Jako na polární výpravu se musela vybavit Zlata Adamovská do nahrávacího studia, přestože venku vládne příjemný babí podzim. Dostala totiž za úkol provést diváky ledovými pláněmi a životem ledních medvědů v novém dokumentárním filmu kina IMAX s názvem Arktida 3D.

V původním znění namluvila film slavná Meryl Streepová, a protože Zlata Adamovská je jejím dvorním českým hlasem, nezbylo než si vzít doma rukavice, kabát s kožešinovou kapucí a vyrazit do země sněhu a ledu.

Zlata Adamovská„Několik hodin s ledovou zimou na obrazovce se dá přežít, zato filmaři strávili přímo v Arktidě několik měsíců a natáčeli prý dokonce pod vodou. Film je díky tomu úžasný, ale to už by na mě bylo silné kafe,“svěřila se paní Adamovská hned, jak natáčení průvodního slova do filmu z dalekého severu skončilo.Zlata Adamovská

Vedle dojemného příběhu lední medvědice a jejích mláďat zahřála Zlatu Adamovskou ještě jedna věc. Emotivní atmosféru filmu totiž doplňují písně legendárního Paula McCartneyho, který je proslulý svým vztahem ke zvířatům a Zlata Adamovskáživotnímu prostředí. Hravá píseň Mr. Bellamy doprovází záběry hrajících si mrožů, něžná Little Willow podtrhuje obrazy sobí matky, která pečuje o novorozené hříbě, milostná píseň I'm Carrying doplňuje záběrům, v nichž lední medvědice dovádí s mláďaty.

 

O FILMU

Diváci se v kině IMAX mohou vypravit až na samotný vrchol světa a sledovat život ledních medvědů v ohromujících kulisách obrovských ledovců, tajících ker, nádherných vodopádů a majestátních hor. Arktida je jedna z nejkrásnějších krajin, jaké kdy může lidské oko spatřit, zároveň jedna z nejkrutějších. Přesto je to kraj, který kypí životem. Zvířata, která zde žijí, se nevyskytují nikde jinde na světě, a pro všechny znamená Arktida domov.

V kině IMAX v Praze poběží Arktida 3D od 11. října 2012.

Arktida 3d

Reklama