Umíte si představit, že vás k žárlivosti přivede tchyně? Právě to se stalo čtenářce Datuře. Budoucí tchyně si totiž pro syna vyhlédla jinou nevěstu...

Seznamte se s Danuškou, je to krásná holka z dobře situované rodiny! Skvělá partie pro každého chlapa...


Dobrý den,

žárlit mě donutila moje tchýně, ještě v době, kdy mou tchýní nebyla. Svého nynějšího manžela jsem ulovila, když měl rok po vojně. A když jsem s ním pak jednou šla navštívit jeho rodiče, pro jistotu mě upozornil na jistou slečnu Danušku. Tu mu vybrala matinka, jako potenciální manželku. Byla z bohaté rodiny a matinky byly přítelkyně. A tak, když se jelo na vojnu na návštěvu, přibalila se Danuš jako spoluzavazadlo. No a na té rodinné návštěvě došlo i na album fotek. Danuška s mým přítelem, s rodiči, u auta, před kulturní památkou, zkrátka předanuškováno. A k tomu přednáška, jak je šikovná, chytrá, praktická a ble ble ble.Doma jsem pak promáčela slzami polštář. Ale přítel mě ubezpečil, že i když by mamince splnil každé přání, tak tohle teda ne. Ale stejně jsem začala žárlit, i když jsem vlastně neměla proč.

A vyřešilo se to skoro samo. Jednou nás Danuš potkala, tak jsem dala příteli pusu / ač jsem to na veřejnosti nedělala/, aby si všimla. Všimla si a tchýně měla pravdu, byla to chytrá holka a udělala to, co bylo v roce 1969 in... emigrovala a rovnou do Austrálie a já se mohla v klidu vdát. V Austrálii je dodnes a tchýně si ze všeho nejvíc přeje se s ní ještě jednou vidět. A vsadím boty, že by ji k nám přivedla. Ale Danušce už bude sladkých 70, tak bych jí to kafe klidně uvařila a bez projímadla.

Zdraví, Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. září 2012: Projevy vaší žárlivosti

  • Žárlíte?
  • A jak se to projevuje?
  • Kdy jste na partnera nejvíc žárlila?
  • Ztropila jste někdy žárlivou scénu?

Zavzpomínejte na své žárlení. Své příběhy a názory k tomuto tématu mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže) nejpozději 5. 9. 2012 do 15.00 hodin. Délka vašich příspěvků ať je rovna nebo delší tomuto odstavci textu. Jeden z příspěvků na konci editace odměním knižním dárkem, konkrétně knihami Trapasy po francouzsku od Tanji Kuchenbeckerové (nakladatelství iKAR) a Dvorní šašek a čarodějnice od Siegfrieda Obermeiera (nakladatelství Knižní klub).

trapasysasek

Reklama