude chtít napoprvé nějakého sekundanta nebo necháme rozproudit debatu našimi mužíčky (bez něj bych asi netrefila...), třeba se chytneme na nějaké ty záhady světa motorů, krajové odlišnosti v chuti piva či zabrousíme na nesmrtelnost chrousta...

  superkarma: 0 02.02.2006, 18:22:42
 2. avatar
  [4] RenataP [*]

  ježiš, pardon, ten blicí mejlík má být za tou větou o kafi

  superkarma: 0 02.02.2006, 18:01:30
 3. avatar
  [3] RenataP [*]

  Šupitopresto: zdravím.... Mě to prostě hned napadlo, jak jsem četla to dnešní téma a neodolala jsem
  Mimochodem - kafe taky nepiju a když jsem ho nedávno ze zoufalství zkusila na migrénu (zaplaťbůh pomohlo), tak se mi tak votočil kufr...

  Blahořečím ti též a stejně tak všem komunikačním prostředkům včetně mejlů...
  Jo a mám takové podezření, že jestli se někdy setkáme, tak se nejdřív budeme nevěřícně očmuchávat, tvářit se nekomunikativně (teda já určitě) načež se rozvine takový drbing,že nám bude den malej...

  superkarma: 0 02.02.2006, 18:00:57
 4. avatar
  [2] Šupitopresto [*]

  Zdravím ségru a doufám,že to naše setkání někdy snad dopadne Jen dodám, že dopisy, teď už e-maily s Renčou fakt nemají chybu a nedělit nás sto kiláků, zaběhnu na pokec a čaj (kafe nepiju) častějc, než posílám ty mejlíky! Jen dodám, že do té odpovědi na "inzerát" mě tehdy navezla má vlastní ségra, což je jedna z mála věcí, za kterou ji blahořečím. A mít o jednu ségru navíc, natož tak krásně potrefenou jako já, není nikdy na škodu!! A propo, sem mezi vás na ženu-in také chodím jen díky ní! Tímto jeden veřejný dík osůbce, co mi tak rozumí a dokazuje, že i přátelství na dálku může trvat už cca 7 let(?)!

  superkarma: 0 02.02.2006, 17:27:16
 5. avatar
  [1] ALUDNEV [*]

  Tak to mám vše.Teď jenom ten odkaz a je hotovo.Jenom čekat jestli to štěstí je už unavené a sedne si .....

  superkarma: 0 02.02.2006, 15:50:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme