Pražské Žluté lázně zažily v poslední prázdninový den invazi hasičů, policistů, zdravotníků i dalších profesí. 3 650 funkčních figurek IGRÁČKA představující různá povolání, bylo 31. srpna odpoledne posíleno o skutečné záchranné složky a v neposlední řadě i o děti, převlečené za tyto oblíbené profese. Ptáte-li se na důvod, proběhl zde Den s IGRÁČKEM. Společnost Efko, český výrobce her a hraček, která před rokem uvedla na český trh inovovaného IGRÁČKA, připravila u příležitosti uvedení nových profesí dětský den. „Den s IGRÁČKEM“ proběhl ve znamení oblíbených profesí, které IGRÁČEK představuje. Děti si zasoutěžily o ceny od společnosti Efko, zazpívaly si společně s dívčí skupinou 5Angels a zpěvačkou Inkou Rybářovou. Především se ale dozvěděly spoustu zajímavostí o profesi hasičů, popelářů nebo jednotlivých složek policie. Poslední zmiňovaná záchranná složka obohatila program ukázkou výcviku policejních koní či psů. Akci podpořili TV Barrandov, Kiss 98, Žluté lázně, AVE, HARIBO a Mlékárna Valašské Meziříčí, ze záchranářských složek pak státní a městská policie i hasiči. Na závěr „Dne s IGRÁČKEM“ byla vyhlášena nejoblíbenější a nejvíce zastoupená profese, kterou se stal zdravotník. Celkem na „Den s IGRÁČKEM“ zavítalo přes 2 500 návštěvníků, z toho bylo téměř tisíc dětí. Celou akcí poutavě provázel moderátor Jan Kovařík.

„IGRÁČEK letos slaví 35. narozeniny a zároveň tato inovovaná figurka má své 1. narozeniny. Proto jsme se rozhodli uspořádat pro veřejnost, ale i obchodní partnery Den s IGRÁČKEM, kde jsme zároveň představili druhou řadu profesí IGRÁČKA. Současných devět profesí bude obohaceno dalšími deseti, a to zedníkem, hasičem, kominíkem, zahradníkem, popelářem, pumpařem, pekařem, lékárníkem, záchranářem či řemeslníkem. Dále devíti položkami IGRÁČKA „rodiny“, mámou , tátou , dědou, dcerou a dalšími,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti Efko. „Jsme rádi, že akce byla úspěšná a dorazila spousta dětí v maskách oblíbené profese. Počasí nám také přálo. Jako nejoblíbenější profesi si děti zvolily zdravotníky,“ dodává Miroslav Kotík.

kotalik

Den s IGRÁČKEM byl pojat jako zábavně-edukativní odpoledne. Děti soutěžily v disciplíně „klobouku hop“, přetahování lanem, „kocour v botách“ nebo v přenášení míčku lžící či lopatou. Za tři splněné soutěžní disciplíny na každého čekala odměna. Zajímavý program pro děti měli připravený i popeláři, u jejichž stanoviště děti soutěžily v třídění odpadu nebo si mohly prohlédnout, jak funguje popelářský vůz. Společně s dopravními policisty se děti naučily pravidla dopravního provozu a vyzkoušely si jízdu na dopravním hřišti.

igracek

Velmi působivé bylo vystoupení jízdní policie, která obohatila program o drezúru koní, kde koně museli zvládnout střelbu, projet bariéru sestavenou ze sudů nebo neuhnout pod sprškou házených předmětů. Policejní kynologové rovněž nezůstali pozadu. Přihlížejícím divákům zprostředkovali simulaci hospodské rvačky, osvobození rukojmí nebo zadržení pachatele. Na děti čekalo i stanoviště poříční policie, kde si mohly zasoutěžit, prohlédnout maketu potápěče nebo člun. Některé děti se dokonce projely na rychlém policejním člunu. Hasiči umožnili dětem prohlédnout si zblízka, ale i zevnitř hasičský vůz, zapnout sirénu, použít vysílačky, nebo si vyzkoušet hasičskou výstroj a alespoň na chvilku si vyzkoušet tohle náročné povolání.

igracek

Vedle těchto efektních ukázek se děti s nadšením zapojovaly do soutěžních disciplín, kde čekala na děti spousta dárků nejen od společnosti Efko, ale i od partnerů akce. O dětskou zábavu se postarala i společnost HARIBO, která přivezla skákací hrad a HARIBO medvěd rozdával bonbony. Mlékárna Valašské Meziříčí rozdávala dětské jogurty Jurášek a TV Barrandov osvěžující nanuky.

A závěr? Ten patřil slavnostnímu vyhlášení nejvíce zastoupené profese na „Dni s IGRÁČKEM“, kterou se stali zdravotníci. Zástupcům této profese symbolicky předal majitel společnosti Efko Miroslav Kotík putovní pohár.

igracek

Reklama