Aztékové používali avokádo jako afrodiziakum, a ne marně. Plody divokého avokáda rostou totiž v páru a připomínají varlata. 

Jak cestovalo avokádo po Americe jižní i severní a pak do Evropy
Avokádo, jehož divoké plody jsou dlouhé asi pět centimetrů, pochází ze samého centra jižní Ameriky. Byli to Španělé, kteří ho dovezli do západní Indie, na Kanárské ostrovy a na některé ostrovy v Atlantiku. Avokádo se usídlilo i v Kalifornii, kde vznikly velké plantáže začátkem 20. století. Dnes je tato země jedním z jeho hlavních producentů. Ovšem plody, které se prodávají na evropských trzích, pocházejí především ze Španělska a Izraele.

Avokádo, ovoce nebo zelenina
Avokádo má několik různých kultur. Ty nejznámější mají zelenou barvu, hladkou slupku a hruškovitý tvar. Plod avokáda je považován za ovoce, i když má mnohdy takové kuchyňské použití, které přísluší spíš zelenině. Nejčastěji se z něj dělají pomazánky a pasty. Nezralé avokádo je hořké, zralé má měkkou máslovitou dužninu s oříškovou příchutí a je lehce stravitelné.

Avokádo obsahuje řadu důležitých živin
Avokádo je jedním z mála plodů, které obsahují organické tuky, jako je kyselina olejová, dále draslík, deriváty kyseliny listové, luteiny a beta-sitosterol a vitaminy, mezi nimiž mají největší zastoupení vitamin E a C, také vitamin B1, který přeměňuje uhlohydráty na glukózu a ta zásobuje mozek a celý nervový systém. Krom toho avokádo snižuje obsah cholesterolu v krvi.

Dokonalý plod v kuchyni
Avokádo je vynikající potravina pro ty, kteří začínají se syrovou stravou. Z měkké tučné dužiny se dají vykouzlit skvělé nálevy, pikantní pomazánky a je neocenitelnou součástí salátů. Zkuste rozmačkat avokádo s prolisovaným česnekem, přidat kostky rajčete a provensálské koření, k tomu přikusujte listy salátu a výborný dietní salát si už jen můžete vychutnávat.
Tradiční zpracování avokáda se liší podle zemí a jejich zvyků. Například na Taiwanu jedí avokádo s mlékem a cukrem. V Indonésii jej mixují s kávou, mlékem a rumem, čímž vznikne chutný a osvěžující nápoj, avokádo lze jíst i samotné, pokapané citronem nebo jinou ovocnou šťávou. Dužnina z avokáda se používá i v kosmetice jako pleťová maska.

Tak, a teď bych vás chtěla vidět. Máte do toho chuť , anebo se křeníte? 
 

Reklama