Další návod k letnímu osvěžení zaslala čtenářka Biovirus. Zatím co ona sama si ráda dá třeba kousky melounu, její manžel má nejraději půllitr dobře vychlazeného točeného piva.

Kdybych si měl vybrat z nabízených možností, které zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Biovirus, sáhnu po zmrzlině nebo melounu...

Téma dne: Čím se v létě osvěžujete?


Dobrý středeční den všem.
Když jsem byla malá, tak mne ze všeho nejvíce osvěžila voda v bazénu. Chodívali jsme třeba každý den na bazén a byli tam od rána do večera. Tenkrát to ani moc nestálo a bylo to takové to pravé letní osvěžení.
Dokonce si pamatuji, jak jsem dostala šílenou rýmu, vlezla mi do krku a úplně jsem přestala mluvit. Paní doktorka mi tenkrát naordinovala nějaká antibiotika a samozřejmě klid v posteli. Já nelenila, a když kamarádka zazvonila dole u panelového domu, že mám vzít kolo a že jedeme na bazén, jela jsem. Kamarádka se sice divila, že toho moc nenamluvím, jak taky jinak, když jsem nemohla, ale statečně jsem šlapala do pedálů i s antibiotiky v těle. U bazénu jsem se chtěla pouze opalovat, protože horko bylo přímo hmatatelné, ale zmrzlina, kterou jsem posléze slízala mi tak nějak umrtvila bolest v krku a já se později osmělila i do vody. Musím říct, že do 24 hodin mě přešla po té osvěžující zmrzlině i koupeli nejen rýma, ale vrátil se mi i hlas.

Postupem času i roků mě v létě osvěží více věcí:

  • ledové frappé - kousky ledu do sklenice, trošku kávy, instantní, vyšlehané mléko, cukr a trošku nastrouhané čokolády jako třešinku na dortu.
  • kousky melounu - abych nebyla jako čuník při kousání do měsíčku, raději nakouskuji a jím vidličkou- úžasné osvěžení
  • pak samozřejmě voda na cachtání s dětmi, dostatečné tekutiny - nejčastěji ze Sodastreamu, fakticky je to super a nemusíte kupovat balenou ochucenou vodu a potažmo ani sirupy a pro děti nesmí chybět zmrzlina.
  • Teď mi tady manžel radí, že ho nejvíce osvěží pullitr dobře vychlazeného točeného piva a s tím musím souhlasit, to se nedá nic dělat

No a že je dneska takové nijaké počasí, kdy se střídá dusno s černým mrakem a člověk neví, co má očekávat od počasí, pojídám salát s rajčátky, paprikou, okurkem a tvrdým nastrouhaným sýrem, představte si něco jako šopák, pěkně vychladlý a vytáhlý z lednice. Mňam.

P.S : v nesnesitelném horku miluji cestu klimatizovaným autem, to je panečku osvěženíčko, ovšem pak vás to, po vystoupení, liskne z leva i zprava a máte vystaráno.

Tak páček,
Biovirus

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Posílejte mi své příběhy, úvahy, tipy a postřehy na téma:

  • Co vás v létě nejlépe osvěží?

Zasílat můžete i vaše originální fotografie, doplněné nějakým vtipným krátkým popiskem. Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec, abyste měla šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků totiž vybereme jeden, jehož autorka (nebo autor) od nás získá exkluzivní osvěžující dárek, totiž nový dárkový kosmetický balíček Fa NutriSkin.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail (viz níže) nejpozději do středy 10. srpna 2011, 15.00 hodin.

fa

 

Reklama