Nakladatelství Albatros řipravilo pro své čtenáře unikátní sbírku dvanácti nejoblíbenějších dětských knih, které vyjdou v kolekci Zlatý tucet. Do ankety, kterou vyhlásilo nakladatelství Albatros, se zapojily stovky významných osobností z oblasti kultury, médií a veřejné sféry, které hlasovaly o knížky, jež jim v dětství přinesly největší radost; o knížky, které by zařadily do knihovničky svého srdce.

Všech dvanáct vítězných knih vydá Albatros s barevnými hřbety, se zlatou stuhou a logem Zlatý tucet v upraveném vydání do konce roku.

Zlatý tucet vítězných knih reprezentuje českou i zahraniční klasiku; knihy, které děti provází od nejútlejšího věku až téměř k dospělosti. V kolekci Zlatý tucet vyjdou během čtyř měsíců opravdové skvosty dětské literatury. Prvním románem sběratelské kolekce j Robinson Crusoe Daniela Defoea, následovat budou tituly Dášeňka, Pohádky K. J. Erbena, Bílý tesák, Tajuplný ostrov, Děti z Bullerbynu, Kubula a Kuba Kubikula, Dobrodružství Toma Sawyera, Mikeš, Vinnetou, Luisa a Lotka, Pohádky Boženy Němcové.

Nakladatelství Albatros nabízí prostřednictvím kolekce Zlatý tucet rodičům výběr těch nejlepších a zároveň mnoha generacemi prověřených knih, které děti potěší a neměly by chybět v knihovničce žádného malého čtenáře.

ddkdkdk

„Během dětství si tvoříme pevné pouto k světům plným fantazie, dobrodružství, napětí a přátelství, které nás provází životem. A právě to bylo cílem této ankety – připomenout nám všem, že dětské knihy a čtenářství jsou nejen základem vzdělání, ale také zásadním faktorem při utváření osobnosti a žebříčku hodnot, říká Karolina Medková, šéfredaktorka nakladatelství Albatros.

Do hlasování v anketě Zlatý tucet se zapojily stovky významných osobností – nejvzácnější dětskou knihou herce a hudebníka Vojty Dyka jsou Mikulášovy patálie, literární kritik Pavel Mandys si v dětství zamiloval knihy Bylo nás pět a Fimfárum, herečka Nela Boudová se ráda vrací k Malému princi a režisér Zdeněk Zelenka nedá dopustit na dílo Julese Verna. Vzpomínky vybraných osobností, které v anketě hlasovaly o nejoblíbenější knihy svého dětství, naleznete zde.

anketa

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama