Možná jste zažila něco podobného jako naše čtenářka Alice... S přítelem Danem začala chodit už v sedmnácti. Byl to její spolužák, její první a hlavně jediná láska. Po deseti letech se ale ve vztahu s ním začala nudit. Co se to jen s nimi stalo?

S Danem se to nikam neposouvalo. Poslední půlrok jsme uvízli na mrtvém bodě. Stali se z nás spíš spolubydlící, nebo něco jako bratr a sestra. Žádná vášeň, žádná chemie ani společné zážitky. Začali jsme si žít každý po svém. Dávno bychom se od sebe odstěhovali, jenže jsme ani jeden nechtěli táhnout nájem sólo. Ve dvou máte přece jen náklady o polovinu nižší. Zůstávali jsme spolu ze zvyku, z pohodlnosti. Jenže před třemi týdny mi došlo, že takhle to dál nejde. S Danem už být nechci, a tak se musím chtě nechtě odstěhovat. Zatím spolu ale pořád sdílíme jeden byt. Co byt… dokonce jednu postel! Od prosince se to ale změní. Stěhuju se ke kamarádce.

stěhhování

Čtěte také:

Myslím, že Dan doteď doufal, že se k sobě nakonec vrátíme. Až teď mu možná dochází, že rozchod myslím vážně. Nejdřív mi totiž říkal, jak se odstěhuje jinam, ale poslední týdny už o tom nepadlo ani slovo. Deset let ve vztahu s jedním člověkem je přece jen dlouhá doba. Zvykli jsme si na sebe. Je mi líto náš vztah zahodit, ale co mám dělat, když s ním není rozumná řeč? Ano, sice se mě ptal, co bych chtěla změnit: „Chceš dítě, svatbu, nebo co teda?“ Jenže ten tón, jakým se mě na to ptal! Vytáčí mě, jak se chová. Místo lásky na něj začínám mít spíš averzi.

Další věc: úplně přestal sportovat, nedbá o sebe! Nejradši by jen seděl doma na gauči, najedl se, pustil si film a pak se odkulil na bok a usnul. Ničím mě nepřekvapí, nesnaží se. Já tu snahu měla. Ještě před měsícem jsem mu uvařila večeři, uklidila v bytě, ptala jsem se ho, co budeme dělat o víkendu… Nic. Z jeho strany absolutní ignorace. Tak ať se nediví, že mě teď ztratí. Zřejmě nevěří tomu, že bych ho doopravdy opustila, a to je ten problém. V duchu si říká, že si ode mě na týden dva odpočine, a pak se budu chtít stejně zase stěhovat zpátky. Jenže to se hošánek plete!

A kdyby o mě teď najednou začal bojovat? Nevím, asi už bych se tím neměla nechat zmást. Rozešli jsme se několikrát. Vždycky se snažil jen chvíli, ale pak to zase zajelo do starých kolejí. Mrzí mě, jak to s námi dopadlo. Vrátit se po deseti letech k singl životu, začít zase randit a hledat potenciálního partnera a otce svých dětí, to nebude nic jednoduchého. Slyším to od kamarádek, jací jsou chlapi... Děs běs! Představa, že budu s nějakým mužem zase všechno budovat od začátku a zvykat si na něj? Brrr! Jenže co mi zbývá, když se z Dana stal takový ignorant?!

Alice

Pozn. redakce: na přání čtenářky jsme její jméno změnili.

Reklama