Bulvár

Zlatá mistryně světa v roli moderátorky!


Olympijská vítězka a čerstvá držitelka zlaté medaile Katka Neumannová exkluzivně v roli moderátorky!

Kateřina Neumannová. Miláček sportovních fanoušků díky své bezprostřednosti a skvělým úspěchům, kterých ve své kariéře dosáhla. Naše nejúspěšnější lyžařka, hrdá majitelka zlaté olympijské medaile, nově skvělé stříbrné medaile a především zlaté medaile z mistrovství světa v Sapporu a nespočtu dalších cen, maminka roztomilé Lucinky, majitelka penzionu na Šumavě… A nově i moderátorka televizního pořadu. Ve své nové roli spojila svou zálibu a hlavně svůj talent s odborníky na sportovní praxi a teorii, a vznikl tak devítidílný pořad Sportujeme s Katkou. Vysílat se bude od 3. dubna každé úterý v 17:15 hodin na ČT2 a je rádcem pro všechny sportovce amatéry, kteří začínají s některým ze sportů nebo si v něm nejsou jistí. „Pořad je určený všem zájemcům, od nejmladších až po seniory. Snažíme se radit i v obecných věcech, které jsou důležité pro všechny,“ říká Kateřina Neumannová.Plavání, běhání, aerobic, jízda na kole, bruslení na in-linech, turistika – většinu z těchto sportů všichni známe. Ale vykonáváme je opravdu tak, aby prospěly našemu zdraví a my se při tom cítili dobře? Návod, jak si sportování užít, nám dá Katka v sérii čtrnáctiminutových pořadů spolu s lékaři a také hosty, které si sama vybrala z řad slavných sportovců. O své velké lásce - aerobiku - pohovoří Olga Šípková, o své zkušenosti s běháním se podělí Lída Formanová, to, jak správně hrát fotbal, prozradí Pavel Kuka, plavecké fígle představí Ilona Hlaváčková a jak nepadat při stále více vyhledávaném in-line bruslení prozradí úspěšná olympionička Martina Sáblíková. Nadšenými figuranty a těmi, kteří budou prezentovat jednotlivé sporty, jsou děti ze šumavského Zadova a okolí, kde se natáčela většina záběrů, a žáci a studenti vimperského gymnázia a také tréninkoví partneři Katky Neumannové.


V každém dílu Kateřina osloví lékaře, jenž odpoví na základní otázky, týkající se konkrétní pohybové aktivity, pohledem zdravotníka, a tak bude mít divák přesný přehled o tom, jakým způsobem konkrétní sport ovlivňuje zdravotní stav a jaká s sebou nese rizika. Závěr každého dílu zopakuje v krátkém „desateru“ základní doporučení a návody, které Kateřina a její hosté doporučili a předvedli.

Seriál, který vznikl za výrazného přispění Poštovní spořitelny, nese heslo 3-30-130 POHODA, jenž vyjadřuje základní pravidla pohybových aktivit: je dobré sportovat 3x týdně po dobu 30 minut při srdeční frekvenci 130 úderů za minutu a hlavně v pohodě. Nesportujeme proto, abychom shodili kila či nabrali svalovou hmotu, ale protože máme z pohybu požitek a chceme si jej užít!
  
Sportujeme s Katkou – to ale není jen televizní pořad. Je to také připravovaný seriál sportovních akcí, který bude nabízet celé sportující veřejnosti možnost zasoutěžit si v rozličných sportovních disciplínách.


Jak vysvětluje Pavel Landa z firmy Mohila Sport, jednoho z pořadatelů akce: „Sportujeme s Katkou se bude vyznačovat tím, že se jedná o jediný projekt tohoto druhu s návazností na stejnojmenný televizní seriál. Připravované akce jako Přespolní běh v Čáslavi, přehlídka SportFilm Liberec, cyklistická Dětská Pražská padesátka či Vltavský in-line maraton jsou již zavedené akce s několikaletou tradicí, zkušeností a osvědčeným organizačním štábem. Jejich patronem budou známí a především úspěšní zástupci daného sportu z řad našich největších sportovních hvězd – o patronát budou požádání např. Lída Formanová nebo Martina Sáblíková. Chystáme ale i nové akce, jako určitě zajímavou turisticko-cykloturistickou akci Krajem Kateřiny Neumannové, která se bude odehrávat na Zadově. Katka je patronem celého seriálu a některých akcí se bude i sama účastnit.“


Na podzim se chystá premiéra druhé řady televizního seriálu, která se bude natáčet v létě. Vypadá to tedy, že se v proběhu několika měsíců český národ spolu s našimi předními sportovci v čele s Katkou Neumannovou pořádně rozhýbe!

Zdroj: 2media s. r. o., redakčně upraveno

   
28.02.2007 - Kultura - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Amálie [*]

  S Katkou jsem mluvila párkrát na tiskovkách a soukromých akcích, byla v pohodě, zdála se normální, skromná. Ovšem s její potíží se vyjádřit, zpříma dívat a usmívat při projevu ve světlech blesku, si nedovedu představit, jak bude přirozená před kamerou. No, rozhodně držím pěstě.

  superkarma: 0 01.03.2007, 19:26:32
 2. avatar
  [6] kareta [*]

  to zní dobře

  superkarma: 0 01.03.2007, 10:23:18
 3. avatar
  [5] DELCOP [*]

  Katko do toho! Fandim Ti! Ziskat ve 33letech dalsi zlato je opravdu slusny vykon! A libi se mi Tvuj domecek na Sumave, ikdyz na vlastni oci jsem tenkrat videl jen kopat zaklady! ;-)

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:25:33
 4. avatar
  [4] Hanela [*]

  Simba: taky jsme nad tím asi do poloviny článku přemýšlela

  ale opravdu to vypadá dobře

  superkarma: 0 28.02.2007, 13:43:16
 5. avatar
  [3] arjev [*]

  Simba: kdo byl první,dostal čokoládovou medaili

  superkarma: 0 28.02.2007, 13:42:23
 6. avatar
  [2] Simba [*]

  Zajímalo by mne, jakou jinou může mít barvu medaile za 1. místo než zlatou? ... "Zlatá mistryně světa" zní trochu idiotsky.

  superkarma: 0 28.02.2007, 10:31:37
 7. avatar
  [1] ještěrka.ehp [*]

  To vypadá dobře
  A Katka Neumannová je zdá se báječná osoba

  superkarma: 0 28.02.2007, 07:50:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme