Kdo tomu dnes už tak trochu nepropadl? Kdokoliv má přístup k netu, navštěvuje nějaké oblíbené stránky, kde může diskutovat nad různými tématy. Někdo preferuje intelektuálnější servery, kde se baví o celosvětových problémech a politickém vývoji ve všech možných zemích moderního i nemoderního světa, jiní si raději vlezou na různé chaty, kde pod smyšlenými nicky mohou diskutovat o všedních věcech. Místností, které se nazývají velmi originálně Seznamka, Nebuď sám či Najdeme se je na každém serveru plno. Stačí si jen vybrat tu svou místnost, pomyslně zaklepat a vstoupit.

 

Rýmující Cyrano20
Přesně tak před nějakou dobou začala trávit svůj volný čas moje kamarádka. Chaty ji fascinovaly. Nutno podotknout, že je také o nějaký ten rok mladší. Možnost, že se s někým může seznámit a povídat si s ním, aniž by ho kdy v životě potkala, jí přišla hrozně vzrušující. Moje komentáře typu, že tam stejně na druhé straně sedí ženská nebo tlustý chlap, úplně ignorovala. Nedokázala si představit, že ta úžasná osůbka s nickem Cyrano20, který píše tak krásné veršované vzkazy, může být někým ošklivým.

 

Jsme si tááák podobnííí
Věděla už o něm skoro všechno. Jeho nejoblíbenějším jídlem byla svíčková, nejradši pil dobrá červená vína a z hudby poslouchal skoro všechno. Nejradši však bluegrass. To, jak si spolu rozuměli, kolik měli společných zájmů a pocitů, to všechno ji vedlo k myšlence, že by dotyčného ráda poznala i osobně. Říkala jsem jí, jak bude zklamaná, a pokud se jí líbí si s ním povídat, ať to tak dělá i nadále, ale osobní setkání zkazí celé kouzlo této konverzace. On naléhal a ona neposlechla. Ovšem brouka jsem jí do hlavy nasadila dost velkého, a tak mě poprosila o garde.

 

Rande na slepo

To jsem to dopracovala. Budu dělat dvorní dámičku své mladší kamarádce, která doufá, že najde štěstí se známostí přes internet. Ty naivní osůbky si nevyměnily ani fotku, a tak se spokojili s informacemi času, místa a stručného popisu. Ona slíbila, že si na sebe vezme modré šaty a ve vlasech bude mít modrou stuhu. Přiznám se, že jedinou asociaci, kterou jsem z ní na první pohled měla, byla Barbie na tahu. On měl přijít v černé košili a džínách. To ale budou hrdličky…

 

Ovšem to by to nemohla být moje Barbie, aby se to nějak nezkomplikovalo. Jak spěchala na schůzku se svým princem, chtěla si zkrátit cestu přes travnatý palouček s růžovými keři. Nějak svůj rychlý úprk nevychytala a o nejbližší keřík si šaty roztrhla až do půl pasu. Teď teprve začala ta pravá panika. Musela se rychle vrátit domů a vzít si něco jiného. Druhé modré šaty už však neměla. Zvolila tedy džíny a bílou blůzku, a hlavně byla bez modré stuhy ve vlasech.

 

Moje role osobní ochranky

Na místo setkání jsme dorazily s dobrou tři čtvrtě hodinou zpoždění. Neměla mu jak dát vědět, že se opozdí a změní vzhled, takže doufala, že v kavárně ještě sedět bude a nějak se poznají. Já se podle domluvy chovala, jako že se vůbec neznáme, a sedla jsem si nezúčastněně k jinému stolu. Měla jsem zasáhnout, jen kdyby si neznámý Cyrano nějak moc dovoloval.

 

Ona se zatím bezmocně rozhlížela po sedících hostech. Hledala kohokoliv, kdo by seděl u stolu sám a měl černou košili. Nikdo takový tam však nebyl. Tedy nikdo, kdo by seděl sám. Zklamaně se zadívala na jeden vrkající páreček, kde právě muž měl černou košili. Určitě jí prolétlo hlavou, že přišla pozdě a on už si tu našel náhradu. Nechtěla je tudíž rušit a začala se šoupat k východu, když tu jí položil ruku na rameno nějaký kluk v modrém triku.

„Promiň, nejsi ty Misicka122?“

„Jo, jo…“ vyhrkla ze sebe a radost se jí vracela do očí.

„Já jsem Cyrano20. Promiň, že nejsem v černé, ale před odchodem jsem si na ni ukápl pastu a nešlo to rychle vyčistit.“

„Já si zase ty modré šaty roztrhla o keř.“

 

Mých očí obrácených v sloup si naštěstí nevšimli. Jsou oba jak přes kopírák. On takový hodný zajíček a ona naivní princeznička. Tohle by nakonec mohlo dopadnout dobře, říkala jsem si. A taky že dopadlo. Tedy ne tak, jak si ona asi představovala. Báječný a romantický vztah se totiž z jejich setkání nevyklubal. Ne, že by ona neměla zájem, ale chlapec byl jaksi čtyřprocentně zaměřen a zkrátka si hledal jen kamarádku, se kterou by našel společnou řeč. Což se mu nakonec povedlo.

 

Seznámila jste se někdy s někým přes internet? Došlo i na osobní setkání? Zklamalo vás to, co jste na schůzce uviděla? Nebo vás to mile překvapilo? Věříte, že si můžete najít muže přes inzerát či chat? Znáte někoho, komu se to ve vašem okolí povedlo? A co vy používáte jako nejjistější způsob seznámení?

Čtenářský příběh o lásce přes internet ZDE!

Jak to také může dopadnout, když se seznamujete přes net ZDE!

Reklama