Vztahy

Zlatokopky tu byly vždycky. Jsou podle vás šťastné?

Zlatokopky je pojmenování, které se v naší zemi vyskytlo až po revoluci, troufla bych si říct snad až v druhé polovině období. Jedná se o mladé dívky a ženy, které se jako vosy na med přilepí na movité pány. To tady však bylo vždycky.

zlato

Bylo to tu vždycky, ale jen pod jiným „označením“. Vzpomeňme například na slečny veksláků, ve své době snad nejbohatších lidí v zemi. Mužů, ze kterých se (z mnohých z nich) stali později podnikatelé a politici. Své slečny z vekslu jen vyměnili za slečny o generaci mladší a místo džínových bund, parfémů a kožichů je obdarovávají automobily a domy.

Pár takových zlatokopek znám. Najdou se mezi nimi holky chytré a vzdělané, i hloupé a přízemní. Nelze je házet všechny do jednoho pytle. No tak si vzaly boháče, no a co, samy vědí, do čeho jdou. A když jsou chlapi hloupí…

Některé jsou šťastné, jiné nikoliv. Znám takové, které se zcela obětují svým dětem, ale i takové, které svou lásku věnují lahvi alkoholu. Znám i ty, které jsou velmi šťastné, žijí v přepychu, co jim však schází, jsou kamarádky. Myslím ty opravdové. Známých mají dost.

Andrea

Když mi bylo sedmnáct, měla jsem kamarádku Andreu. Strašně jsem jí tehdy záviděla, že chodila právě s jedním ze zmiňovaných veksláků. Přiznám se, že kdyby měl tehdy zájem o mě, chodila bych s ním taky. Byla bych dnešní tzv. zlatokopka? Zcela jistě ano. Chodila bych s ním proto, že by mi koupil všechno, po čem jsem toužila. Stejně tak jsou na tom i dnešní holky.

Nakonec jsem dala přednost srdci. A Andrea? Ta byla v druhé polovině devadesátých let vyměněna za mladší. Pan vekslák se stal panem podnikatelem a Andree zbyly jen vzpomínky. Nelituje však ani jediné vteřiny, ani jednoho okamžiku s ním prožitého. Nikdy by se nepodívala do zemí, o kterých se jí ani nesnilo, nejezdila by v parádních automobilech a neměla bazén přímo vedle obývacího pokoje. Byla krásná a mladá a využila toho.

Na druhou stranu, i když jí nechal velký dům a krásný automobil, je strašně sama. Nemá děti, nějak na ně nebyl čas, a pak už bylo pozdě. On děti má, s novou přítelkyní. Andreu vyměnil jako staré děravé ponožky.

Štěstí, neštěstí, láska, bohatství...

Každá mladá žena by si měla uvědomit žebříček svých životních hodnot a priorit. Když přijde do vztahu s bohatým mužem jen s tím „holým zadkem“, obvykle to nemá dlouhého trvání. Když jsou partneři v majetku vyrovnaní, může to klapat. To už ale pak nemůžeme mluvit o zlatokopkách, o mladých ženách a dívkách, které se zhlédly v bohatství, a přitom jsou tak samy.

Téma dnešního dne 7. října 2011 je: Zlatokopky

(stejně by mě zajímalo, kdo jako první toto označení vyslovil. Jack London to asi nebyl. :))

 • Znáte nějakou zlatokopku ve svém okolí?
 • Myslíte, že jsou šťastné?
 • Byla jste někdy sama zlatokopkou?
 • Závidíte jim?
 • Chápete je?
 • Kterou z celebrit, ať už českých, nebo zahraničních, považujete za největší zlatokopku?
 • Proč?
 • Dokázala byste jako mladá žít s mužem třeba i o dvě generaci starším, jen kvůli majetku?
 • Myslíte, že v těchto vztazích funguje i láska?
 • Pokud ano, proč nevydrží?
 • Co říkáte na skandální rozvody těchto lidí?

Atd. atd. Dnes máme takovou drbárnu, ale to je u žen normální, ne?

Tak pište, pište, ať už jste zlatokopka, nebo nejste, na vaše názory a příspěvky se moc těším.

Jednu z pisatelek odměním malým dárečkem: Pěkným diářem z prodejny Manufaktura (kam si můžete značit stav svého konta)) a k tomu malý náhrdelník.

darecekk

 

   
07.10.2011 - Ona s ním - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [19] oalison [*]

  Irad — #15 Chlapi na těhle holkách vidí to že se pořád musí snažit a to je jako lovce rajcuje. Ženská která mu sama nabíhá do náruče a dělá mu pomyšlení ho za chvilku přestane bavit. Chlapi mají rádi výzvySml22

  superkarma: 0 13.10.2011, 10:36:11
 2. avatar
  [18] Suzanne [*]

  Rikina — #16 Na druhou stranu si samec vybere krasavici jako matku svých dětí. A ty "zlatokopky" jsou velmi často skvělé matky JEJICH dětí. To je vzájemné hledání vyhovujícího genetického materiáluSml22 Nota bene, z opečovaných štíhlých krasavic se stávají opečované krásné paničky a pánové si je ve valné většině nechávají minimálně jako svoje hlavní samice. Má-li dáma volit, jestli dělat krávu bohatému nebo chudému... volba je jednoznačnáSml30

  superkarma: 0 08.10.2011, 22:41:27
 3. avatar
  [17] malinke-kote [*]

  teď jsem si uvědomila, že jednu asi znám. Nevím zda to tedy opravdu ZLATOKOPKA je, ale podle toho co jsem si nastudovala mi to tak příjde. Neznám jí tedy zas tak dobře, ale chodila se sestrou do třídy. 

  Ten chlapec je tedy mladší než ona, ale dá jí vše co chce, tak trochu ho tím využívá. Je to pěkná slečna, ale tak trochu hloupá. Je sním jenom proto, že on je mladý, má dost peněz. No i když spíše asi jeho rodiče, když mu může být tak 18 - 20 let. Dá jí vše co jí vidí na očích a když ne tak mu vyhrožuje, že se sním rozejde. Je to ZLATOKOPKA? Pochopila jsem to už správně?

  superkarma: 0 08.10.2011, 22:11:14
 4. [16] Rikina [*]

  Tak já nevím, ale přijde mi to logické, že kdo přistoupí na tento druh obchodního vztahu, tak by měl poskytovat něco za něco. Mládí, krásu, esprit, za pohodlný život v luxusu. Když hodnoty přestanou být v rovnováze, dojde k ukončení smlouvy, a nalezení jiného obchodního partnera. Takže ony dámy by s tím jaksi měly už dopředu počítat, že mohou být "vyměněny jako staré děravé ponožky". Konec konců se samy do této role postavily. Sml80 

  1. na komentář reaguje Suzanne — #18
  superkarma: 0 07.10.2011, 23:30:47
 5. avatar
  [15] Irad [*]

  Jednu jsem znala. Jmenovala se Lenka. Chodili jsme spolu na střední. Chodila výhradně s ženatými staršími chlapy, kteří jí měli co nabídnout. Pokud nedostala luxusní dáreček, nebo ten dáreček nebyl podle ní dost luxusní, hledala jinde. Nikdy jsem nepochopila, jak to dělá, že jich má tolik - třeba i dva různí chlápci ji v jednom týdnu přivezli do školy.

  Nikdy jsem nepochopila, co na ní ti chlapi vidí - hezká nebyla, chytrá také ne, jen mladá - ale mladých holek je..

  Začátek kariéry jsem jí nezáviděla. Nový mobil, koženou bundičku apod. občas ano :D

  1. na komentář reaguje oalison — #19
  superkarma: 0 07.10.2011, 17:56:07
 6. avatar
  [14] peetrax [*]

  Pentlička — #13 Jsi z Brna? Sml16 Já jsem dnes na tom veletrhu zrovna byla reprezentovat naši firmu, nicméně jsem odešla bez Zápaďáka, zato s kolegou, kterej ztratil cestou na parkoviště klíče od auta. Sml54

  superkarma: 0 07.10.2011, 15:51:09
 7. avatar
  [13] Pentlička [*]

  U nás v Brně se konaly slavné strojírenské veletrhy a to byla jediná příležitost (kromě snad závodů motorek) seznámit se s nějakým tím "Zápaďákem". Spousta holek na ně pořádala doslova hony a které z nich se povedlo provdat se na "západ", ta byla považována za nesmírně šťastnou. Takže i za totáče byly zlatokopky a nemusely mít jen veksláky nebo číšníky (ti byli taky hodně v kursu).

  1. na komentář reaguje peetrax — #14
  superkarma: 0 07.10.2011, 14:33:34
 8. [12] astrolog [*]

  Znám dost takových zlatokopek díky svému povolání. Mají většinou stejný osud. Já tomu říkám "zlatou klícku s obyčejným klíčkem". Jsou zajištěné, ale v podstatě držené v ústraní. Co kdyby něco vykecaly z různých "obchodních jednání". V lepším případě je jim uděláno dítě a tím jsou na určitou dobu i hmotně zajištěné. Pán pak musí přeci chodit do společnosti , jak to vyžaduje dnešní doba. A tam přece musí přijít s novým nezajetým modelem. Některá manželka to přechází s nadhledem , pak její životnost vydrží delší dobu, jiná , která nedrží ústa je odejita dříve. Moře, dům, peníze si sebou neodnese. To pán/protože jen on sám ví kdy hodlá výměnu uskutečnit/ včas zařídí. Co potom?  Neřekla bych, že takové držkopády jsou někomu ve vzpomínkách dobré. Ono se musí žít i pak.... Ba vysokou nohu se lehko zvyká. Neneplněné sny dokáží zničit další, někdy i celý život.Sml80

  superkarma: 1 07.10.2011, 14:08:12
 9. [11] ax [*]

  Neviděla bych to tak jednostranně. Jak už tu někdo napsal - láska a peníze se nevylučují. A v článku nikde není psané, že se k ní vekslák po dobu vztahu nechoval hezky.

  Za mladší ji mohl vyměnit i v případě, že by byl obyčejný chlap s hypotékou a dvěmi dětmi na krku.

  Nejsem zlatokopka - bohužel. Protože kdyby mě chtěl někdo živit, rozhodně bych se nebránila.Sml24

  superkarma: 0 07.10.2011, 13:19:55
 10. [10] Anai [*]

  Asi musím mít pořád něco extra Sml52 Jasně, že pojem "vyměnil za mladší a krásnější model" není jen pojem, ale mě měnili moji muži obvykle za model zhruba stejně starý, ale vždy o hodně "levelů" méně krásný Sml52 Až jsem se za ty jejich budoucí styděla... a to fakt nejsem žádná MISS!

  superkarma: 0 07.10.2011, 12:48:39
 11. [9] Anai [*]

  já asi musím mít pořád "něo

  superkarma: 0 07.10.2011, 12:46:36
 12. avatar
  [8] Suzanne [*]

  jednapani — #7 Sml67Sml24

  superkarma: 0 07.10.2011, 11:35:24
 13. avatar
  [7] jednapani [*]

  Andrea si aspoň něco užila. Je dost i těch, které léta posluhovaly manželovi, třeba ani ty děti neměly, protože pán "se necítil dost zralý na takovou zodpovědnost" a skončily taky jako špinavé ponožky a s holou řití.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 2 07.10.2011, 11:22:09
 14. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Nejlepší je dát z lásky někomu bohatémuSml58Sml30 Láska a peníze se v žádném případě nevylučují.

  Možná se kolem bohatství sdružuje určitý typ lidí, záleží na tom, jestli to člověku vyhovuje. Pokud ano a najdou se dva, kteří se mají rádi, i když je jeden bohatý a druhý chudý, nevidím v tom problémSml80

  esterlangrova — #5 blbý je, když tě vymění partner za mladší a přitom smrdí korunou a nikdy jsi z něho nic neměla. To snad radši aby člověka opustil ten bohatý, s tím se dalo alespoň něco užítSml32

  superkarma: 1 07.10.2011, 09:46:50
 15. avatar
  [5] esterlangrova [*]

  Sml16 Když jsou mladé tak jsou možná šťastné,ale co budou dělat až zestárnou, bohatý partner je vymění za mladší a zůstanou samotné, bez dětí bez přátel... to raději budu chudá,ale ne sama.Sml22

  1. na komentář reaguje Suzanne — #6
  superkarma: 0 07.10.2011, 09:05:52
 16. [4] 1Jirina [*]

  Já se za zlatokopku nepovažuji, ačkoliv můj muž mi pořád tvrdí, že jsem s ním byla jen pro penízeSml52. MImochodem už spolu nejsme asi 5 měsíců a on mi to neustále předhazuje. Když jsme se seznámili měl jen dluhy, když jsme se brali, měli jsme dluhy a když jsme se rozcházeli měli jsme taky dluhy, protože on byl půl roku na neschopence a náš příjem byl dohromady i s mým rodičovským příspěvkem necelých 14.000. Máme spolu jedno dítě a nechce na něj dávat víc než musí (soud mu nařídil 2.000,- + polovinu na mimořádné výdaje). Momentálně mi nechce ani přispět  1400,-na novou autosedačku,kterou syn nutně potřebuje a radši mě ji nechá zaplatit celou a koupí si vlastní, použitou. Sám má plat 14.000,-čistého. Mě před měsícem mi skončila RD a dostala jsem výpověď z důvodu nadbytečnosti. Jsem na pracáku a je ze mě socka a samoživitelka, ale rozhodně jsem s ním nebyla pro peníze. Nikdy nic neměl a jeho názor mě opravdu uráží.Sml68

  superkarma: 0 07.10.2011, 09:05:11
 17. avatar
  [3] evoma [*]

  Vůbec jim nezávidím,jsou sice zamilované,ale do peněz,tak si to samy vybraly.

  My co jsme dávaly jen z lásky sice umřeme chudé,ale

  STÁLO TO ZA TO !!!

  superkarma: 0 07.10.2011, 09:00:49
 18. avatar
  [2] Tina5 [*]

  Cítila se milovaná? Na děti nebyl čas.. dům a auto je krásná a potřebná věc, ale samota dokáže být hodně zlá..Sml15

  superkarma: 0 07.10.2011, 08:32:40
 19. avatar
  [1] Altamora [*]

  Není to nic nového pod sluncem, v různých obdobích se jim říká různě, třeba kurtizány. Prostě lepší prostitutky. Je to povolání, které nemůže dělat každá. Některá proto, že už nemá ten správný věk, jiná nemá správnou figuru a další na to nemá žaludek. Neodsuzuji je, jsem šťastná, že nepatřím do kruhů, kde se ženy prodávají a muži si je kupují. Nejsou to lehce vydělané peníze, ale u pásu nebo u pokladny taky ne .

  superkarma: 0 07.10.2011, 00:46:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme