Posedlost štíhlou linií je považována za jeden z nešvarů moderní doby. V euroamerické společnosti najdete jen málo žen, které by alespoň jednou v životě nevyzkoušely nějakou tu dietu. Podle vědců z Harvardu si tak ovšem mohou přivodit další stále častější problém naší civilizace - neplodnost.

Není light jako light
Pokud chcete držet rozumnou dietu a nehodláte týrat své tělo hlady, budete zřejmě kromě kalorií sledovat i obsah tuků v potravinách. Poučenější ženy už totiž ví, že nápis „light“ ne vždy znamená nízkotučný či zdravý výrobek. Přesto však můžete nechtě způsobit svému organismu problémy.

Nízkotučné výrobky nejsou vždy zdravé!
Podle vědců z Harvard School of Public Health v Bostonu je příčinou neplodnosti nejčastěji porucha ovulace. Tým vedený Jorgem Chavarrou při zkoumání 438 paní a dívek, které trápila neplodnost, překvapivě zjistil, že se jedná převážně o dámy holdující nízkotučným mléčným výrobkům. Problémy s ovulací měly především ženy, které konzumovaly dva nebo více nízkotučných mléčných produktů denně.

Jezte zmrzlinu, otěhotníte!
Naopak ženy, které pravidelně konzumovaly výrobky polotučné a po nízkotučném sáhly nanejvýš jednou týdně, vykazovaly až o čtyři pětiny nižší riziko vzniku poruch ovulace. Konzumace plnotučných mléčných výrobků jako je například smetanová zmrzlina dvakrát denně snižuje riziko poruch ovulace, a tím i neplodnosti o čtvrtinu.

Pochoutka z Olympu
Zmrzlinu znali přitom už ve starověkém Řecku. V písemných záznamech nalezneme například zprávy o tom, že si řecký spisovatel Simonides z Keu (556 až 468 př. Kr.) pochutnával na sněhu z Olympu - hory, na níž sídlili bohové. Neměli-li ovšem bohové nějaké specifické metody výroby bělostné pokrývky jejich domova, šlo tenkrát o zmrzlinu vodovou.

Už Hippokrates věděl...
Sníh, který přinášeli do nížin speciálně cvičení běžci, se vylepšoval medem, ovocnými šťávami nebo vínem. Na zmrzlině si pochutnávaly i takové osobnosti, jako byl Alexandr Veliký a Hippokrates. Ten ostatně zmrzlinu doporučoval svým pacientům, protože prý „oživuje šťávy, upevňuje zdraví a zvyšuje tělesnou pohodu“.

Mongolský dar Levandule
Mléčnou zmrzlinu dali světu Mongolové, jimž v chladných podmínkách zamrzalo kobylí, jačí, velbloudí a kozí mléko, a do Evropy ji přivezl objevitel a cestovatel Marco Polo. Skutečný boom zmrzliny všem nastal až v 17. století, když byla ve Francii, jak jinak než v Paříži, otevřena první zmrzlinová kavárna. Za průmyslovou výrobu zmrzliny pak vděčíme americkým vynálezcům z 19. století.

S využitím informací agentury Korzo.

Máte ráda zmrzlinu? Jaká Vám nejvíc chutná? Dáváte přednost nanukům, kopečkům nebo třeba točené? Jste schopna dát si ji i v zimě? Jak často si zmrzlinu dopřáváte? A kolik najednou jí dokážete sníst?

Reklama