Bulvár

Zločinnost Vietnamců u nás na vzestupu


V České republice roste četnost případů páchání závažné trestné činnosti příslušníky vietnamské komunity. Současně se také objevuje přidružená trestná činnost, která souvisí s nelegální migrací právě z Vietnamu.

Alespoň to tvrdí ministr vnitra Ivan Langer. Zda vláda opravdu přeruší vydávání víz vietnamským žadatelům na velvyslanectví v Hanoji, ministr nesdělil.

„Vláda projednávala materiál, který se týká této problematiky, to potvrdit mohu, ale nic víc k tomu říci nemůžu,“ prohlásil Langer v New Yorku, kam v pondělí přiletěl na krátkou soukromou návštěvu. Ministr prohlásil, že je třeba udělat vše pro to, aby byli chráněni nejen naši občané, ale také příslušníci vietnamské komunity, kteří u nás dlouhodobě žijí v souladu se zákonem.

Víza dosud Vietnamci dostávali pouze na českém velvyslanectví v Hanoji. V rámci opatření přijatých už v minulosti se Česká republika nyní snaží koncentrovat právě na tuto lokalitu.

Kroky vlády kritizuje i Česko-vietnamská společnost, která tvrdí, že organizovaný zločin se týká jen velmi úzké části vietnamské komunity. Vládní analýza trestné činnosti mezi vietnamskou komunitou údajně upozorňuje například na padělání značkového zboží, daňové úniky a pěstování marihuany ve velkém.

   
18.11.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] wich [*]

  ovenka: Jenže to je pár výjimek. Ve většině se chovají slušně a ani o nich člověk neví.

  superkarma: 0 18.11.2008, 22:10:24
 2. [7] ovenka [*]

  málokterý vietnamský trhovec podniká "čistě". Jsou tam obrovské daňové úniky. Jak si může dělat sám účetnictví, když neumí pořádně česky? Daně platí minimální. A o řidičských průkazech nemluvě, neznají dopravní značky,nemohli porozumět textu testů.A tak milý ,jak se na každého usmívají také nejsou. Kdo zná jak zacházejí s manželkami ať českými nebo vietnamskými mi to potvrdí. Znám případ, kdy zbily žáky ZŠ. které podezřívaly, že jim ukradli malou baterku.Nic u nich nenašli, ale děti ležely na zemi a bylo do nich kopáno.Šetřila to policie a nic- ani pokuta.Je pravda, že jejich děti se dobře učí a asi to bude v budoucnu opravdu naše nová inteligence.

  superkarma: 0 18.11.2008, 20:19:15
 3. avatar
  [6] wich [*]

  femme: Aspoň budou lidi veselejší

  superkarma: 0 18.11.2008, 15:03:22
 4. avatar
  [5] femme [*]

  jj, v tržnicích už jim pšenka moc nekvete, tak se dali na pěstování marjány ve velkém

  superkarma: 0 18.11.2008, 14:21:33
 5. avatar
  [4] wich [*]

  No, co si budem povídat, pokud je to vyřizování mezi jejich bossy, je to ok, není to nic jiného, co by se nedělo odjakživa už dávno i mezi Čechy. Své děti do školy posílají, většinou se chovají slušně a díky jejich inteligenci došlo k naprostému splynutí s naší společností. Tato menšina mi skutečně nevadí.

  superkarma: 0 18.11.2008, 12:01:23
 6. avatar
  [3] gerda [*]

  Ivan Langer se náhle probudil a pochopil, že musí něco zásadního udělat, aby se udržel.

  superkarma: 0 18.11.2008, 11:56:24
 7. avatar
  [2] Eliana [*]

  Jediny zlocin je ten jejich trosku nelegalni shopping. Jinak mi prijdou jako normalni lide, asi proto, že ve svete mi nikdy neprislo se nad tim pozastavovat, ze je nekdo jiny narodnostne. Proto, kdyz uz k nim zavitam, usmeju se a slusne pozdravim a rozhodne jim netykam, jako nekteri...

  superkarma: 0 18.11.2008, 11:51:15
 8. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Jen pan Winter by je svatořečil.....

  superkarma: 0 18.11.2008, 11:16:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme