Bulvár

Zmrzlina, ledové frappé, ovoce i pivo

Další návod k letnímu osvěžení zaslala čtenářka Biovirus. Zatím co ona sama si ráda dá třeba kousky melounu, její manžel má nejraději půllitr dobře vychlazeného točeného piva.

Kdybych si měl vybrat z nabízených možností, které zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Biovirus, sáhnu po zmrzlině nebo melounu...

Téma dne: Čím se v létě osvěžujete?


Dobrý středeční den všem.
Když jsem byla malá, tak mne ze všeho nejvíce osvěžila voda v bazénu. Chodívali jsme třeba každý den na bazén a byli tam od rána do večera. Tenkrát to ani moc nestálo a bylo to takové to pravé letní osvěžení.
Dokonce si pamatuji, jak jsem dostala šílenou rýmu, vlezla mi do krku a úplně jsem přestala mluvit. Paní doktorka mi tenkrát naordinovala nějaká antibiotika a samozřejmě klid v posteli. Já nelenila, a když kamarádka zazvonila dole u panelového domu, že mám vzít kolo a že jedeme na bazén, jela jsem. Kamarádka se sice divila, že toho moc nenamluvím, jak taky jinak, když jsem nemohla, ale statečně jsem šlapala do pedálů i s antibiotiky v těle. U bazénu jsem se chtěla pouze opalovat, protože horko bylo přímo hmatatelné, ale zmrzlina, kterou jsem posléze slízala mi tak nějak umrtvila bolest v krku a já se později osmělila i do vody. Musím říct, že do 24 hodin mě přešla po té osvěžující zmrzlině i koupeli nejen rýma, ale vrátil se mi i hlas.

Postupem času i roků mě v létě osvěží více věcí:

 • ledové frappé - kousky ledu do sklenice, trošku kávy, instantní, vyšlehané mléko, cukr a trošku nastrouhané čokolády jako třešinku na dortu.
 • kousky melounu - abych nebyla jako čuník při kousání do měsíčku, raději nakouskuji a jím vidličkou- úžasné osvěžení
 • pak samozřejmě voda na cachtání s dětmi, dostatečné tekutiny - nejčastěji ze Sodastreamu, fakticky je to super a nemusíte kupovat balenou ochucenou vodu a potažmo ani sirupy a pro děti nesmí chybět zmrzlina.
 • Teď mi tady manžel radí, že ho nejvíce osvěží pullitr dobře vychlazeného točeného piva a s tím musím souhlasit, to se nedá nic dělat

No a že je dneska takové nijaké počasí, kdy se střídá dusno s černým mrakem a člověk neví, co má očekávat od počasí, pojídám salát s rajčátky, paprikou, okurkem a tvrdým nastrouhaným sýrem, představte si něco jako šopák, pěkně vychladlý a vytáhlý z lednice. Mňam.

P.S : v nesnesitelném horku miluji cestu klimatizovaným autem, to je panečku osvěženíčko, ovšem pak vás to, po vystoupení, liskne z leva i zprava a máte vystaráno.

Tak páček,
Biovirus

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Posílejte mi své příběhy, úvahy, tipy a postřehy na téma:

 • Co vás v létě nejlépe osvěží?

Zasílat můžete i vaše originální fotografie, doplněné nějakým vtipným krátkým popiskem. Váš text a´t je dlouhý alespoň jako tento odstavec, abyste měla šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků totiž vybereme jeden, jehož autorka (nebo autor) od nás získá exkluzivní osvěžující dárek, totiž nový dárkový kosmetický balíček Fa NutriSkin.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail (viz níže) nejpozději do středy 10. srpna 2011, 15.00 hodin.

fa

 

   
10.08.2011 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [4] indira1 [*]

  Pivo ne.Ač dělám pod jedním pivovarem, tak pivo je něco co mě smrdí a rozhodně neosvěží.Akorát člověk při horku více zblbneSml22

  superkarma: 0 10.08.2011, 17:37:04
 2. avatar
  [3] átéčko [*]

  luneta — #2 je to sifon.

  superkarma: 0 10.08.2011, 15:19:12
 3. avatar
  [2] luneta [*]

  mě Sodastream nechutná,je to jak sifon

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  superkarma: 0 10.08.2011, 13:58:12
 4. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Když frapé, tak jedině pravé. Když mi někdo donese z instantní kávy, cítím se podvedená a vůbec mi nechutná. Je to pak jen lepší kafe s mlíkem. Ale jinak se jím osvěžuji ráda, z melounu se dělají skvělé osvěžující bowle s růžovým šumivým vínem Sml67

  superkarma: 0 10.08.2011, 10:48:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme