.

Zkušené maminky, poraďte, jak zabavit tříleté dítě

Novinky

Zkušené maminky, poraďte, jak zabavit tříleté dítě

Být doma s dětmi je náročné a zabavit je ještě náročnější. Zvlášť když venku prší a nedá se tam vyjít. Co děláte doma s malými dětmi? Poradíte čtenářce louskacek2?

Milé ženy in,

dnešní den mne „baví“ už od samotného začátku.

Začal tím, že jsem svou skoro tříletou dceru jsem ráno v 6.15 hod. tahala za velkého nesouhlasu z postele. Dvakrát na mě zkoušela taktiku zalezu pod peřinu ať mě máma nevidí. Pak se milostivě nechala odnést na rukou do obýváku na gauč. Marně jsem ji přemlouvala k tomu, aby se oblékla. Většinou to končí s tím, že ji obléknu já nicméně šel okolo tatínek, tak zavelela, že tatínek. Cesta směrem k autu již byla o něco lepší, i když i u auta musela sáhodlouze pozorovat, jak holoubci přilétají a odlétají. Do školky jsme to zvládly díky maminčině volné noze na pedálu za pár minut a následovalo znovu se převléci.

Samozřejmě opět jsem dle ní zabalila tepláky co nechce, nicméně po tom co jsem ji informovala, že jiné tu nemá a že jinak půjde jen v kalhotkách, uvolila si je obléci. Tak a pak už jen pusa, zamávání, otočení klíčkem, volná noha na pedálu a odpípnutí docházky v zaměstnání...

Podívám-li se momentálně z oken, je tam více než ošklivé počasí. Prší, fouká a je dost zima. Chjo, počasí mne v minulých dnech namlsalo na krásné počasí. S malou jsme se vždycky po práci zastavily na točenou zmrzlinu a doma nás bylo vidět jen tak na deset minut, než jsme se stihly převléct, zbalit svačinu a šup šup ven. Bylo krásně malá si hrála na hřišti na písku, jezdila na skluzavkách, učila se sama houpat (zatím bezúspěšně), jezdily jsme na kole (to už jsme zvládly na výbornou hned na první pokus a to bez koleček!), vytáhly jsme křídy a za určitě velké radosti našich sousedů pomalovaly celý chodník, hrály si s ostatními dětmi...

Co teď v tomto počasí, až přijdem domů? Včera jsme vymýšlely různé opičí dráhy, postavily jsme domeček na panenky, který se nám válel v šuplíku a čekal až nastane ta správná chvíle. Včera jsem usoudila, že už to dcera zvládne a pokud možno co nejméně zdemoluje. Vyhrála si s ním přes hodinu, panenky musely poslouchat, nejvíce ji zaujala plně vybavená koupelna. Tak polovičku času se panenky koupaly a chodily na WC.

Přemýšlím co dnes, až přijdem domů, v tomto ošklivém počasí se nedá jít ven a nápady na to co doma začínají docházet... budu ráda za každý další nápad jak zabavit cca 3leté dítě :-)

Naše aktivity:

 • věšíme a sbíráme prádlo ze šnůry, žehlíme, vaříme, uklízíme
 • stavíme lego, puzzle, hrajeme pexeso
 • malujeme pastelkama, vodovkama, stříháme, hrajem si s modelínou
 • stavíme různé domečky
 • čteme knížky

louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou


Milá louskacek2,

já mám pro vás tip na skvělou knížku - jmenuje se Nápady pro maminky na mateřské dovolené. Je opravdu dobrá, používala jsem ji na mateřské často a děti to bavilo. Nevím, jestli ji seženete, ale určitě bude přinejmenším v bazarech.

Lucka

napady

   
14.04.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [5] olga.polka [*]

  ta nase mala ma nejradsi stejne vystrihovanky, omalovanky atd. ale premyslime i nad porizenim neceho co by ji zabavilo a i neco naucilo, na internetu je lno doporuceni atd

  superkarma: 0 04.03.2016, 16:47:53
 2. avatar
  [4] streamline [*]

  http://www.obchudekudavidka.cz/ já doporučuji tyto stránky - paní má krámeček u nás ve městě, takže tam často něco koupím pro dcerku (4 roky) - dá se tam hezky nakoupit za pár kaček různé tvořeníčko pro děti a to malou vždy náramně zabaví, když je venku nevlídno;-)

  superkarma: 0 15.04.2014, 14:43:04
 3. avatar
  [3] denkas [*]

  Tříleté dítě? To se dá zabavit čímkoliv a lehce. Horší to je když tu mám 10ti letého vnuka.Sml22Toho už nějaký povídání s hračkama,malování,vaření,..už nenadchneSml80 Ještě tak nějaký hry,ale ty zas ve dvou hrát moc nejdou. Vnoučata tak do pěti let sem hlídala bez problémů,nikdy sme se nenudili. Ale ty starší to už tu museli být aspoň dvaSml22

  superkarma: 0 14.04.2014, 22:15:47
 4. [2] libuno [*]

  My jsme navíc chodili plavat nebo cvičit. Pak jsme chodili na vycházky, v přírodě jsme stavěli domečky, prostě, co se dá vyrábět z přírodních materiálů (klacíky, kamínky, mech, ...).

  Jasně, není to jednoduché, já tento problém měla před více jak 25 lety. Také jsme to přežili. 

  Je to jen o vynalézavosti rodičů. Tolik inspirací je na internetu, stačí zadat slovo. Přeji hezké dny.

  superkarma: 0 14.04.2014, 19:02:13
 5. avatar
  [1] gerda [*]

  já byla nejradši, když maminka vařila večeři a já měla své vlastní nádobíčko, se kterým jsem současně "vařila" i já. Děti ani tak nepotřebují hračky, vystačí si s vybavením kuchyňské linky (samozřejmě, že nůž dítěti do ruky nedám) - ale dítě se rádo cítí užitečné, taky potřebuje pracovat. Prostě dělat s ním všecko, co se běžně doma dělá - nechat ho utírat prach, tahat hadici od vysavače...zapojit.

  superkarma: 0 14.04.2014, 17:00:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme