Magie

Zlobí se Země, nebo se budí Slunce?

Patrně nejsem jediná, kdo se vážně zamýšlí nad tím, jestli je všechno, co se teď děje v přírodě kolem nás a ve světě, ještě normální.

Snad i největší pragmatik při pohledu na zprávy v poslední době musí uznat, že v takové míře a koncentraci si aktivitu Země novodobá historie nepamatuje…

r

Rakousko, Polsko, Maďarsko, Francie, Česko, Slovensko,Panistán, Afganistan, Čína, Indie

Ale kdepak, nebudu hovořit o proroctvích a naplněných vizích, ba ani o apokalypse či nové potopě světa.

Od toho jsou jiní a je toho plný internet a pronajaté přednáškové sály. Kdo se chce v noci klepat hrůzou, nechť tam zajde. Vyslechne si ortel jako od Tarantina, ale k ničemu mu to nebude. Strach člověka jen oslabí a učiní závislým.

Mnohem účinnější je zaměřit se na otázku: Čím to je? Co se děje? A hlavně také na: Co přijde dál a kam to směřuje?

Protože, jednak štěstí přeje připraveným, a hlavně pokud člověk ví, s čím pracuje, není ze všeho tak vyděšený.

Myslím, že dnes se najde už jen málo těch, kteří mě za tyhle myšlenky počastují shovívavým úsměvem tak jako například před třemi lety, když jsem na tohle téma psala první článek s tím, že Země a klima bude podstatně aktivnější a že je třeba s tím počítat.

Myslím, že teď skoro jistě víme, že se NĚCO DĚJE.

Jenže co?

Není nad to mít alespoň jednu teorii. Mám hnedle dvě. A jednu „výživnější“ než druhou.

Země je živý organismus – Gaia je matka a je to vědomí

Logicky musím mít takovou teorii, když uvážíte, co žiji, čím se zabývám a čemu věřím. Bez toho, abych přistupovala k Zemi jako k něčemu živému a myslícímu, bych o magii, bylinách, přátelství ke stromům a úctě k životu jako celku asi jen mluvila a psala. Byla bych pokrytec, kdybych to nežila.

A já to žiju ráda.

g

Pakliže na chvilku připustíte, že Země (řečí našich předků Gaia) není jen povrch, pod nímž je spousta ropy, a na němž lze najít zlato, a to celé pak zobchodovat, jestli jen na okamžik přijmete myšlenku, že ta spousta živočichů, z nichž každý má přirozeného nepřítele, kde všechno souvisí se vším a kde každý brouček, každý organismus ví, co má kdy dělat, musíte dospět k tomu, k čemu já.

Že totiž narušovat trvale dílo někoho jiného, kazit někomu jeho práci, zasahovat do něčeho, čeho jsem jen a jen součástí, nikoli stvořitelem, musí dříve nebo později i u sebetolerantnější inteligence vyvolat reakci.

gA Gaia – Země není jen matkou naší, nemá odpovědnost jen k nám, ona má na starosti i jiné tvory. Všechny!

Dává život nejen nám, ale každému broučkovi, mravenci, savci, květině… a žádný z jejích chráněnců se ke svému domovu nechová tak devastačně jako neposlušný, domýšlivý člověk.

Každá matka bývá velkorysá. Ale také každá se bude snažit chránit všechny své děti. A pokud jedno ohrožuje zbylých X, pokud se není schopné naučit žít se všemi a druhé na něj začnou doplácet, vychová ho, nebo se ho zbaví.

Neobětuje všechny pro jedno. Alespoň ne ta naše.

Tedy tohle, a ono to není ještě všechno, už není výchovný pohlavek. Je to podle mne již cílená lekce, mající za cíl ochranu těch ostatních „dětí“. A kdo ví, kam se rozhodla zajít.

Je rozdíl mezi výpraskem a trestem.

Zdá se vám to moc pohádkové? Dobře, tak to odosobním.

Zkuste narušit rovnováhu čehokoli, a ono se to rozhoupe, nebo převrhne. Učiňte cokoli nestabilním a narušíte tím stabilitu všeho, co s tím souvisí. A tady souvisí všechno se vším.

Celý život na Zemi funguje díky propracovanému řádu.

Porušte ho a způsobíte chaos.

Je to lepší?

A teď něco techničtějšího.

Sluneční aktivita

sSlunce a jeho aktivita je o cyklech. Teď byla naše životadárná hvězda v klidu.

Nyní vstupuje do fáze aktivity a je v ní na začátku. To znamená, že tohle všechno je jen přípravou, pak bude nějaké vyvrcholení a pak patrně zase klid.

Doložit vám to mohou nejen výpočty vědců, ale i stovky nalezených záznamů i naše povědomost o zániku a rozkvětu mnoha civilizací na Zemi.

O vymírání a nástupu mnoha druhů.

Slunce ovlivňuje ve vesmíru nejen Zemi, ale i okolní planety, a ty zase jedna druhou. Gravitace Luny má přímý vliv na dění na Zemi.

Pakliže bude „zlobit“ Slunce – naruší-li se vesmírná rovnováha – pocítíme to logicky i tady.

Netřeba se klepat strachy ani z jedné teorie. Žádné zavrtávání pod zem nebo hromadné sebevraždy. Žádné propadání čemukoli!

Máme přece rozum.

Stačí si uvědomit, že jsou věci, se kterými je holt třeba počítat. Ne pasivně čekat, ale připravit se. Nemyslím, že je to likvidační model. Člověk je poměrně dokonalý a přizpůsobivý. Přežije mnohé, ale není pánem planety ani dění na ní.

Nakonec, to přece teď musí vidět i sám.

lupa

   
25.08.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [62] átéčko [*]

  karamelka — #61 I když vím, že ych dokázala přežít, brala bych raději rychou smrt, v případě něčeho takového. myslím, že by nahoru, na hladinu vypluly ty naše nejhorší vlastnosti...

  superkarma: 0 27.08.2010, 20:08:37
 2. avatar
  [61] karamelka [*]

  Michaela Kudláčková — #58 ja si viem zivo predstavit, keby nesiel prud. nieje to tak davno, ked sme tu v niekolko milionovom meste mali black -out. bolo to ok, preslo to mierumilovne, ale bol to tyzden, nikto nehladoval. ja osobne by som zasoby jedla az tak nepodcenovala. spolu so zasobami vody, zapaliek, zakladnych liekov a tepleho oblecenia. to iba v pripade ze budeme bez elektriky. na zaplavy, atd...neda sa pripravit nijako.

  duchovne si myslim, ze sa na to neda pripravit. skus dat nejaky tip, ako. nevieme, co nas caka, su to len domnienky a mozno ze nic. nesmieme mysliet v zmysle, ok, teraz z nas polovica vymrie a ta druha polovica sa vrati spat k prirode.  naco by to bolo dobre?

  ze priroda je neovladnutelna viem uz davno, pamatam si ako vo mne hrklo, ked som si to uvedomila. aj ze je to len jej dobra vola, ze nam dovoli to, co nam dovoli.

  1. na komentář reaguje átéčko — #62
  superkarma: 0 26.08.2010, 21:01:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] átéčko [*]

  Michaela Kudláčková — #59 Já o tom hodně přemýšlím. Plýtváme vším. Neřešíme, jesti přírodě škodíme. Kolik z nás hází použité baterie do koše a kolik jich odneseme do konejnerků v prodejnách?

  Víme to, za jak dlouho se rozloží v přírodě jednorázová plena?

  Plýtváme jídlem, léky, chemickými přípravky a zlobíme se na ty nahoře, že nic nedělají s nemožným ovzduším, které se v zimě téměř nedá dýchat.

  Ale i ti nahoře, to jsme my.

  superkarma: 0 26.08.2010, 14:37:01
 2. avatar
  [59] Michaela Kudláčková [*]

  átéčko — #55 Sml67Sml67Sml67

  1. na komentář reaguje átéčko — #60
  superkarma: 0 26.08.2010, 13:38:15
 3. avatar
  [58] Michaela Kudláčková [*]

  karamelka — #53 ..vůbec nemíním dělat zásoby a když ano, tak rozhodně ne jídla.

  Volila bych například zapalovače, sirky a svíce... zkus si představit, že nejde proud.

  O přípravě jsem ale mluvila spíš po té duchovní rovině. Pokud vím, nebo alespoň tuším, co se děje, mohu si udělat obrázek o tom, co by mohlo přijít.

  Nejde o to, jestli budu mít dost sirek, ale abych psychicky vydržela. Ne každý totiž právě v téhle oblasti bude silný.

  A nejhorší je nevědět. V tomhle případě je ono rozkošné "krize se řeší když nastane" velmi mimo mušli Sml16

  1. na komentář reaguje karamelka — #61
  superkarma: 0 26.08.2010, 13:37:40
 4. avatar
  [57] koryna [*]

  átéčko — #55 Moc hezky napsané Sml22Sml67

  superkarma: 0 25.08.2010, 20:52:14
 5. avatar
  [56] átéčko [*]

  superkarma: 0 25.08.2010, 20:10:13
 6. avatar
  [55] átéčko [*]

  Každý z nás na to myslí, jak ubližujeme Zemi, která nás živí. Jen to nedokážeme tak hezky, jako Míša formulovat.

  Neumíme s chovat v lese! Byla jsem v neděli v lese, kam jsme jezdili, když byli mí kluci malí. A protože jeden z nich nemohl chodit, uklízeli jsme vždycky les okolo našeho místa. Plechovky, lahve, papírky...a odvezli je pak do popelnice.

  Tentýž les po dvaceti a více letech.

  Plechovky tam jsou dodnes, přibyly lahve a petlahve. "uklidíme je" do děravého pařezu...

  Mylsla jsem při procházce lesem na to, jaké by to bylo, kdyby se NĚCO zlého stalo a my měli přežít jen s pomocí přírody. Kolik z nás ví, kde je nejblžší studánka s pitnou vodou?

  A jak vypadá?

  Pak jsem uslyšela lidi. tak strašně hulákali a pokřikovali, že ptáci zmlkli. Dostala jsem strach. Potkat takové skupinky lidí v době, kdyby nebyli jídlo by bylo asi to nejhorší.

  V tohle lese žijí vlci a medvědi. Z těch ale skutečně strach nemám. Mám strach z lidí.

  Z těch, co jdou lesem, kopou do hub, které nesbírají, přestože ví, že v lese žijí i jiné bytosti, které se také chtějí najíst... vyhazují petlahve, se kterými si Země neví rady, nechávají po sobě pokaždé malou zkázu.

  je to tak. A chybou je, že neučíme děti, chovat se k Zemi uctivě a děkovat jí za její dary. je to ona a ne Kaufland a Tesco, kdo nás živí....

  1. na komentář reaguje koryna — #57
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #59
  superkarma: 1 25.08.2010, 20:07:30
 7. avatar
  [54] karamelka [*]

  a este k tomu posunutiu ludskeho vedomia - nieje to tak davno, ked sa na istej internetovskej diskusii jedna pani ohanala tym, ze ked si po praci denne napusti plnu vanu vody - su to jej peniaze a ona si ich moze minut ako chce. ze to nieje jej voda, to jej uslo. dnes z ludia myslia troska inak. ale len troska:-)

  superkarma: 0 25.08.2010, 15:47:32
 8. avatar
  [53] karamelka [*]

  ako sa chces pripravit misa? duchovne, alebo tym, ze si urobis zasoby na dva tyzdne? pripravit sa neda. iba prijat to, co pride.

  so slnkom to nesuvisi. tie cykly vrcholia kazdych 11 rokov.

  ja myslim, ze ked sa minie ropa, zemi troska odlahne.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #58
  superkarma: 0 25.08.2010, 15:37:20
 9. avatar
  [52] enka1 [*]

  To je jako když spleskám pár dobrých leč k sobě se nehodících jídel. Za pár hodin se to taky ze mě valí horem dolemSml24

  superkarma: 0 25.08.2010, 15:26:52
 10. avatar
  [51] peetrax [*]

  maje — #50 asi tak. Taky na světě tiše ani nahlas netrpím.

  superkarma: 0 25.08.2010, 15:26:18
 11. avatar
  [50] maje [*]

  asi takhle. já na stromy rozhodně lézt nechci a zrušit veškeré moderní výdobytky taky nechci. jde o to nedělat kolem sebe bordel, neničit přírodu a chovat se k sobě slušně a s úctou a nečekat, že si můžu vždycky všechno koupit. mohla bych být časem dost překvapenáSml54Sml24

  1. na komentář reaguje peetrax — #51
  superkarma: 0 25.08.2010, 15:19:26
 12. avatar
  [49] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #48 Ja nezpochybnuju miliony - ale obdobi - pred ani ne 100 lety - neni doba navratu na stromy, pochybuju ze se pisatelka puvodniho prispevku dozadovala navratu o necelzch sto let zpet

  Pamětníci jsou, ale nemají potřebu to komukoliv dokazovat. - hmm to jsou zase nejake carymaryfuky, astralni svety ap. ?Sml57

  superkarma: 0 25.08.2010, 15:12:48
 13. avatar
  [48] OlgaMarie [*]

  Lukáš Čejka — #47 Pamětníci jsou, ale nemají potřebu to komukoliv dokazovat.

  Není to ani 100 let, kdy pandemie španělské chřipky zkosila cca 100 000 000 lidí. Milióny lidí bych nezpochybňovala. Je velmi krátkozraké zaměřovat se na určitou civilizaci a dělat, že v tu kterou etapu lidstva, nikde jinde jiná civilizace neexistovala.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #49
  superkarma: 0 25.08.2010, 15:07:33
 14. avatar
  [47] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #44 civilizaci tzv. tisíciletých králů. - tu opravdu nepamatuju a pochybuju ze kdokoliv jiny ano Sml54

  zkosily milióny lidí? - miliony mohli kosit az, kdyz jich miliony byly

  jinak prepokladam, ze tim duvodem bylo, ze si po pouziti wc nemyli ruce Sml32

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #48
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:56:01
 15. avatar
  [46] Athenais [*]

  OlgaMarie — #41 Sml67 Tohle je myslím základ.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:54:32
 16. avatar
  [45] Athenais [*]

  Míšo, opět moc hezký článek a asi na tom bude kus pravdy. Taky mi občas připadá, jako by se nás chtěla země zbavit. A náprava určitě není o návratu na stromy, ale o tom, naučit se respektovat vše kolem sebe a nehrabat jen na tu svoji hromádku. Taky proč se vracet, jako lidé jsme vymysleli spoustu věcí, které nám usnadňují a zpříjemňují život a já jsem ráda, že je máme. Jen je špatně, že je to často na úkor přírody a ostatních živočišných druhů.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:51:42
 17. avatar
  [44] OlgaMarie [*]

  Lukáš Čejka — #40 Ty jsi v tomto světě nováčkem, jinak by sis pamatoval civilizaci tzv. tisíciletých králů.

  Víš vůbec, jak a proč docházelo k epidemiím, které zkosily milióny lidí?

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #47
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:49:35
 18. avatar
  [43] Trinii [*]

  YvetteSi — #34 no mě by zajímal příklad konkrétní jak se někdo mění, když jsi sama překvapená kolik jich je, jakým směrem se mění lidé?

  A jinak odpovědi by měl každý najít v sobě. Stačí se trochu otevřít a hned neodsuzovat nestandartní a společensky nevhodné názory.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:47:52
 19. avatar
  [42] Trinii [*]

  Altamora — #39 no promiň, ale já se v žádném případě nepovažuji za lepší nebo horší než ostatní. Mluvím o lidech obecně, tedy i o sobě. Nemůžu za to, že taková jsem. Od té doby co si pamatuju to tak vnímám. Naopak sice si myslím, že lidé jsou zlí, to nepopírám, ale neodsuzuju jednotlivce. Jsem naivní a tolerantní a opravdu se snažím chovat tak, jak chci, aby se ostatní chovali ke mě. Nevím co je nenávist, cítím lásku a to velice, takže trpím, když vidím ubližování. Zakaž někomu být jaký je. Proto jsou to povzdechy, protože lidi nezměním, ale sebe měnit ku obrazu dnešní společnosti odmítám.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:39:10
 20. avatar
  [41] OlgaMarie [*]

  YvetteSi — #35 Nejlepší je naučit se být na světě rád.

  1. na komentář reaguje Athenais — #46
  superkarma: 1 25.08.2010, 14:35:01
 21. avatar
  [40] Lukáš Čejka [*]

  Trinii — #26 Asi by ti nevadilo se vratit na stromy - pravdepodobne by si totiz nebyla vubec na svete - staci se podivat do minulosti na prumerny vek, jake nemoci lidi meli, jaka byla detska umrtnost,hladomory atd. ... Sml80

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #44
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:31:43
 22. avatar
  [39] Altamora [*]

  Trinii — #23 Nezlob se na mě, nedá mi to. Trochu mi připomínáš: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo." Sml32 Pokud je ti víc než 17, tak by to chtělo trochu nadhledu a nevybírat ze světa jen to špatné. Kdysi nebyli lidé o nic lepší než dnes, možná horší, protože je neomezoval civilizační nános a nebyli pokrytci. A mnozí z těch lidí, kteří se považují za lepší než ostatní, jsou v podstatě, ve svém nitru ještě horší než běžný průměr.Sml15

  1. na komentář reaguje Trinii — #42
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:27:44
 23. avatar
  [38] RenataP [*]

  YvetteSi — #35 věřím v lepší zítřky...snažím se radovat z maličkostí, z počasí, ze stromů kolem sebe, z toho mála, co město nabízí a náhle vidím, že i když žiju ve městě, přírody je tu maximum, co lze... radovat se ze své rodiny, z hezkých vztahů, z dětí....vedu je k vděčnosti za to, že žijíSml79Sml67

  ještě jsem teda nevymyslela, jak to cca za rok zařídit, aby děti nebyly ve školce dýl jak je otvírací doba a já mohla být cca 8,5 hodiny v práci...a neměla z toho špatný svědomí...apod... Sml57Sml32

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:25:06
 24. [37] YvetteSi [*]

  Michaela Kudláčková — #31 Byla jsem na dololené a tak dodatečně vše nej... k narozeninám a hlavně zdravíčka a štěstíčka a moc děkuju za Tvoje články a přspěvky, hlavně o bylinkách.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:22:23
 25. avatar
  [36] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #25 a jeee, dalsi stoupenec hnuti porazenych Sml32Sml54

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:22:01
 26. [35] YvetteSi [*]

  RenataP — #33 Co děláš pro to abys netrpěla?

  1. na komentář reaguje RenataP — #38
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #41
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:17:10
 27. [34] YvetteSi [*]

  Trinii — #26 Lidé se mění i proto, že chtějí a nikdo je k tomu nenutí, sama jsem byla překvapená kolik takových lidí je.

  Píšeš, že jsou lidi dochovně zaostali - co to je, co si mám pod tím představit? Myslíš, že když se řídím  - miluj bližního svého jako sebe sama tak jsem dost duchovně na výši?

  1. na komentář reaguje Trinii — #43
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:15:05
 28. avatar
  [33] RenataP [*]

  Michaela Kudláčková — #31 no dobře, budu se zase opakovat, ale jak to míní zatočit s tím hnusem nahoře, co nám jakože vládne...  nejde mi jen o politiku, tu čert vem, ale s tím zlem, chemtrailing, očkování, umělé viry, illumináti...nebo...pokud nic z těchhle konspirací není pravda a jsou to jen bludy pomatenců (a že bych si to ze srdce přála)...co s těmi pomatenci?

  Sml80

  Omlouvám se za výlev,ale souhlasím s Trinii, já v tomhle světě taky tiše trpím...vůbec to není to, co moje srdce chce a žádá...

  1. na komentář reaguje YvetteSi — #35
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:14:43
 29. avatar
  [32] Trinii [*]

  Michaela Kudláčková — #31 já vím, že přežijemeSml16. Tady je tak krásně a proto je mi líto, že si to tak hloupě a zbytečně kazíme.

  superkarma: 0 25.08.2010, 14:13:44
 30. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  Trinii — #26 ..že se lidé nezmění po dobrém, patrně už vyhodnotila i Země sama...Sml58 a že jim nestačí jen naznačit, už asi také ví. Proto to všechno, co přijde...

  Přežijem ale - protože zabít nás nechce. Už by to udělala a zvládla by to jedním vrzem.

  1. na komentář reaguje Trinii — #32
  2. na komentář reaguje RenataP — #33
  3. na komentář reaguje YvetteSi — #37
  superkarma: 0 25.08.2010, 14:03:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme