V této novince si můžete přečíst příspěvky hned dvou čtenářek: Amitky a Monkee. Jaké zajímavosti si při cestování vyfotily: bezlepkovou točenou zmrzlinu v Itálii čí ručně udělaný kamínek.

Téma dne se nám blíží ke konci, milé čtenářky. Na následujících fotkách si prohlédněte úlovky čtenářek Amitky a Monkee...


Dobrý den,
zasílám pár „raritních“ fotek:

Ta první je pro běžné lidi naprosto normální. Zmrzlinu v kornoutku si koupíte kdekoliv. Bohužel moje dcera má nevyléčitelnou nemoc - celiakii a v České republice ještě zmrzlinu u stánku nikdy neměla, pouze balenou a označenou bezlepkovým symbolem. V Itálii je ale situace úplně jiná, jak je vidět na obrázku. Oplatkový kornout s nápisem „senza glutine“ (tedy bez lepku) a k tomu ještě bezlepková zmrzka, tak to je pro naši dcerku pohádka :-)

rarita

Na druhé fotce zasílám krásně vystříhané delfíny jako z filmu Střihoruký Edward, které jsme viděli v Itálii v Lido di Jesolu.

rarita

Na třetí - krásně rozkvetlé rostliny bougainvillea, fotografie je pořízena v Tunisku, kde nemají chladné zimy.

rarita

S pozdravem,
Amitka


Zdravím ctěnou společnost. :-)

Kameny, šutry, šutérky...
Ano, jsem kamínkový maniak.
Začalo to nevinně jedním až třemi „památečními“, ze Skotska jsem si přivezla maličkou hlavu lochnesské příšery, z Thasosu pytlík kulatých oblázků do „šlapací lázně“ a loni jsem chodila po plážích s jediným cílem - přivézt si kamínky na runy. Teď už „jen“ nastudovat symboliku...

rarita

Ale abych dala vydělat i místním výrobcům suvenýrů, z Edinburgu jsem si přivezla taky ručně udělaný „kamínek“ ze skla a bylo hodně těžké vybrat z mnoha barev a motivků uvnitř „oblázku“.

rarita

Mějte se, jak chcete.
Monkee

Pozn. red.: Příspěvky neprošly jazykovou korekturou.

Fototéma: Rarity z cest

Příspěvky už neposílejte! Krátce po 16.00 hodině se dozvíte, koho jsem dnes ocenil dárkem, zábavnou hrou: Česko - otázky a odpovědi, kterou vydala firma Albi.

Česko

Reklama