Vztahy

Žlutý kanár

Má první návštěva u pana doktora XY se odvíjela v normálních intencích - sdělila jsem mu své problémy a spolu jsme se domluvili na dalším léčebném postupu. Další návštěva byla domluvena za několik týdnů. Při další návštěvě jsem byla překvapena, neboť jsem najednou měla odložit oděv, což při povaze mých obtíží rozhodně nebylo zapotřebí. Další návštěvu u pana doktora jsem tedy prožila ve značných rozpacích ve spodním prádle. Termín dalšího setkání pan doktor stanovil hned na příští týden, což bylo zcela v rozporu s původní dohodou.
Příští týden jsem přišla a pan doktor najednou nejevil vůbec zájem o moje potíže, zato jej velmi zajímaly moje půvaby. Všechno skončilo překvapivě na vyšetřovacím kanapátku. Při další návštěvě se všechno opakovalo a já jsem najednou zjistila, že pan doktor si sice moje návštěvy zaznamenává do diáře jako pacientské návštěvy, ale žádné léčení při nich neprobíhá, nanejvýš se mne na odchodu zeptá, jak pokračují moje obtíže.
Toto "léčení" mi pochopitelně nepomohlo a v dané situaci jsem se ani nemohla odhodlat navštívit dalšího specialistu. Pan doktor XY mi nadto naznačil, že vlastně pro mou léčbu není schopen nic dále udělat a chtěl mne doporučit dalšímu odborníkovi.
Dnes, po delší době, kdy jsem nakonec našla na doporučení známých jiného doktora, který mi skutečně pomohl, se na celou věc dívám jenom jako na velmi nepříjemnou životní epizodu, ale přesto se ptám, kde jsou hranice lékařské etiky?

Hedvika

Naše redakce byla Hedvičiným, příběhem překvapena a ptáme se vás všech - máte podobné zážitky a zkušenosti? Napište nám o nich.

   
26.07.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [10] hubajda [*]

  Ťapina — #9 Sml30Sml30

  superkarma: 0 29.09.2012, 23:22:50
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Další, která ví přesně, kdy je potřeba odložit oděv, a kdy ne. Nebylo by jednodušší se hned zeptat, proč tak má činit?

  1. na komentář reaguje hubajda — #10
  superkarma: 0 08.12.2003, 14:57:23
 3. avatar
  [8] Andula [*]

  Já nevím, proč se Hedvika neozvala hned, že se jí to nelíbí.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:59:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme