Vztahy

Změnila jsem vzhled a manžel zuří!

Myslím, že je normální to, že my ženy sem tam experimentujeme se svým vzhledem. Některá si se svojí novou vizáží pohraje více, některá méně.

 

Já léta nosila dlouhé blond vlasy a jak v líčení, tak v oblékání jsem byla takovou panenkou. Manžel mi sice říkal, že jsem kočka a že mě miluje nejen proto, jaká jsem, ale i proto, jak vypadám.

Popravdě řečeno, lichotilo mi, že mne manžel pokládá za sexy bombu, na druhou stranu to ale pro mne nebylo nic tak zásadního v našem vztahu.

 

Proto, když jsem se rozhodla, že udělám radikální změnu svého zevnějšku, mě ani ve snu nenapadlo to s mužem probrat. Vlastně naopak. Chtěla jsem ho překvapit!

 

Jedno odpoledne jsem zašla ke známé kadeřnici a řekla jí: „Petro, chci změnu! Třicítka je za mnou a já ti mám pocit, že ten styl „bárbínky“ už ke mně nesedí....“

Petra si mě chvilku nedůvěřivě prohlížela a pak prohlásila: „Děláš si srandu, že jo?“

„Ne, nedělám. Fakt chci změnu. A radikální! Krátký vlasy, černou barvu, sportovní sestřih. Prostě něco, co mi zabere úpravu účesu maximálně minutu!“

 

Petra si sedla na židli, zapálila si cigaretu a jen na mě zírala.... „Neblbni...,“ řekla po chvíli a mírně zakroutila hlavou. „To je změna jak blázen. Máš krásný vlasy... hele, zejtra toho budeš litovat!“

Jen jsem se usmála. „Nepřemlouvej mě. Když to neuděláš ty, půjdu ke konkurenci...,“ mrkla jsem na ni šibalsky.

Petra odevzdaně vzdychla a vzala do ruky nůžky.

 

Po třech hodinách ze mě byla jiná žena.

Dlouhé blond vlasy byly minulostí a ze zrcadla se na mě smála krátkovlasá černovláska. „Je to super! Boží! Přesně takhle jsem to chtěla!“ objala jsem Petru a vlepila jsem jí pusu.

 

Manžel se ten den měl vrátit až pozdě večer a já se rozhodla, že mu udělám mega překvápko. Žádné: Ahoj lásko, co říkáš mému účesu! Kdepak! Rozhodla jsem se, že na to půjdu pěkně od lesa.

 

Zapálila jsem v ložnici svíčky, oblékla si krátkou košilku a zachumlala se do peřiny tak, že mi vykukovala jen noha.
Když jsem uslyšela zarachocení klíčů v zámku, zavřela jsem oči a pěkně na hlas odfukovala.
Manžel na mou malou lest zabral okamžitě.

 

Políbil mě na chodidlo a začal mi pomalu přejíždět rukou po noze až ke stehnu a ještě víš...
“Krásně voníš, miláčku...,“ zašeptal a pohladil mne v místech, kde to miluji.

Nechala jsem ho. Ani jsem se nepohnula a hlavu měla dál schovanou pod peřinou.

 

Když si se mnou začal hrát, věděla jsem, že to své „hraní na spánek“ už dlouho nevydržím... Ale snažila jsem se!

Jenže pak už jsem se dostávala do varu a hra na spací manželku šla fofrem ho háje.

Aniž bych si to v té chvíli uvědomila, otočila jsem se na záda a odsunula peřinu ze své hlavy. A v tom okamžiku manžel zmrznul. Jeho polibky a doteky ustaly stejně jako vítr před silnou bouří.
“Co to je?“  jeho hlas už neměl pranic společného s tím něžným hláskem, který mi ještě před minutkou šeptal, jak moc mě miluje.

 

Zíral na mě a mlčel.

Po hodné chvíli vstal a rozsvítil lampu. Opět na mě zíral jak na zjevení boží a já mu mlčky ten podivný pohled opětovala.

„Renato, jenom mi prosím tě řekni, že je to paruka....,“  zašeptal a jeho hlas byl tlumený jak odbíjející hodiny za stěnou obýváku. „Je to paruka?!“ zařval a zatahal mi silou za vlasy.

 

„Ne! Není!“ Chytla jsem ho za ruku. „A nervy mi ty vlasy! Bolí to!“ štěkla jsem.

Krásná chvíle se rázem změnila na  manželský boj. Tedy slovní boj.

 

Má iluze o tom, že se mu má nová image bude líbit, byla vskutku lichá. Ba přímo dětsky naivní. Manžel totiž zuřil, běsnil, vyváděl jak pes nakažený vzteklinou.

Mlčky jsem ho pozorovala a snažila se v sobě dusit vztek, který začínal mít sílu právě se probouzející sopky.

 

Sopka po chvíli vybuchla a horká láva zničila i tu poslední vzpomínku na mou žhavou sexuální touhu. Strašlivě jsme se pohádali. Manžel mi ve finále řekl, že vypadám jak jeho kolega z práce a ať fofrem zapomenu na sex, a to do chvíle, než budu vypadat jako dřív.

„Mám pocit, že bych to dělal s chlapem, Renato!  Při pohledu na tebe se mi nepostaví, ani kdyby si ho prosila na kolenou!“ práskl dveřmi a odešel.

Neptejte se, jak to u nás doma od toho večera vypadá. Jedním slovem: hrůza! Štve mě to, jasně že jo, ale na druhou stranu si říkám, že snad mne proboha má rád proto, jaká jsem, a ne proto, jak vypadám!

 

Můj nový účes se mi opravdu líbí a rozhodně si nepřipadám jako kluk! Proč by holky nemohly mít pěkný sestřih? Copak musíme vypadat za každou cenu jak panenky z výlohy?!

 

Závěrem jen dodávám, že s mužem opravdu nespíme. Dělá, jakoby o mne ztratil zájem. Nebo ho ztratil opravdu.... Pokud ano, pokládám si otázku: Chci s takovým člověkem dál žít po boku???

 

   
07.02.2005 - Láska a vztahy - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [245] sdrawa [*]

  Vzhled chce měnit postupně a ne jen tak rychle naráz, je dobré vyzkoušet změnu postupně, třeba vyzkoušet nové stříbrné náhrdelníky, účes atd

  superkarma: 0 02.07.2013, 13:02:07
 2. [244] sdrawa [*]

  No, na tvém místě bych po něm hodila snubný prsteň a už bych se na něj vykašlala

  superkarma: 0 14.05.2013, 15:10:08
 3. [243] zzuzca [*]

  A jak to dopadlo? Nějaký ten čas už přece jen utekl..btw. jsem taky ze Sokolova

  superkarma: 0 19.05.2006, 15:15:10
 4. avatar
  [242] leny2607 [*]

  Tak to je fakt síla mám pocit, že tůj manžel měl asi velmi rád tvojí vizáš a má rád tebe jako člověka? na to si asi musíš odpovědět sama.A co jaká je tvá reakce dál budeš zase tou barbínou kterou chce aby jsi zase byla? Jeho reakce tě musela opravdu hodně ranit. Leny

  superkarma: 0 03.01.2006, 16:16:13
 5. avatar
  [241] Solei [*]

  Muzi jsou zvlastni zivocichove. Muj byvaly pritel byl na vysoke anorekticky a ja jsem mala prsata. Muj soucasny pritel ma za ideal krasy, malinkou zrzku ostrihanou ha kratko - pri 162 cm jsem na neho uz moc vysoka a navic jsem dlouhovlasa prirodni blond a zadek mam minimalni. Tak ted nevim, jednou jsem udelala jistou upravu tak aby to bylo podle jeho prani a dostala jsem vynadane ze na sobe delam zmeny jen proto ze on to ma tak rad /pred tim jsem byla dost radikalne proti, pak jsem si to rozmyslela/ akorat ten muj vybuchl asi po mesici a ne okamzite, a dobre udelal

  superkarma: 0 19.03.2005, 09:55:52
 6. avatar
  [238] Meander [*]

  Yennefer: Tohle forum sleduju už dlouho a zůstává mi rozum stát

  superkarma: 0 27.02.2005, 16:54:29
 7. avatar
  [235] brunhilda [*]

  thyjo, to by me nikdy nenapadlo! chlapi sou suchari, a taky trochu bastardi :o) bejt tebou se na nej vykaslu...

  superkarma: 0 21.02.2005, 09:50:50
 8. avatar
  [234] Meander [*]

  Měla jsem na hlavě hodně odrostlou trvalou a vypadalo to jako rozpárané chemlonové ponožky. I jsem to nechala ostříhat nakrátko. A můj přítel? Obratem sbalil vlasatici. Chlapi jsou fakt v tomhle dost předvídatelní.

  superkarma: 0 14.02.2005, 15:53:33
 9. avatar
  [229] Vivian [*]

  petruška 2: kdyš píšu "pěknej chlap", myslím tím pěknej pro mě. A to nemusí bejt klasickej hezounek ani žádnej supermodel a la filmovej herec . Pro každýho je pěkný něco jinýho.

  Jsi zbytečně negativistická, ten pesimismus ti škodí. Proč vždycky všude vidíš to nejhorší? Proč bys zrovna ty měla v těhotenství přibrat třicet kilo, když jsou i ženy, které nepřiberou ani deko (jen těch 10-12 kg, která nepředstavují tuk) nebo jen pár kilo. Proč hned zacházíš do extrémů?
  Taky se vůbec nemusí stát, že budeš s nadváhou toho svýho odpuzovat. A pokud se pak začneš zase pohybovat v takové míře jako teď, určitě ti ta nadváha dlouho nezůstane .

  superkarma: 0 08.02.2005, 18:04:55
 10. avatar
  [228] Klarchen [*]

  Nečetla jsem všechny příspěvky,tak jsem možná trošku mimo mísu...
  Chápu, že se chlapovi ženská v novém účesu nemusí líbit tak jako dřív, ale to přece neznamená, že se s ní nemůže s chutí Můj má atopický exzém občas i na obličeji, takže třeba nevypadá v tom momentě úplně nádherně, mě ale vzruší tím jak se mě dotýká, jak na mě mluví a jak se chová...a stejně je to i naopak Chápu, že radikální změna může být v rpvní chvíli šok, ale jinak nechápu
  Mě se třeba líbí chlapy s dlouhejma vlasama a je má krátký, to ale neznamená, že by s ním nebyl vzrušující a nelákal by mě
  Ale každej jsme asi jinej....

  superkarma: 0 08.02.2005, 16:20:25
 11. [227] Karolina* [*]

  petruška 2: pravdepodobne se budes stale s manzelem. Ale pokud se mu budou libit stihle zeny, budes se mu libit min nez, kdyz jsi mela o 20-30kg mene. To ale neznamena, ze ti hned za nejakou hubenou zdrhne.

  Co mas porad s klasickymi krasavci. Jisteze charizma a charakterove vlastnosti jsou velice dulezite a clovek kvuli nim prehlidne i ty fyzicke nedokonalosti. Ale zase na druhou stranu je prijemne a rekla bych, ze velice, pokud se nas partner blizi k nasemu idealu charakterem i vzhledem.

  superkarma: 0 08.02.2005, 15:22:47
 12. avatar
  [225] Vivian [*]

  ježkovy voči, to jsem se rozepsala
  jo a 'slohovlásky' je překlep, mají to být dlouhovlásky

  superkarma: 0 08.02.2005, 14:18:35
 13. avatar
  [224] Vivian [*]

  petruška 2: ještě abych ti vysvětlila to tvoje "nepochopení" (ačkoli se mi nechce věřit tomu, že mi opravdu nerozumíš, spíš to jen hraješ, aby sis mohla na mě zanadávat ):

  Mezi tím, když někoho miluješ a tím, když se ti někdo líbí, je ROZDÍL. K jednomu člověku můžeš cítit oboje najednou, ale lze cítit i jen jedno. Může se ti líbit, ale nezamiluješ se, nebo ho budeš milovat, ale líbit se ti nebude (myslím vzhledově).
  (Taky jsem měla ráda chlapa, kterej nebyl hezkej . Nelíbil se mi, ale milovala jsem ho. Chápeš ten rozdíl?)
  Kdyby můj přítel přibral padesát kilo, ztratil vlasy (nebo ruce, nohy, péro nebo co já vím ještě), milovat bych ho nepřestala, můj cit k němu by se nezměnil (Rozumíš tomu?) Jen by se mi, coby stotřicetikilový tlouštík, nejspíš už (vzhledově!!) nelíbil. I když bych ho milovala pořád stejně. Chápeš ten rozdíl? Netvrď mi, že ne...
  Každému chlapovi se líbí něco jiného, to snad víš, ne? Někdo má rád velký prsa, někdo malý nebo žádný, někoho přitahují slohovlásky, druhému se líbí krátkovlasé, ten má rád baculky, ten štíhlé holky... Teď nemluvím o tom, co chlapi na ženách milují ("milují" v pravém slova smyslu), ale co se jim na nich líbí, co je přitahuje... Tomu chlápkovi z tohohle článku se na ženách líbily dlouhé světlé vlasy. Proto se mu líbila jeho žena (Renata). Ale pokud se do ní zamiloval, pak pro to, jaká byla. (Hodná, milá, chytrá, vtipná... co já vím...)
  Když Renata přišla domů s kraťounkými černými vlasy, NEpřestal ji milovat (protože se /uvnitř/ nezměnila). Jen se mu přestala líbit. Chápeš ten rozdíl??
  A pokud byl v šoku a odmítl s ní spát, pak proto, že to byla fakt radikální změna a jemu se Renata nelíbila tak, že ho přestala přitahovat v posteli. Pokud je to normální (rozumný) chlap, tak si pravděpodobně zvykne...

  Už rozumíš tomu rozdílu? Když tě má někdo přitahovat, musí se ti líbit. Ale k tomu, aby ses do něj zamilovala (zamilovala v pravém smyslu slova 'láska'), není už vzhled tak důležitý. Pro někoho vůbec.
  Chápeš ten rozdíl? Já věřím, že už jo.
  Nelze někoho milovat jen proto, že se mi líbí jeho vlasy (oči, zadek apod.) Na základě vzhledu se mi může maximálně líbit, přitahovat mě... K lásce (v tom pravém slova smyslu) je toho potřeba mnohem (!) víc.
  Co ti na mém názoru připadá tak povrchní? Nepopírám, že se mi líbí pěkní chlapi, ale pouhý jejich vzhled mi rozhodně nestačí k tomu, abych se do takového chlapa zamilovala!

  superkarma: 0 08.02.2005, 14:16:17
 14. [222] Karolina* [*]

  petruška 2:Fiona: i kdyz ja jsem proti Vivian a Koteti uz stara baba, chapu, o cem mluvi, protoze to mam s tou fyzickou pritazlivosti uplne stejne. Vsichni chlapi, s kterymi jsem neco mela, meli atletickou (svalnatou) postavu, ostre rysy a kratky vlas. Lisili se vyskou a barvou oci a vlasu. A i ted, kdyz jsem stastne vdana za cloveka podle meho mustru a nechci na tom nic menit, me muzi, kteri vypadaji podobne, zaujmou, protoze tak ja mam zakodovaneho pritazliveho chlapa. Silnejsi, dlouhovlasi Rumcajsove - to je jenom popis, neni mineno jako urazka - me nezaujmou. Kdyby se muj muz v toho silnejsiho, dlouhovlaseho, vousace dobrovolne zmenil, neprestala bych ho milovat, ale uz bych ho zalibne nepozorovala, kdyz odejme nejaky ten svrsek. A ty vousy a dlouhe vlasy by to jeste zhorsovaly
  Jsme uz oba ctyricatnici a realisticky uvazujici lide, tak ani jeden neocekavame, ze ten druhy (nebo on sam) bude vypadat stejne jako ve dvaceti Ale ani jeden z nas se drasticky nezmenil. Ja sice s delkou vlasu a barvou mirne experimentuji, ale nebudu si nasazovat blede rezaveho jezoura, kdyz vim, ze se muj muz pri te predstave otrepe.
  Michat dobrovolne metamorfozy s dusledky nemoci, urazu a jinych nestesti nejde. To jsou dve zasadne odlisne zalezitosti, ale to uz tu bylo receno.

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:16:47
 15. avatar
  [221] Vivian [*]

  petruška 2: že ty máš pořád takovou potřebu kecat druhým do toho, co mají cítit a co si mají správně myslet Zameť si před vlastním prahem, holka

  superkarma: 0 08.02.2005, 13:09:43
 16. avatar
  [219] Suzanne [*]

  Fiona: ale tady přece snad nejde o kilíčka navíc, vrásky, popř. jiné přirozené postupné procesy. Tohle je prostě trochu kách. A aby na to ještě přišel ve stavu vzrušení - byl prostě v tu chvíli zranitelnější, tím neříkám, že nereagoval nepřiměřeně.
  Já svýho muže beru i s jeho kilama navíc, ale kdyby přišel najednou blonďák, tak to prostě těžko budu rozdýchávat. Je to spíš o sdílení vzájemných představ než o přijímání druhého.

  superkarma: 0 08.02.2005, 12:49:55
 17. avatar
  [211] Linde [*]

  Když jsem se poznala s mojim, měla jsem dlouhé tmavé vlasy. Po pár letech jsem poznala, že je na blondýnky. Tak jsem přijela jednou z města na blond a to bylo doma pěkně dusno. Vyčítal mi to celé měsíce, postel taky nefungovala.... Po čase mně image naivní bloncky omezela a tak jsem to přebarvila zpět na tmavou. A jeho reakce? Doma dusno, výčitky, že jsem jako chameleón a že když už jsem konečně vypadala k světu, tak si ty vlasy zase takhle zk...ím.Tak zase přišel na řadu odbarvovač A co z toho plyne? Po mně se ohlížejí chlapi všech věkových skupin, protože jsem z obyčejné tmavovlásky oslnivá štíhlá blondýna a můj zuří. A na druhou stranu se mlsně dívá po jiných blondýnách. A pak se v chlapovi vyznejte!

  superkarma: 0 08.02.2005, 07:03:39
 18. [199] otka [*]

  zatím jsem nečetla všechny příspěvky,ale myslím si ,ze to na nej vybafla moc hrr.měla mu o změně říct.Na druhou stranu já jsem ráda když se mužovi líbím,a když se mu líbí blondynky,tak ze mě nebude havran,jen malá změna odstínu nebo barevnych proužků.
  Navíc v černé bych fakt byla jak tři dny po smrti

  superkarma: 0 07.02.2005, 21:41:53
 19. avatar
  [198] Suzanne [*]

  Vivian: souhlasím též, i s Karlem K.

  Jo a pro ty, co jste tak příkře odsoudily chlapy, že jdou po Barbínách, a pak si stejně najdou mladší...
  Ono přece nejde o vzhled Barbíny. Jde o jakoukoli zásadní a prudkou změnu vzhledu. Když má partnerka nemoc, přijde o ňadro, o vlasy, to je přece nesrovnatelné. Člověk ví, že je to prostě tak, má buď nějakou dobu na psychickou přípravu nebo je to zásah osudu, nastupuje tu něco jako solidarita, soucit (myslím lidský soucit v tom nejlepším slova smyslu). Miluju svého muže hluboce, přesto i to, jak vypadá, je nedílnou součástí jeho osobnosti.

  superkarma: 0 07.02.2005, 21:09:25
 20. avatar
  [197] Vivian [*]

  *Kotě*: jsem ráda, žes mě pochopila - dokonale

  superkarma: 0 07.02.2005, 20:22:46
 21. avatar
  [196] biovirus [*]

  ja bych to rekla asi takhle. On se zamiloval do BARBINY ne do mlade slecny tudiz ta slecna MUSI vypadat jako barbina a ne jako slecna ci pani.Ja se vzdy ptam manzela jestli bych si mohla zkratit vlasy rika NE ale kazdy mesic par cm dolu a nic nepozna a pomalu si zvyka. Ted jsem na sebe hodila barvu Mimochodem jsem od prirody blond a opet jsem si koupila blond ale zlatou a pripadalo mi ze vypadam jako zlatovlaska . Manzel se mi smal a samozdrejme me musel vyfotit a poslat to meilem vsem znamym a to bylo jeste spatne svetlo takze na fotkach vypadam jako zrzka.... ale stejne se spolu porad

  superkarma: 0 07.02.2005, 20:21:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [195] *Kotě* [*]

  Neměla jsem čas číst všechny příspěvky, ale přikláním se k názorům Vivian a Karla K. Každá radikální změna vzhledu pravděpodobně změní naše vnímání partnera - nikoli po stránce citové, ale fyzické zcela jistě. Jsem si stoprocentně jistá, že kdyby můj miláček přibral 50 kilo, nebude se mi už fyzicky líbit, protože mě přitahuje jeho mužná vysvalovaná postava. Také by mě pravděpodobně přestal fyzicky přitahovat, kdyby si nechal narůst knír, protože mě kníry odpuzují. Nemá to ale nic společného s tím, zda bych ho i nadále milovala. Milovala bych ho, i kdyby neměl ruce a nohy, ale těžko bychom spolu vedli vášnivý sexuální život, že.

  Dovedu si proto představit, že kdyby zítra bez předchozí konzultace s přišla domů místo černovlásky s bledou pletí, do které on se zamiloval a jíž neustále zdůrazňuje, jak právě tato kombinace ho rajcuje, platinová blondýna s čerstvým solárkovým opálením, pravděpodobně bych také nesklidila žádný úspěch.

  Jenom by mě zajímalo, co jsou to vlastně ty "dlouhé vlasy"? Odkdy jsou vlasy už dlouhé a kdy už jsou krátké? Na gymplu jsem nosila vlasy pod lopatky a připadaly mi hodně dlouhé, bohužel mi to neslušelo, mám kulatý obličej. Přešla jsem na mikádo, to jsem měla dlouho a byla s ním spokojená, ale jako chlap jsem si teda nepřipadala Teď nosím vlasy těsně na ramena, tak by mě zajímalo, kam se v pánské stupnici kvalifikuji

  superkarma: 0 07.02.2005, 20:01:22
 2. avatar
  [189] talenka [*]

  petruška 2: podívej, řeším to zrovna teď. Má chuť změnit účes. Manžel má taky rád dlouhovlásky. Chci se nechat ostříhat. Ale neudělám to tajně, musím ho na to připravit. Takže o tom budu dýl mluvit, přesvědčovat ho argumenty ( mě nebude tahat za vlasy apod.). A až s tím bude smířený, jdu do toho. Někdy si připadám jako Dama Medřická v Takové normální rodince, když stěhovala manželovy Poldinky, ale funguje to, tak proč dělat zbytečně zlou krev.

  superkarma: 0 07.02.2005, 18:09:26
 3. avatar
  [184] talenka [*]

  petruška 2: Ne. Hledám kompromis. Taky by se mi nelíbilo, kdyby nějak radikálně změnil svůj vzhled a nepromluvil si se mnou o tom.

  superkarma: 0 07.02.2005, 17:02:30
 4. avatar
  [182] talenka [*]

  petruška 2: Ty moc dobře nečteš, co kdo píše, že? Tak znovu:
  No a protože on je ten, komu se chci líbit nejvíc, tak dám na jeho názor, pokud teda není v rozporu s mou představou.A když mám chuť na nějakou změnu, tak to s ním proberu, právě proto, aby nedošlo k nějakému nemilému konfliktu.

  superkarma: 0 07.02.2005, 16:36:19
 5. avatar
  [181] gavi [*]

  Vadí mi přístup mužu kterým jeho žena v krátkých vlasech připadá jako kolega a neberou ohled co chce žena a nechápu ženu která se tomu podvolí-dlouhé roky jsem kamarádce zastříhávala konečky má vlasy dlouhé v té době do půlky zad .Od té doby co má svého muže zastřihává jí je on abych jí je moc nezkrátila a tak je má už pod zadek všude si na ně sedá zavazí ji ale ostříhat jí manžel přece nedovolí....
  můj muž je z mých změn nadšený a říká že má co půl roku novou ženskou já si nechám vždy dorůst vlasy na záda a vzápětí je ostříhám na krátko nebo nabarvím... sama pře zrcadlem ...jednou jsem ho tak překvapila že přišel domů po odpolední a já byla na krátko a to jsme měli 14 dní před svatbou a ještě mi musel upravovat vlasy vzadu ....

  superkarma: 0 07.02.2005, 16:35:17
 6. avatar
  [179] talenka [*]

  To mám moc ráda, takové ty radikální názory typu - co nám má chlap kecat do vzhledu? To by mohl zkusit! No, podle mně mohl. Já mu taky řeknu, že se mi líbí takový a takový a tak trochu ho přemlouvám, aby se ostříhal nebo oholil podle toho, co se mi líbí. A on mi zase řekne, co se líbí mu. No a protože on je ten, komu se chci líbit nejvíc, tak dám na jeho názor, pokud teda není v rozporu s mou představou. A když mám chuť na nějakou změnu, tak to s ním proberu, právě proto, aby nedošlo k nějakému nemilému konfliktu. Tak a teď mě můžete kamenovat, že patřím do předminulého století

  superkarma: 0 07.02.2005, 16:23:50
 7. [178] Jana 01 [*]

  Nechápu třeba Karla, když chce, aby jeho měla stále dlouhá léta stejnou vzáž. Připomíná mi to spolužačku, která v osmdesátých letech začala nosit odbarvené dlouhé vlasy, na nich trvalou a dost do výšky natupírované. Tehdy se to nosilo, vypadala jako hvězda. Ale dosud nosí tento účes, nosí se stále jako hvězda a vypadá to trapně (to co měla vlastně ve čtrnácti má i po třicítce). I modelky se češou a líčí tak, aby na každé fotografii vypadaly úplně jinak, jinak by to byla pěkná nuda a zájem by opadl. Kolikrát ani nepoznám, že je to stejná žena. Využívají třeba paruky nebo dvouhodinové péče kadeřníka. To si my nemůžeme dovolit, tak třeba já osobně se nechám vždycky na jaře trochu pozměnit (častější změny se mi taky nelíbí, ale roky stejné vlasy jsou opravdu nuda).
  Karle, opravdu nemůžeš vědět, co tvé ženě sluší nejvíce, když jí nedáš příležitost to vyzkoušet.

  superkarma: 0 07.02.2005, 16:03:51
 8. [175] Jana 01 [*]

  Moje sestra nosila roky dlouhé vlasy obarvené na blond. Dost jsem se zajímala o barevnou typologii a trochu i o vizážistiku, tak jsem jí to stále rozmlouvala, i matka jí říkala, že jí to opravdu nesluší, vypadala tak nějak nijak a blond barva měla navíc teplý nádech, což jí, jako představitelkyni letního typu vůbec nesedlo. Tvrdila, že její manžel chce, aby to měla tak. Po porodu ještě navíc dost ztloustla a chtěla být hezčí. S váhou se jí nepodařilo moc hnout, ale najednou začala využívat kamarádky, která jí kdykoliv a dost levně doma dokáže vytvořit na hlavě cokoliv - konečně začala experimentovat, momentálně má vlasy krátké a nabarvené, ale jinak než dříve. A její manžel kupodivu včera tvrdil, že se mají po letech stále rádi a že má nejkrásnější ženu. Prostě vidí, že se sebou snaží něco dělat a má pokaždé doma jakoby jinou ženu, což může být pro chlapa vítané zpestření (ikdyž to o sobě netušil).

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:53:19
 9. avatar
  [173] *daisy* [*]

  Klarais: no, mozna by to byla primerena otazka, nicmene je to o tom, ze konretni muz a konkretni zena jsou v te situaci, takze to, ze by Renata pritahovala byt i treba zbyvajici muze na planete nezmeni fakt, ze manzela nepritahuje.

  A jinak: nepozdava se mi, ze Renata tak zasadni zmenu nekonzultovala (nota bene kdyz vi, ze se jejimu manzelovi kratkovlase a nejspis i tmavovlasky nelibi). Ale na druhou stranu se mi opravdu vyrazne nelibi to, co predvadi manzel (protoze to podle toho, jak to vyznelo v clanku, mozna jen me, vypada, ze jsou na valecne stezce, nejen odmitani sexu )

  A jinak..ted jsem s vlasy po lopatky, obarvena na..mahagonovo-cervenou, ale me poznal jako s vlasy na krk (mam holt takovy oblicej, ktery uplne kratke vlasy neumoznuje, neslusi mi to ) a hnedovlasou, takze je vlastne spokojenejsi, nez byl na pocatku vztahu, nicmene mi do toho nemluvi Dokonce me znal o nejakych 8 kg stihlejsi, postupne jsem pribrala, pak zase zhubla 12 kg a ted jsem zase plus minus tam, na cem jsem byla v dobe, kdy jsme spolu zacinali..a libim se mu porad Diky bohu za to

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:48:21
 10. [172] Jana 01 [*]

  myslím, že po mnoha letech je v manželství takový stereotyp, že už se partneři pohledem na sebe nevzrušují, ať mají vlasy jakékoliv. Spíš je tady ještě naopak šance na krátkodobou změnu - a to právě nějakou radikální změnou.

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:44:38
 11. avatar
  [171] Vivian [*]

  petruška 2: pěknej chlap nemusí automaticky vypadat jako model. Mně se modelové ani nelíbí Budeš se muset smířit s tím, že každému se líbí něco jiného.

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:32:04
 12. avatar
  [170] Markýza [*]

  Vivian 166: tak má zavřít oči a představit si Barbie - některré si taky tak občas vypomáháme

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:31:02
 13. avatar
  [169] Vivian [*]

  petruška 2: co je úchylného na tom, když ženskou přitahujou pěkný chlapi? Spíš bych se začala považovat za úchyla, kdyby mě vzrušil pupkatej fotřík

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:30:33
 14. avatar
  [168] Vivian [*]

  petruška 2: a priori v opozici? Nesmysl Prostě se mi nelíbí tvoje názory, toť vše. Pokud někdy napíšeš něco rozumného, mileráda tě podpořím
  A pokud ti nebude vadit, že se budu opakovat - i já miluju člověka bez ohledu na to, jak vypadá

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:29:17
 15. avatar
  [166] Vivian [*]

  Markýza: no někomu holt pár chmatů nestačí... zvlášť když mu partnerka připomíná kolegu z práce

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:27:48
 16. avatar
  [162] Markýza [*]

  Vivian 156: máš pravdu, sexuální vzrušení není opravdu věcí chtění nebo nechtění, lásky nebo nelásky - stačí pár chmatů a hmatů a stojí jak bezový panáček

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:22:04
 17. avatar
  [160] sara.l [*]

  s cizí ženou v cizím pokoji....tak nevím.co by manžel dělal,kdyby ti vlasy vypadaly díky chemoterapii,nechtěla bych být na tvém místě a modlila bych se at jsem do smrti zdravá možná změna byla šokující,pokud je tvůj muž prudší povahy tak se nedivím,že vypěnil,ale zase na druhou stranu pokud ti to sluší pročne.Já nejsem typ na krátké vlasy ani se mi moc nelíbí na ježka,málo které holce to sluší,Ale nevím jak vypada blondýnka obarvená na černo fakt ti to sluší?Nevypadáš moc tvrdě,možná by to chtělo po domluvě s mužem udělat kompromis a bude spokojeni oba.Jinak ti přeju hodně štěstí a spokojené manželství.

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:21:24
 18. avatar
  [159] dadamac [*]

  To bych chápala po krátkým vztahu, kdy se ti dva ještě moc neznají. Ale když už se vzali, tak už snad nejde tak moc o TO, CO JE VIDĚT, ale o to, co V TOM druhým je nebo není. Manžílek je zřejmě povrchní sobec .Vzala bych nohy na ramena a pryč...

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:16:50
 19. avatar
  [158] Vivian [*]

  petruška 2: jistěže to, co je uvnitř, je mnohem, mnohem důležitější. Pro to, abych se do toho člověka zamilovala, milovala ho a žila s ním spokojeně a šťastně celý život. Ale pro to, aby se mi vizuálně líbil a přitahoval mě, musí taky dobře vypadat, ne? Nebo si myslíš, že není důležité, aby se ti ten člověk líbil?
  Vzhled není to hlavní, ale není to nedůležité.

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:15:04
 20. avatar
  [157] Vivian [*]

  petruška 2: tak si, petruško, přečti ještě jednou a pomalu a pořádně, co jsem napsala, a zhluboka dýchej a počítek do desíti To ti mám opravdu polopatě vysvětlovat, co jsem psala? No tak jo...
  Píšu tam, že ho nepřestanu milovat, ať bude vypadat jakkoli (což asi i znamená, že ho nikdy jen kvůli vizáži neopustím). Ovšem nezastírám, že se mi plešatí tlusťoši nelíbí a nevzrušují mě. Tebe snad jo? Mám snad ze soucitu předstírat, že se mi ten pupek líbí? Hrát orgasmus? Jen proto, aby mě nějaká taková moralistka petruška nepovažovala za povrchní?

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:11:56
 21. avatar
  [156] Vivian [*]

  emma: no nevím, myslím, že tam vidíš něco, co tam možná ani není... já tam čtu jen to, že ho krátkovlasá ženská nevzrušuje, neb mu připomíná chlapa, nebo tak něco... pokud ho nevzrušuje, tak ho nebude vzrušovat i kdyby se na hlavu stavěla; sexuální vzrušení přece není otázka chtění nebo nechtění, ani lásky nebo nelásky...

  superkarma: 0 07.02.2005, 15:08:09
 22. avatar
  [153] emma [*]

  Vivian: asi problémem nebude ta vzrušivost, když nožku jí líbal celkem vřele a rozhicovanej byl i z pohledu na její tělo. tady jde asi o víc - o ten pocit, že má vedle sebe barbie-sexbombu, že se s ní může chlubit, že je na ozdobu a on je to macho, který ji vlastní
  mastný culík a nový sestřih je trošku rozdíl, ne?

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:46:11
 23. avatar
  [152] JaninaR [*]

  Příteli se nelíbili dlouhé vlasy (že je nemám upravené) nechala jsem se ostříhat a dát melíry....zase se mu to nelíbilo. Nechávám si je zpátky dorůst (kvůli svatbě, abych mohla mít nějaký účes) a obarvila jsem se na hnědo....no ale melíry mi slušeli víc
  Nechala jsem si udělat nehty ... byli moc dlouhý. Nechala jsem si je zkrátit....jsou moc krátký
  U chlapa si nikdo nevybere a nikdy to není přesně ono

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:45:20
 24. avatar
  [151] Vivian [*]

  Toniniella: myslím, že z jeho strany se nejedná o nějaké trestání... Pokud ho s touhle vizáží prostě nepřitahuje a nevzrušuje, tak se s ní třeba prostě nedokáže milovat

  Klarais & Jana 01: v podstatě jde jen o to, co se komu líbí nebo nelíbí, ne o detaily. Pokud se Renatinu manželovi žena ostříhaná na ježka nelíbí a sexuálně ho nepřitahuje, pak se Renata může třeba stavět na hlavu, ale nic na tom nezmění. Nemůžeme přece druhého člověka donutit, aby se mu to či ono líbilo nebo aby se vzrušil...
  Kdyby můj partner ztloustnul a zplešatěl nebo by si nechal narůst dlouhé vlasy, milovala bych ho stejně jako předtím, ale nelíbil by se mi a možná by mě sex s ním už tak nelákal... s láskou to ale nemá co dělat.

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:45:07
 25. [150] Jana 01 [*]

  Vivian:
  Tak tloušťka způsobená vlastní chybou nebo špatná hygiena je něco úplně jiného.
  Chlapi nám někdy poroučí, ale my když chlapovi koupíme třeba pěkný svetr o kterém on je přesvědčen, že je buď pro starý nebo pro homosexuály nebo pro puberťáky - jen ne pro něj , v žádném případě ho nedonutíme, aby si ho vzal na sebe - ženská to rychle pochopí, že by se v tom prostě necítil dobře a ani ho nenutí. V tom je rozdíl mezi chlapem a ženskou.

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:38:20
 26. avatar
  [149] Toniniella [*]

  Vivian: ALe oni spolu nechodí nebo se neseznamují, oni jsou manželé!! Předpokládám už nějaký pátek a tam by opravdu měl být trochu jiný vztah, který by patrně, podle mě, měl být založený trochu hlouběji než na hlavě. On má právo se naštvat, že mu třeba Renáta neřekla o plánované změně, ale takhle ji trestat? To přece není jen o tom, že ho nepřitahuje, je to taky o toleranci a respektu. Je to pořád jeho žena, tatáž, a pakliže nedokáže vidět v Renátě především svoji ženu, zázemí, láskyplnou bytost, ale vidí jenom ty vlasy, je asi někde chyba, ne?

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:35:07
 27. avatar
  [146] Vivian [*]

  Já už jsem to tu jednou psala, ale budu se tedy opakovat, protože mám dojem, že většina ženských vůbec nepochopila, o co jde...
  Samozřejmě máte (máme) právo dělat si se sebou /tělem, hlavou, vlasy...) naprosto co chceme, ale nikdo na světě nemůže chlapa přinutit (a ani on sám sebe), aby se mu to líbilo. Pokud Renatina manžela krátkovlasé ženy sexuálně nepřitahují, nedá se nic dělat, Renata má smůlu. Manžel ji nejspíš má i nadále rád, ale prostě ho svým novým vzhledem nepřitahuje... má se snad přetvařovat, předstírat, že se mu to líbí?
  Dámy, ruku na srdce, vám na vzhledu chlapa nezáleží? Záleží vám jen na nitru, na povaze, a vyrajcoval by vás i plešatějící tlouštík s mastným culíkem? Soudíc dle vaších odpovědí bezpochyby ano...

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:24:51
 28. [143] Jana 01 [*]

  Chlap, který se urazí kvůli novému stylu jeho partnerky je sobec. Kdyby ji miloval, bylo by pro něj nejdůležitější, že má něco, v čem se cítí skvěle, že je sama se sebou spokojená a měl by v tomto případě z její radosti těžit a ne ji jí kazit. No problém je prostě v tom, že chlapi nějak nedokážou objektivně posoudit, co komu sluší, většinou nemají vkus nebo zájem o tuto problematiku. Preferují třeba určitou barvu vlasů, ale nedokážou si uvědomit, že každá barva (třeba vlasů), střih vlasů, oblečení, vůně atd.. sluší jen určitému typu ženy. Takže když se přírodní blondýnka obarví načerno nebo černovláska na blond kvůli chlapovi, bude pravděpodobně vypadat strašně, což chlap nevnímá. Hlavně že má tu svoji barvu.

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:15:45
 29. avatar
  [140] Vera1 [*]

  Joo holka pokud chceš sex se svým manželem, pořiď si na doma dlouhovlasou blonďatou paruku

  superkarma: 0 07.02.2005, 14:02:22
 30. avatar
  [136] emma [*]

  hm, a kdyby Renatě vypadaly vlasy úplně (třeba po chemoterapii), taky by ji odkopnul? já trvám na tom, že je to debil

  superkarma: 0 07.02.2005, 13:51:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme