Milé ženy-in,

 

ač čas předvánoční, prožívám právě teď to nejhorší období svého života. Zmítají mnou pocity a city, jsem nešťastný, cítím se zrazený a opuštěný a to vše jen kvůli mé přelétavé manželce.


Poznali jsme se až v dospělosti, oba svým způsobem založením samotáři a docela nám i dlouho trvalo, než jsme si k sobě našli cestu, poznali se a začali spolu chodit.

 

Později přišla na řadu svatba a první syn. Ten se, bohužel, narodil s mentálním postižením, a tak jsme se dlouho báli mít druhé dítě. Když už jsme se odhodlali, celé těhotenství jsme se modlili, aby nám bylo dopřáno zdravé dítě. Bylo. A tak máme dva krásné chlapce.

 

Zaslepen štěstím, společnou rodinou, jsem chodil do práce a z práce, vydělával peníze a vůbec jsem se snažil snést své rodině modré z nebe. Že byla má manželka v mládí přelétavá, to jsem věděl z doslechu, jednou byla nevěrná i mně, ale bylo to v době, kdy jsme měli právě narozené miminko, ale já se to rozhodl překousnout.

 

Nyní ale opravdu „zabodovala“. Jezdí každým rokem na podrobné prohlídky s Pavlem do krajské nemocnice, kde zpravidla musí tak čtrnáct dní až měsíc zůstat na pozorování. Od té doby, co je na světě druhý syn, jsme nechávali Pavla v nemocnici samotného a navštěvovali jsme ho, jak to šlo.

 

Ani tentokrát tomu nebylo jinak. A jelikož jsem nastoupil do nové práce a peníze i díky tomu, že manželka je s Pavlem doma, potřebujeme, jezdila za ním žena sama. Jaké bylo mé překvapení, když po týdnu přijela a oznámila mi, že se i s kluky stěhuje do Prahy, kde bude žít se svým novým přítelem.

 

V šoku jsem na ni zíral neschopen slova. Nakonec jsem ji donutil jet do Prahy, seznámil jsem se s jejím novým partnerem a potenciálním náhradním otcem našich dětí a nestačil jsem žasnout. Žije na ubytovně, pracuje jen na brigádu a vlastní pouze jednu rychlovarnou konvici a pár osobních věcí.

 

Navíc po sedmidenní žádosti umluvil mou ženu, aby se spolu přestěhovali do nové bytovky a upsali se tak na milionový úvěr. A má žena souhlasila.

 

Jsem opravdu bezradný, mé děti má vychovávat člověk, který je zná týden, má žena se upsala k půlmilionovému dluhu a já zůstanu sám v celkem prostorném bytě. Asi si mnohé z vás řeknou, proč si nenechám dát děti do své péče, ale já nemám absolutně tušení, jak bych je uživil z mizivé dávky pro osobu pečující o osobu blízkou.

 

Pavel

Reklama