Bulvár

Zkusili jste: PIERCING!

 

V naší soutěži se salonem Hell.cz jste měli možnost vyhrát poukázku na piercing (viz ZDE). Zájem byl veliký, a tak jsme se rozhodli z celé akce udělat reportáž. Jedna z výherkyň, čtenářka Tereza, svolila, že smíme její návštěvu salonu v magazínu uveřejnit.

Do Prahy na piercing přijela čtenářka až z Jirkova v severozápadních Čechách, my jsme se s ní setkali ještě před salonem, abychom jí položili několik otázek...

Chtěla jste vždycky mít piercing?
Že bych to vyloženě chtěla, to ne. Vždycky jsem nad tím ale váhala. Když se naskytla příležitost piercing vyhrát, tak jsem to zkusila a vyhrála jsem – budu ho mít.

Kam to bude?
Do pupíku.

Bojíte se hodně?
Nebojím se samotného zákroku, bojím se následných komplikací.

Slyšeli jsme, že to hodně bolí...
Já zase slyšela, že je to jako píchnutí náušnice.

Uvažujete i o jiné extrémní ozdobě těla? Tetování, vypalování do kůže...
Vypalování do kůže určitě ne. Dívala jsem se na stránky, vypadá to sice hodně zajímavě, ale do toho bych určitě nešla. Co se týče tetování, je sice pěkné, ale i na to jsem příliš konzervativní. Když mi bude šedesát, sedmdesát, tak už to nebude třeba naopak vůbec hezké – určitě bych to pak chtěla odstranit, což je mnohonásobně bolestivější a mnohonásobně dražší... Co jsem ale zkoušela, je malování henou – to se mi líbí.

Jak na vaši výhru reagovalo vaše nejbližší okolí? Třeba přítel?
Přítele momentálně nemám. Doma to vědí, mají z toho radost, a jakmile to skončí, mám se okamžitě ozvat, jak to dopadlo (smích).

Vstupujeme do Pekla...

 

V salonu nás přivítala Misha, která (ač na první pohled úleťačka a ďáblice) Terezu obeznámila se všemi důležitými věcmi.

Jak to vlastně celé probíhalo? Misha se úplně nejdřív zeptala Terezy, jestli jí už bylo osmnáct, jinak by potřebovala povolení zákonného zástupce. Potom se jí vyptala na alergie a upozornila Terezu na různé alergeny, kterým se zprvu vyhnout (i zvířátka mohou být problém), vysvětlila jí, jak dlouho se piercing v pupíku hojí a jak se o něj starat, co dělat, když se objeví různé obtíže, co je vážné a co ne... Zkrátka dala Tereze asi čtvrthodinovou instruktáž, co ano a co už ne.

Potom Misha zjistila, že Terezin pupík není úplně ideální, protože má ve středu vyboulenou kůži, která bude bránit v nasazení velkého kamínku a může piercing při hojení vyosit. Ale i to Misha vyřešila, s Terezou se rozhodly pro užší piercing (1,2 mm), přičemž šperk do něj přidají později, až bude ranka zcela zahojená. Těžší šperky se sice nosí na piercingu 1,6 mm širokém, ale i ten půjde po zhojení lépe aplikovat. „Neměl by to být problém,“ řekla Misha, „stejně to budeme píchat širší jehlou.“

Protože Tereza aktivně sportuje, dělá fit box a spinning, navrhla Misha necelokovový piercing z bioplastu, který je pružný a lépe se tělu přizpůsobí.

Pak už se šlo na věc – Misha nejprve Terezu „otečkovala“, tedy udělala si značky, kudy piercing povede a...

Jak probíhal samotný piercing, to si můžete prohlédnout na tomto videu!

„Širší jehlou jsme to píchali i proto, aby se krev neusadila v ráně a lépe se všechno zhojilo,“ vysvětlila Misha. Potom ještě předala Tereze dárky, antibakteriální mýdlo k ošetřování a čtvercové ochranné náplasti na první dny. Antibakteriální mýdlo bude Tereza střídat se slanou vodu, která bude ránu pěkně vysušovat. Po měsíci začne ranka splaskávat, to je správný čas nechat si přijít piercing zkrátit.

Jediné, co se může při piercingu pupíku stát, je, že se špatně zhojí – to je ale způsobeno špatnou péčí. Může se samozřejmě stát, že vám v nějakém špatném salonu neřeknou, co s piercingem dělat, jak se o něj starat, potom neváhejte a zavolejte si třeba do Hell.cz, nebo nějakého jiného renomovaného salonu, určitě vám poradí a pomohou. „Kdyby se cokoli dělo, cokoli se ti nezdálo, hned zavolej,“ rozloučila se Misha s Terezou, „velké problémy vznikají z těch malých. Těm malým zabráníme, když o nich budeme vědět.“

Na závěr jsme se Terezy znovu zeptali na pár otázek...

Dokážete si představit, že byste se někdy nechala vyzdobit podobně jako Misha?
(Smích) Ne. Mně se to líbí, ale já studuji managering, a s tím se to neslučuje. Třeba na bráchovi, který je vyloženě na takovéhle věci typ, nosí třeba dredy, tak na něm by to určitě vypadalo dobře, ale na mně ne.

Jaké máte teď pocity?
Není to nic hrozného. Bolí to sice trochu víc, než jsem čekala – to samotné píchnutí je dobré, teď mám ale pocit, jako když si trochu víc odřu koleno.

Chtěla byste nějaké extrémní zdobení? Co jste ochotna vytrpět pro krásu? Nechala byste si udělat piercing nebo tetování na přání vašeho partnera? Nechala byste se vyzdobit podobně jako Misha?

   
19.09.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [136] karolina78 [*]

  Já mám piercing od Swarowski v pupíku. Jsem z něj nadšená, tohle je na mě už trochu moc, ale nic proti vašemu gustu, když na to člověk má odvahu a přidá k tomu ještě tetování Sml59

  superkarma: 0 12.08.2014, 09:16:27
 2. avatar
  [135] tattoo Suder [*]

  Tattoo Studio Suder, Hradec Králové, Velke namesti 28, tel.:721 475 838, www.tattoosuder.cz

  http://www.facebook.com/Tattoo-Studio-Suder

  Tetování z našeho studia s doživotní zárukou a obnovením zdarma.

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:54:59
 3. avatar
  [134] tattoo Suder [*]

  Tattoo Studio Suder, Hradec Králové, Velke namesti 28, tel.:721 475 838, www.tattoosuder.cz

  http://www.facebook.com/Tattoo-Studio-Suder

  Tetování z našeho studia s doživotní zárukou a obnovením zdarma.

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:52:54
 4. avatar
  [133] tattoo Suder [*]

  Koukněte do mé fotogalerie nebo sem:

  www.tattoosuder.cz

  studio najdete na adrese:

  Hradec Králové,Velke namesti 28

  http://www.tattoosuder.cz/page/?id=19&link=kontaktni-udaje

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:52:40
 5. avatar
  [132] tattoo Suder [*]

  Koukněte do mé fotogalerie nebo sem:

  www.tattoosuder.cz

  studio najdete na adrese:

  Hradec Králové,Velke namesti 28

  http://www.tattoosuder.cz/page/?id=19&link=kontaktni-udaje

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:48:57
 6. [131] musilovahana [*]

  Mně se to nelíbí.

  superkarma: 0 12.12.2012, 18:54:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [130] bh [*]

  jé to je naše Terezka. >http://www.zena-in.cz/images/smiles/sml74.gif

  superkarma: 0 26.09.2008, 15:46:11
 2. avatar
  [129] Heather [*]

  Dírkovat, pálit nebo malovat po sobě nenechám... Na to se mám moc ráda... V každém uchu jedna náušnice bohatě stačí

  superkarma: 0 22.09.2008, 11:28:44
 3. avatar
  [128] Meander [*]

  fREEdOoOM: Jsem genderově nekorektní

  superkarma: 0 21.09.2008, 22:36:56
 4. [127] fREEdOoOM [*]

  Meander: nebo která :]

  superkarma: 0 21.09.2008, 22:22:56
 5. avatar
  [126] sanvean [*]

  moruse: Kdybys to napsal(a) pod svým pravým nickem, bylo by to vtipnější.

  superkarma: 0 21.09.2008, 21:38:00
 6. avatar
  [125] moruse [*]

  JE TO HNUSNY MĚLI BY STIM MEZI INDIANI ,TAKY VOLUM DAVAJI KRUHY DO ČUMAKU ABY JE SKROTILI

  superkarma: 0 21.09.2008, 17:12:47
 7. avatar
  [124] Meander [*]

  fREEdOoOM: To by mě zajímalo, kterej ty seš

  superkarma: 0 20.09.2008, 22:54:16
 8. [123] fREEdOoOM [*]

  Meander: stálo, třeba tady bude ještě větší sranda :]

  superkarma: 0 20.09.2008, 22:45:58
 9. avatar
  [122] kareta [*]

  1. ne
  2. kosmetiku a čištění pleti
  3. mám naušnice, to stačí, víc nepropíchnu
  4. Misha má svou úchylku, já bych to nedala, viset za kůži, být pomalovaná jako blázen a mít propíchané a okované tělo Já nesnesu ani hodinky

  superkarma: 0 20.09.2008, 21:00:14
 10. avatar
  [121] *Kotě* [*]

  who_cares: myslím, že směšuješ dvě věci - právo člověka zacházet se svým tělem, jak uzná za vhodné, a nějaké obecně přijímané estetické normy (cituji tě: "olik piercingů jste ochonté tolerovat/akceptovat/považovat za hezké?").

  Když se podíváme na měřítka krásy v západní historii, zjistíme, že až na drobné odchylky (např. zda se nám líbí ženy štíhlé nebo oplácané) se ideál krásy, a mluvím tedy teď zejména o ženské kráse, v podstatě po celou historii západní civilizace příliš nemění. Zdravě vypadající žena s jemnými rysy tváře, pěknými lesklými vlasy a příjemnými tělesnými křivkami, ozdobená nanejvýš decentními šperky. Do této představy krásy prostě ženy jako Misha, které z jakéhokoli vnitřního důvodu pociťují potřebu své tělo upravovat radikálními zákroky (tetování na většině těla, mnohočetné propichování, deformace ušních lalůčků), zapadnout nemohou. Misha je zkrátka pro naprostou většinu populace pohledově nevábná osoba. Je tomu tak i pro mě. To, že ji jako člověka respektuji, že mohu pochopit její motivaci k tomuto (pro mě) sebepoškozování, že ji nijak neodsuzuji a osobně proti ní nic nemám, nemění nic na tom, že je mi pocitově nepříjemné se na tak zhyzděného člověka dívat.

  Jinakost vždycky přitahuje pohledy "normální většiny", to je přirozená reakce. Stejně jako je přirozené, že nás jinakost znejisťuje, znepokojuje, nelíbí se nám, mnohdy se jí bojíme. Je to nevědomá reakce, která je ale z vývojového hlediska naprosto pochopitelná.

  superkarma: 0 20.09.2008, 19:55:38
 11. [120] who_cares [*]

  myslím si že na rozhovor s Mishou dojde.
  Pokud je člověk konfrontován s něčím, co je na první pohled mimo hranice normality a on tomu nerozumí, udělá si názor na základě svých dosavadních zkušenotí. Může to odsoudit, podivit se, více či méně mlčky to akceptovat, či se tázat (sebe či dotyčného) po smyslu. A jsou to téměř každodenní zkušenosti kdy na vás, coby člověka s piercingem a tetováním, buďto důchodkyně div že nehrozí krucifixem, v metru na vás visí očima mladá maminka i její 6ti letá holčička, ale taky se časti stává, že za vámi někdo přijde, slušně pozdraví, omluví se mu to fakt nedá, ale že se musí zeptat na základní dětskou otázku : PROČ ? hodně stručně je to o svobodě volby vybrat si, jak budu vypadat, někdo se cítí sám sobě hezký v kostýnku, s melírem, vysolárkovaná, odepilovaná, se super učesem a nehty, nekdo pro to aby se sám sobě víc líbil k tomu ale potřebuje liposukci, steroidy, chirurgickou změnu pohlaví ... a někdo tetování a piercing.
  A jde jen o to kde má kdo ty hranice ... kolik piercingů jste ochonté tolerovat/akceptovat/považovat za hezké ? Propíchlý pupík a nosík a jazyk se dnes již jako nějaký velký extrém nebere a malé decentní tetování nad kotníkem, nad zadkem, rameni či lopatce taky tak.
  Překvapivě člověk, který se piercingem živý (a nebál bych se říct, že je jeden z piercerů s největšími zkušenostmi v republice !) má tyto hranice posunuty hodně daleko, tím spíše že tělěsné modifikace (BM) jsou smyslem jeho života, věcí, co ho navenek zdobí a vnitře obohacuje i tím, že radost z piercingu v pupíku, nosíku atd. může zprostředkovat jak jen nejlíp to jde těm, pro které, byť by to měl být jediný piercing, je jeho smysl stejný jako pro Míšu ty její : přiblížit se své představě o tom, jak by se sám sobě člověk (vnitřně či navenek) více líbil.
  Když toto v pár větách člověku řeknete, poděkuje a odchází s pocitem, že byť se mu to nemusí líbit, chápe proč to člověk dělá a že si zas o něco více rozšíři své hranice(poznání Člověka).
  A věřte tomu že to je mnohem příjemnější být takto "otravován" :)
  s "hloupými" .) dotazy, než když za zády slyšíte : no to je hrozný, to by mě zajímalo proč to dělaj, dyť to není normální ... a kde jaké další úvahy o feťácích, kriminálnících apod.

  Např po přečtení rozhovoru s Míšou v reflexu ( linky níže, a myslím si že rozhovor by měl mj. vyvrátit pochybnosti o gramotnosti lidí "se spoustou bordelu po xichtě" :) ) spousta lidí změnila názor na suspension(věšení na háky). Potřebovali jen odpovdět na to proč, aby to přestali brát jako vrchol nesmyslného bolestivého nebezpečného sebepoškozování a projev duševní choroby.
  S trochou nadsázky bych se nebál přirovnat příznivce těchto "bolestivých" tělesných modifikací k fanouškům "tunění" aut. Někomu stačí seriovka a někdo se o ní pečlivě stará a udržuje a někdo nechává chátrat ... a někomu seriový auto přijde nudný a dotuní si ho podle svých představ.
  A obdobně s tělěm ... jen toto vyvolává otázky od toho, zdali je ok si takto způsobovat bolest, zdali to není nebezpečné, jak to bude vypadat ž bude člověk starý (moje oblíbená otázka .) ) až po to, zdali je správné, nakládat tímto způsoben s tělěm, které nám takto jako dokonalé dal Bůh .

  Specialisty na dekudci charakteru člověka z fotky (pozn. k redakci : některý fotky fakt nejsou dobrý :( ) netřeba komentovat, Míša je člověk, co má neuvěřitelný charisma a tu energii a pozitivní naladění co z ní sálá nelze fotkou zachytit.

  superkarma: 0 20.09.2008, 19:41:37
 12. avatar
  [119] Meander [*]

  fREEdOoOM: A tohle ti stálo za tu registraci?

  superkarma: 0 20.09.2008, 16:34:10
 13. [118] fREEdOoOM [*]

  a ted sem vsichni rychle poslete vsechny svoje fotky at se můžu taky zhrozit co jste za ''''lidi''''

  superkarma: 0 20.09.2008, 13:18:01
 14. [117] Rikina [*]

  Kloubní náhrady se dělají kromě titanových slitin i keramické, nebo také ocelové. Celkem věřím tomu, že ty ocelové při průchodu rámem pískat budou.

  superkarma: 0 20.09.2008, 07:43:38
 15. avatar
  [116] idiska [*]

  pane bože, mě vždycky bere, když má někdo to štěstí a má zdravou kůži, jak si jí dokáže zpryznit ...všeho moc škodí a zvlášť u Mishi mi to už příjde jako trochu přes čáru, ale když se jí to líbí ...jinak to prostředí mi příjde jako děs, takové ponuré ...ale asi to tak nějak má být, když se jedná o peklo, že

  superkarma: 0 19.09.2008, 22:28:56
 16. avatar
  [115] Aktij [*]

  ...eď jsem v háji...od Michi???

  superkarma: 0 19.09.2008, 19:59:02
 17. avatar
  [114] Aktij [*]

  Já se teda odvážím a přiznám se, že ač z OL, mám od téhle Michy od loňského podzimu kérku...a taky jsem se jí moc lekla, když dorazila, ale je to moc fajn a dost chytrá holka...akorát holt nezapaá do škatulek...

  superkarma: 0 19.09.2008, 19:56:55
 18. avatar
  [113] *Kotě* [*]

  Tak mně osobně Misha připadá jako stvoření esteticky ohavné, nicméně pokud pro ni hyzdění se má niterný význam, nechť se hyzdí - aspoň koneckonců můžu mít dobrý pocit, že přinejmenším jeden člověk na světě vypadá hůř než já

  superkarma: 0 19.09.2008, 19:44:21
 19. avatar
  [112] tyrkys [*]

  Meander: shb: Moje kovová, deset cm dlouhá dlaha a šrouby taky nepípají . A já se na to tak těšila .

  superkarma: 0 19.09.2008, 18:43:27
 20. avatar
  [111] Meander [*]

  xenie: Jo, ten kluk je Misha.

  shb: Ona to nezkoušela ale když se na to ptala, bylo jí řečeno, že titanové endoprotézy nepípají, páč nejsou magnetické. Tak nevím. Ty tvrdíš, že endoprotézy tvého otce pípají. To je bordel

  superkarma: 0 19.09.2008, 18:08:57
 21. [110] xenie [*]

  asi jsme slepá, ale ten kluk má být Misha ? někde byl s nima nedávno rozhovor, byla tam Misha - tmavovlasá holka a tento kluk, což jsme zapomněla jak se jmenuje... ať si každý dělá s tělem co se mu líbí, ně spíše vyděsilo to prostředí, brrr... a hlavně, piercing odstraníte, ale ten kluk bude takto vypadat i v 80-ti

  superkarma: 0 19.09.2008, 17:48:50
 22. avatar
  [109] Ťapina [*]

  Hmm, na operaci jsem taky nesměla mít ŽÁDNÉ šperky. Já jsem sundavala jen snubák, Mishu bych chtěla vidět

  superkarma: 0 19.09.2008, 17:15:13
 23. [108] Nase Veru [*]

  A zrovna tuhle slečnu, paní si s piercingem představit nedovedu..

  superkarma: 0 19.09.2008, 15:53:21
 24. [107] Nase Veru [*]

  Od tohohle "člověka" bych se píchnout nenechala..

  superkarma: 0 19.09.2008, 15:52:05
 25. avatar
  [106] shb [*]

  Meander: a nezvonila jo? táta má obě dvě a zvoní pokaždý..

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:29:28
 26. avatar
  [105] Meander [*]

  shb: Matka měla.

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:22:07
 27. avatar
  [104] shb [*]

  Meander: ty máš??

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:19:32
 28. avatar
  [103] shb [*]

  Simba: sundávat se to musí na rentgenu

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:18:49
 29. avatar
  [102] Meander [*]

  Endoprotézy na rámu nezvoní.

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:18:32
 30. avatar
  [101] shb [*]

  Simba: zvoním na soudu a táta na každym letišti... nebo specifikuj otázku

  superkarma: 0 19.09.2008, 14:17:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme