Domácnost

Zloděj si už nezavolá

Ukradli vám telefon? Nejste sami, denně jich zmizí z tašek nebo kapes majitelů snad stovky. Okradenému pak nezbývá nic jiného, než buď oběhnout nejbližší zastavárny a bazary a v lepším případě si jej zpátky vyplatit. V tom horším si musí prostě pořídit nový. Kromě zásahu do finančního rozpočtu znamená ztráta telefonu také riziko, že než se vám podaří zablokovat „simku“, zloděj vám je stihne provolat třeba slušnou částku.

Ukradený telefon by ale měl být už brzy v podstatě neprodejný artikl. Policie ve spolupráci se všemi mobilními operátory na našem trhu bude totiž nahlášené ukradené přístroje blokovat. Tuhle službu má prozatím pouze Telefónica O2, ostatní dva operátoři blokovali pouze SIM karty.

Mobilní operátoři budou telefony blokovat právě z podnětu policie. K tomu, aby si zloděj z vašeho přístroje už nikdy nezavolal, budete kromě osobních dokladů potřebovat také doklad o koupi telefonu, případně čestné prohlášení, že je skutečně váš. Na základě toho dají policisté pokyn příslušnému operátorovi, a ten už se postará o blokaci. Samotná blokace už je prý jen otázkou minut. Z ukradeného mobilu si tak bude moci zloděj zavolat maximálně na tísňové linky.

Staly jste se také oběťmi kapesních zlodějů? Myslíte si, že by měl zákon zakázat provoz nonstop zastaváren? Využily byste možnosti blokace přístroje?

   
03.10.2007 - Dům a byt - autor: Alida Horváthová

Komentáře:

 1. [3] Martina59 [*]

  To ne no :-D měla by jsi přejít na bezpečnostní systémy

  superkarma: 0 03.03.2013, 10:41:21
 2. avatar
  [2] Aja [*]

  V původním článku píší, že papírů a dokladů je potřeba mnohem víc...

  superkarma: 0 03.10.2007, 13:24:03
 3. avatar
  [1] Solei [*]

  Ale zloděj si zavolá...
  Pokud někdo mobil ukradne, odnese ho do servisu a tam to IMEI změní. Dneska má každý člověk minimálně jednoho známeho přes koho se ke změně taky dostane.
  Kdybych si byla jistá, že mi ho opravdu ukradli tak bych to (dle hodnoty mobilu) asi hlásila.
  Pokud bych ale měla pocit, že jsem si ho ztratila vlastní vinou, nechala bych to plavat.

  superkarma: 0 03.10.2007, 11:26:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme