Bulvár

Zmlátil svého obhájce

Ačkoliv by lidé neměli své pocity příliš potlačovat, není dobrý nápad mlátit vlastního obhájce, když se vám nelíbí, jak vás hájí před soudem. A když jste ještě navíc obviněni z ublížení na zdraví...

Američan William E. Lehman (58) z městečka Saint Paul u Minneapolisu tvrdí, že právník, kterého mu přidělil soud, „sabotoval“ jeho obhajobu. Jak ale uvádí list Metro, místo, aby se snažil situaci nějak rozumně řešit, vzal věci do vlastních rukou a nešťastného právníka zmlátil.

Před soudem přitom stál kvůli obvinění z fyzického napadení. Zdá se, že už dříve soudce žádal, aby mu přidělil jiného právníka, ale soudce jeho žádost zamítl. Lehman proto přímo před soudcem a porotou svého obhájce Marka Groettuma začal tlouct pěstí do obličeje. Není překvapivé, že se tímto činem svého obhájce nakonec zbavil: Groettum ho odmítl dál zastupovat.

Po zbytek procesu se Lehman musel hájit sám a moc si nepolepšil. Teď si posedí čtrnáct let ve státním vězení Moose Lake. A to může být rád, že za útok na obhájce mu soudce napařil k předešlému trestu jen půl roku navíc.

Zdroj: Korzo

   
22.05.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] olga ebertová [*]

    Jó advokáti přidělení státem nejsou asi tak dobře placení jako advokáti soukromí.Komu by se to chtělo dělat za pár korun.

    superkarma: 0 22.05.2008, 12:34:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme