Bulvár

Zmizel dům a s ním i náš první  byt

Trochu nostalgický příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Dadma. My děkujeme a vy si přečtěte, jaké to je přijít o rodné kořeny.

Můj první byteček byl kouzelný. Nebyl sice velký: menší kuchyně, ale prostorná jídelna a dvě místnosti, kdyby to bylo možné, klidně bych se tam dnes vrátila.Topili jsme sice uhlím, na což jsem nebyla zvyklá, doma u rodičů jsme měli ústřední topení. Nájem byl 72,- korun a 100 korun elektřina, protože tam byl elektrický sporák a el.boiler na vodu. V domě bydlely celkem čtyři rodiny a kolem dokola byly živé ploty, trávník, ovocné stromy a klid.

Byt manžel dostal od svého zaměstnavatele. Byli jsme mladá rodina, narodila se nám dcerka a syn. Myslím, že děti tam prožily hezké dětství.

Jelikož jsem ze severu Čech, tak jak to bylo, ustupovala u nás města a vesnice těžbě uhlí. Zmizel můj rodný Most, Ervěnice, kde jsme bydleli a později Komořany, kde jsem chodila do školy, takže já se nemám kam vracet.

Zde jsem  odběhla od tématu, ale zmizel i dům a s ním i náš první  byt. Prožili jsme tam hezkých 12 let. Na městě rozhodli, že naše domy  zbourají a na jejich místě vyrostl Domov pro seniory. V roce 1983 nás přestěhovali do nově postavených paneláků, kde žiji dodnes.

Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Takový už je život. Sice se nemáte kam vracet, což je smutné, ale hezké vzpomínky vám nikdo nevezme

Jaké vzpomínky na svůj první byt máte vy, milé ženy-in? Ještě stojí dům, ve kterém byl? Stěhovaly jste se v životě často, nebo jste spíš setrvávaly na jednom místě. Kde vám bylo nejlépe? Jak jste spokojená se současným bydlením? Máte nějaké plány, nebo sny, kde byste chtěla bydlet? Napište nám.

redakce@zena-in.cz

 

   
04.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] sdrawa [*]

  Mě zmizela nádherná garážová vrata brno

  superkarma: 0 17.01.2013, 16:21:06
 2. avatar
  [4] monkee [*]

  Mně podobně zmizel dům mých prázdninových pobytů u babičky  I se zahradou. Občas jedu okolo prázdného místa...

  superkarma: 0 04.08.2010, 15:54:50
 3. avatar
  [3] Dimsy [*]

  To mi připomnělo, jak jsem likvidovala byt po rodičích, kde jsem bydlela do svých pětadvaceti let. Když ti vyklízeči rozbíjeli náš nábytek, který dělal ještě můj děda truhlář. Srdce mi to rvalo z těla.Sml15

  superkarma: 0 04.08.2010, 12:39:17
 4. avatar
  [2] enka1 [*]

  dadma — #1 To je moc pěknéSml67

  superkarma: 0 04.08.2010, 12:15:12
 5. [1] dadma [*]

  Milá paní Dano,je pravda,že se nemám kam vracet,ale v Jirkově na Červeném Hrádku se pořádá každý rok Sraz obyvatel zanikllých měst a obcí.Tam se sejdeme a zavzpomínáme na město, na školu,na lidi ,kteří již nejsou mezi námi.Jezdí tam lidi z různých koutů jak je život zavál.Dříve jezdilo i hodně lidí z Německa,ale těch již bohužel mnoho není.

  1. na komentář reaguje enka1 — #2
  superkarma: 0 04.08.2010, 11:18:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme