Zdraví

Zkušená kosmetička Vlasta Feřteková vám poradí v péči o tělo


…uznávám, milé čtenářky, že téma péče o tělo je jemně řečeno už poněkud „profláknuté“, nicméně stále nehynoucí!

Dokud bude naše drahá planeta Země čiperně obíhat kolem Slunce,  budou se její obyvatelky každý den prstíčky přehrabovat v nejrůznějších kelímcích se zázračnými krémy, maskami, líčidly, regenerátory apod.

Návodů, jak o svou jedinou a křehkou schránku správně pečovat, máme v dnešní, na image zaměřené době, opravdu dostatek. Nakladatelství Grada si přesto trouflo vydat další publikaci s názvem naprosto dostatečně objasňujícím obsah  - „Péče o celé tělo aneb kosmetika bez pověr a iluzí“.

 

Co nového nám může tato útlá kniha nabídnout?

Asi největší předností knihy je, že ji píše osoba takříkajíc „od fochu“. Autorkou publikace je známá kosmetička s dlouholetou praxí Vlasta Feřteková, autorka mnoha článků na výše uvedené téma. Za sebou má také již i jeden úspěšný knižní počin s názvem „Kosmetika v teorii a praxi“, tato publikace byla a stále je osvědčenou učebnicí pro zasvěcené laiky.  

Čerstvé dílko Feřtekové čtenářky stručně a jednoduše seznámí se základy správné péče o celé tělo. A protože kniha není propagací žádné kosmetické značky, autorka v ní přímo a bez obalu sděluje, jak se vyznat v džungli kalíšků, krabiček a flakónů, které nám nabízí rozlehlé parfumérie. Dozvíte se také například, jak a čím se mýt, jak s daným typem pleti naložit, než se půjdete uložit ke spánku. Kapitola „Pleť v průběhu roku“ vám poskytne informace o tom, jakým způsobem si tělo hýčkat v jednotlivých ročních obdobích.  Publikace nezanedbá ani vaše horní a dolní končetiny a neopomene samozřejmě ani vlasy. Poradí vám s nákupem i správným postupem při používání dekorativní kosmetiky a osvětlí nové moderní možnosti profesionální péče.

 

A nějaký ten tip na závěr?

Víte například, že parfém patří pouze za ušní boltce, do vlasů, na zápěstí a ramena, protože na těchto místech je pokožka dobře prokrvená, tudíž teplá, a parfém se tak lépe uvolňuje? Nejdéle prý ale vydrží ve vlasech! A pozor, v žádném případě jej neaplikujte na krk, neboť po čase hrozí vytvoření pigmentových skvrn!

Užitečná rada z trochu jiného soudku se týká odličovaní pleti. Při používání nejrůznějších čisticích emulzí a mlék pečlivě dbejte na to, aby se jednalo o výrobky hydrofilní, což v praxi znamená, že jde přípravek smísit s vodou. Tím docílíme dokonalou očistu pokožky, jak od nečistot rozpustných v tucích, tak i od rozpustných ve vodě.

Další zajímavé rady a tipy naleznete ve zmíněné publikaci. Ukázku z knihy najdete na webových stránkách nakladatelství Grada.

 

Formát publikace: 15×21 cm, 156 stran, cena: 159 Kč

 

 

A kdo dodává rady a nápady při péči o tělo vám, milé ženy-in?

Instinkty, časopisy, knihy, doporučení odborníků nebo snad maminky a kamarádky?

   
24.04.2007 - Zdraví - autor: Martina Machova

Komentáře:

 1. [7] Tequilam [*]

  jak vypadá obal? (Paní Feřteková je dobrá kosmetička!!):o)

  superkarma: 0 24.04.2007, 21:13:15
 2. avatar
  [5] gerda [*]

  já mám pigmentové skvrny i bez parfémů, kdyby mi radši někdo poradil, jak je odstranit

  superkarma: 0 24.04.2007, 14:09:07
 3. avatar
  [4] paji [*]

  Bylo by fajn o tuhle knížku soutěžit

  superkarma: 0 24.04.2007, 10:57:48
 4. avatar
  [3] spyi [*]

  nebude se třeba o ni soutěžit?

  superkarma: 0 24.04.2007, 10:28:04
 5. avatar
  [2] fructia [*]

  Líbila by se mi...

  superkarma: 0 24.04.2007, 08:07:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme