Bulvár

Zmrzlina s Toblerone, kousky ovoce nebo lentilková? Na čem v létě rozhodně ulítnete!

Předpověď počasí slibuje pro začátek léta, stejně jako v loňském roce, horké dny. K těm kromě prosluněných okamžiků na českých koupalištích a dovolených u moře neodmyslitelně patří zmrzlina, jejíž kouzlo objevili již staří Řekové. Zmrzlináři přinášejí každý rok nové příchutě. Její chutí a osvěžujícími účinky se nechávají strhnout miliony lidí po celém světě. Nechte se unést novými příchutěmi i vy. Vždyť konec konců žijeme jen jednou.

Zmrzlinové pokušení dětí i dospělých

McDonaldsSladký sníh, dříve pochoutka císařů a králů, nás osvěžuje už mnoha staletí. Toto chladivé občerstvení znali již ve starém Řecku a Egyptě a původně byla zmrzlina konzumována pouze v nejvyšších společenských kruzích, ochucená medem nebo ovocnou šťávou. Verzí o vzniku první zmrzliny existuje mnoho a jejich pravdivost si můžeme pouze domýšlet. Některé prameny uvádějí, že zmrzliny rozšířili Mongolové. Ti prý připravovali mléčné nápoje, které jim v drsném horském podnebí zmrzly. Receptury poté do Evropy přivezl Marco Polo. Jiná verze uvádí, že první zmrzlina vznikla v Číně a rozšířila se přes Arábii do jižní Evropy. Na počátku 20. století byl patentován zmrzlinový kornout a ve dvacátých letech byla vyrobena první zmrzlina s dřívkem. Zároveň začal jezdit první pojízdný stánek se zmrzlinou umístěný na jízdním kole a to v ulicích Londýna. Ve 40. letech 20. století se zmrzlina začala vyrábět také v České republice. Největšími konzumenty této pochoutky jsou v současné době Novozélanďané, Američané a v Evropě jsou na nejvyšší příčce překvapivě nikoliv jižní národy, ale Švédové a Finové.

Čerstvé ovoce nebo slavná čokoláda Toblerone? I takové příchutě zmrzlin najdete u McDonald's

McDonaldsNa točenou zmrzlinu můžete zajít také do restaurací McDonald's. Díky své hutné smetanové chuti, kterou jistě mnoho z vás dobře zná, patří zmrzlina od McDonald's mezi ty nejoblíbenější. Není se tedy čemu divit, že se jí prodá v průměru 1,1 milionů litrů ročně. Vybírat můžete z klasické zmrzliny v kornoutu nebo ze zmrzlinového poháru McSundae s čokoládovou, jahodovou nebo karamelovou polevou. Od roku 2001 nám oslazují život také McFlurry, zmrzliny s posypkami, které si můžeme nechat namíchat dle vlastního výběru. Nejoblíbenější lentilky a Kit Kat letos doplňují nové příchutě a také polevy. Kdo by například odolal známé švýcarské čokoládě s medem a kousky mandlí McDonaldToblerone nebo čerstvému ovoci Chiguita? Tyto lahodné posypky můžete dále kombinovat s čokoládovou, jahodovou či karamelovou polevou. U McDonald's si tak vybere snad úplně každý a věřte nebo ne, rozhodně to stojí za ochutnání.

Více na www.mcdonalds.cz

   
23.06.2011 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] florbal [*]

  Zdravím před víkendem,jen rychle a stručně.Já ulítávám snad na každé zmrzliněSml22,polárkový dortík to je můj kámošek,za 12kaček radosti nadělá.Po operaci žaludku,jsem dlouho nemohla nic sníst,tak polárkáč mě živil skoro celý rok,do další operace.A zůstalo mi to do dneska,děti,vědí čím mě mají potěšit.Sml59

  superkarma: 0 24.06.2011, 18:33:42
 2. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  na lentilkovou chodíme často je vynikajícíSml67

  superkarma: 0 23.06.2011, 11:29:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme