Vztahy

Zlato, přechodili jsme to!

Možná jste zažila něco podobného jako naše čtenářka Alice... S přítelem Danem začala chodit už v sedmnácti. Byl to její spolužák, její první a hlavně jediná láska. Po deseti letech se ale ve vztahu s ním začala nudit. Co se to jen s nimi stalo?

S Danem se to nikam neposouvalo. Poslední půlrok jsme uvízli na mrtvém bodě. Stali se z nás spíš spolubydlící, nebo něco jako bratr a sestra. Žádná vášeň, žádná chemie ani společné zážitky. Začali jsme si žít každý po svém. Dávno bychom se od sebe odstěhovali, jenže jsme ani jeden nechtěli táhnout nájem sólo. Ve dvou máte přece jen náklady o polovinu nižší. Zůstávali jsme spolu ze zvyku, z pohodlnosti. Jenže před třemi týdny mi došlo, že takhle to dál nejde. S Danem už být nechci, a tak se musím chtě nechtě odstěhovat. Zatím spolu ale pořád sdílíme jeden byt. Co byt… dokonce jednu postel! Od prosince se to ale změní. Stěhuju se ke kamarádce.

stěhhování

Čtěte také:

Myslím, že Dan doteď doufal, že se k sobě nakonec vrátíme. Až teď mu možná dochází, že rozchod myslím vážně. Nejdřív mi totiž říkal, jak se odstěhuje jinam, ale poslední týdny už o tom nepadlo ani slovo. Deset let ve vztahu s jedním člověkem je přece jen dlouhá doba. Zvykli jsme si na sebe. Je mi líto náš vztah zahodit, ale co mám dělat, když s ním není rozumná řeč? Ano, sice se mě ptal, co bych chtěla změnit: „Chceš dítě, svatbu, nebo co teda?“ Jenže ten tón, jakým se mě na to ptal! Vytáčí mě, jak se chová. Místo lásky na něj začínám mít spíš averzi.

Další věc: úplně přestal sportovat, nedbá o sebe! Nejradši by jen seděl doma na gauči, najedl se, pustil si film a pak se odkulil na bok a usnul. Ničím mě nepřekvapí, nesnaží se. Já tu snahu měla. Ještě před měsícem jsem mu uvařila večeři, uklidila v bytě, ptala jsem se ho, co budeme dělat o víkendu… Nic. Z jeho strany absolutní ignorace. Tak ať se nediví, že mě teď ztratí. Zřejmě nevěří tomu, že bych ho doopravdy opustila, a to je ten problém. V duchu si říká, že si ode mě na týden dva odpočine, a pak se budu chtít stejně zase stěhovat zpátky. Jenže to se hošánek plete!

A kdyby o mě teď najednou začal bojovat? Nevím, asi už bych se tím neměla nechat zmást. Rozešli jsme se několikrát. Vždycky se snažil jen chvíli, ale pak to zase zajelo do starých kolejí. Mrzí mě, jak to s námi dopadlo. Vrátit se po deseti letech k singl životu, začít zase randit a hledat potenciálního partnera a otce svých dětí, to nebude nic jednoduchého. Slyším to od kamarádek, jací jsou chlapi... Děs běs! Představa, že budu s nějakým mužem zase všechno budovat od začátku a zvykat si na něj? Brrr! Jenže co mi zbývá, když se z Dana stal takový ignorant?!

Alice

Pozn. redakce: na přání čtenářky jsme její jméno změnili.

   
20.11.2013 - Příběhy - autor: Petra Jančálková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] dasena [*]

  souhlasím

  superkarma: 0 26.11.2013, 08:00:24
 2. [10] olucka [*]

  do vztahu se musí investovat a to průběžně a oba. Aneb "jaký si to uděláš, takový to máš". Vztah prochází vývojem a vývojovými krizemi a toto je jedna z nich. Patrně ji prožívá jen Alice. Základem je ale komunikace. Jakou Alice očekávala reakci když se tedy podle jejího názoru snažila něco změnit a uklidila, uvařila a zeptala se co budou dělat... Jak měl partner poznat, co se od něj očekává? Respektive co se očekává jiného, než jiné víkendy. Měli by pro sebe bít čitelnější a to v tomto vztahu i v případných dalších.

  superkarma: 0 21.11.2013, 00:23:43
 3. avatar
  [9] carmi [*]

  Souhlasím se všema pode mnou. Ale na druhou stranu - byla to první láska, asi potřebuje poznat i někoho jiného a pak se možná i naučí vážit si klidného vztahu

  superkarma: 0 20.11.2013, 22:04:15
 4. avatar
  [8] moula [*]

  ...hmmm, pred mesicem uvarila veceri, uklidila a zeptala se ho co budou delat o vikendu? a to jako na zaklade teto prevratne a obdivuhodne cinnosti z jeji strany se z nej mel stat rozhodny, uzasny, zivotaplny chlap a zacit vykonavat ciny hodne Supermana, aby madam vedela, ze jeho vasen je stale zhava a ona je stredem jeho vesmiru???? Ach jo, holka zlata, budes to mit tezky.

  superkarma: 0 20.11.2013, 21:22:00
 5. avatar
  [7] enka1 [*]

  To je ale zlý chlapecSml30Sml28

  superkarma: 0 20.11.2013, 14:34:37
 6. avatar
  [6] LadyZ [*]

  Vzpamatuj se děvče, takhle to bude vždycky, to jen ve filmech podle dobrého scénáře je všechno ideální a akční. Vždycky je v páru někdo akčnější a někdo pecivál a buď pecivál zvedne kotvy a přiřadí se k akcím akčního bez zbytečnejch keců (a to je ideální vztah), nebo kecá a je tudíž vynechán a akce se pořádají bez něj s dětmi nebo kamarády. Netřeba to posuzovat, je třeba žít podle svého a spokojenosti všech. Já nakonec od pecivála odešla po dvaadvaceti letech manželství. Ty zatím nemáš děti, tak se bude odcházet líp i když moje dcera už byla dospělá.Sml16Sml15

  superkarma: 0 20.11.2013, 12:31:37
 7. [5] ova9 [*]

  .......cely zivot úcta , přátelství, láska a vzájemna tolerance.......spokojenost i ve stáří......nemá každé manželství

  superkarma: 0 20.11.2013, 11:49:15
 8. [4] MaVy [*]

  pálí tě dobré bydloSml80,co chceš po takové době?to je normální,můžeš si najít někoho jiného a ten ti poleze na nervy po 2 letech,nebo bude mít nějakou charakterovou vadu,ale i když najdeš někoho dokonalého tak po 10ti letech to bude hodně podobné,dlouhodobý vztah je nejen o lásce,ale taky o přátelství a o to jaké si ho uděláte

  superkarma: 0 20.11.2013, 11:00:50
 9. [3] Rikina [*]

  Někdo by měl slečně říct, že žádný chlap o ni nebude celý život "bojovat". Sml57 To se prostě děje, že v dlouhodobém vztahu se situace mění, a muž, který by první rok dva kvůli své lásce hory přenášel, pozvolna upustí od velkých gest a zjistí se, že je to vlastně obyčejnej chlap. Jenže tento proces je vzájemný, i zbožňovaná princezna se stane normální ženskou, a v horším případě třeba semetrikou. Sml57 V manželství po X letech jsou lidi spíš sehraný tým, dobří přátelé, a navenek fungující jednotka sledující společné cíle. Jasně, je to nuda, Rosamund Pilcher píše něco jiného, ale to je román, ne život. Sml24

  superkarma: 0 20.11.2013, 10:34:23
 10. [2] Draco [*]

  Eva_Fl — #1 Souhlas. Je to hrozná slátanina, děvče očividně samo neví co chce Sml80

  superkarma: 0 20.11.2013, 06:44:21
 11. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  No, jak te tak ctu, se zmenou zacni nejdriv u sebe.

  1. na komentář reaguje Draco — #2
  superkarma: 0 20.11.2013, 04:59:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme