Vztahy

Zkrocení zlého muže

man

Na zkrocení nesnesitelného chlapa stačily čtyři svatby. Z nesnesitelného sobce a rebela se tak stal muž schopný každého kompromisu. Je nakonec vděčný, že není sám.

Ivanka

Mám čtyřikrát ženatého švagra, který má tři syny – každého s jinou ženou. Všichni ti synové se jmenují stejně jako on. Pavel. Jeho první žena Ivanka se s ním rozvedla proto, že jí Pavel dělal naschvály. Když jí vadilo, že doma nepomáhá, začal navíc dělat kolem sebe strašný nepořádek. V momentě, kdy si stěžovala, že moc pije, byl ožralý týden v kuse. Chtěl ji tak vytrestat za její výčitky a přimět ji, aby byla zticha. Po rozvodu měl konečně klid a celý zbytek života si vyčítal, že přišel svou blbostí o skvělou ženskou.

Renátka

Jeho další manželka totiž byla daleko horší. Jmenovala se Renátka. Pracovala jako pánská kadeřnice a manželské krize řešila nevěrami. Prostě se s Pavlem odmítla trápit. Byla to racionální žena se srdcem výkonné kalkulačky, takže když na ni manžel párkrát zkusil svá kouzla a tvrdil jí, že mu ze záhadných důvodů nedošla výplata (kterou utratil za alkohol a zábavu s kamarády) nebo prohrál peníze na novou sedačku ve skořápkách (což byla pravda), nerozešla se s ním, ale šla si užívat po svém. Pavel takové ponížení těžce nesl a podal žádost o rozvod sám. Renátka pak u soudu zahrála opouštěnou chudinku s dítětem a shrábla bank. Vysoudila i starý tranzistorák a přehoz přes válendy, takže Pavel odešel s kartáčkem na zuby a s egem žížaly.

Sonička

Třetí byla Sonička – vymydlená fakturantka stavební firmy. Když ji Pavel sbalil, sám nemohl uvěřit svému štěstí. Mladá štíhlá prsatá blondýna byla prototypem mužských představ o dokonalé partnerce. Chyba byla, že o tom sama dobře věděla a držela tím Pavla v šachu. Celé krátké manželství se Pavel potil hrůzou, že ho Sonička opustí s jiným, a byl ochoten skály lámat a přenášet je z jednoho konce světa na druhý, jen aby si manželku udržel. Nepil, kamarády zavrhl, doma začal luxovat, vytírat a nosit nákupy, aby se Sonička netahala s těžkými taškami. Dokonce si sehnal druhou práci, aby spolu mohli vyrazit na měsíc do španělské Andalusie. Pár měsíců po návratu mu Sonička utekla s jiným. Ten ji na líbánky pozval do Karibiku a Pavel zůstal sám.

Helenka

Jak tak tesknil a po večerech vysedával osamocen u půllitrů piva, seznámil se s Helenkou. Dělala číšnici a ztrápeného chlápka, kterého obsluhovala, se jí zželelo. Pomohla mu z nejhoršího, občas mu vyprala a uvařila a Pavel, který po svých karambolech nebyl zpočátku schopen žádného vztahu, se zamiloval. Ženit se už nechtěl, ale když Helenka otěhotněla, praštil do toho počtvrté. Narodil se Pavel III., později ještě Kačenka. A světe, div se, manželství trvá dodnes už celých dvanáct let. Pavel dostal, co proto (stále tajně vzpomíná na Ivanku) a seká dobrotu. Než další rozvod, raději pomůže v domácnosti, obstará děti a je schopen kompromisů. Ne že by si nikdy nevyrazil s kamarády do hospůdky nebo se nepohádal s Helenkou, ale mantinely se oproti původní šíři stáhly do úzkého pruhu, za který se neodvažuje šlápnout. Po čtyřech manželstvích byste už stěží hledali toho nezkrotného rebela z mládí, se kterým by nevydržela ani matka Tereza. Nazvala bych to takovou dobrovolnou rezignací.

Máte ve svém okolí nebo v rodině nějakého chronicky rozvedeného člověka? Čím myslíte, že to bylo? Jeho nepřizpůsobivostí, nebo špatným výběrem partnerů?

   
12.02.2010 - Ona s ním - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] enka1 [*]

  ILONESA — #3 Mému známému podruhé stejné jméno syna podruhé nepovoliliSml80. Ale je to 30let.

  superkarma: 0 12.02.2010, 15:59:56
 2. avatar
  [8] Lukáš Čejka [*]

  Myslim, ze je to skoda, takle znicit neci prirozenost.Sml24

  superkarma: 0 12.02.2010, 14:43:18
 3. avatar
  [7] Altamora [*]

  Proč autorka líčí Renatku jako mrchu? Podle mě to byla rozumná ženská, která se nechtěla nechat ničit nezodpovědným alkoholikem, když už udělala tu hloupost, že si ho vzala. Ivanka měla štěstí, že se rozvedli, dokud byla mladá. Beztak jí určitě alimenty posílal jen občas. Jen se divím Helence, že si takového chlapa vzala.

  superkarma: 0 12.02.2010, 12:30:00
 4. avatar
  [6] evelyn [*]

  Májík — #4 Sml30 mne jen unika proc to souziti musej dycky zpecetit na urade, to nemuzou jen zit na hromadce? Desne se to tim papirem komplikuje.

  superkarma: 0 12.02.2010, 10:36:47
 5. [5] Bébina [*]

  Muj skorotchan. Sice je rozvedeny pouze jednou, ale jak se rika, kdo s cim zachazi, tim taky schazi. Tak dlouho podvadel a honil zenske, az si nasel jednu, ktera mu dela ze zivota pekloSml59. V jeho 50ti a jejich 42 si vynutila dite, aby ho pekne drzela v sachu a ted musi makat panacek. Rekonstruuje ji barak, samozrejme uplne zadarmo a jakmile jen cekne, uz mu vyhrozuje, at tedy odejde, ale dite neuvidi. Kdyz vidim ten jeho ztrapeny xicht, jak je chudinka a vsichni mu ublizuji, musim se moc drzet, abych mu nerekla, mas cos chtel, blbecku. Nelituju ho ani v nejmensi, ja mu to prejuSml57.

  superkarma: 0 12.02.2010, 08:44:39
 6. avatar
  [4] Májík [*]

  Jo, mám, vlastní matku. Je rozvedená celkem 3x a vůbec se tomu nedivím Sml3, s ní by totiž delší dobu nevydržel vůbec nikdo.

  1. na komentář reaguje evelyn — #6
  superkarma: 0 12.02.2010, 08:23:10
 7. [3] ILONESA [*]

  To jsem vůbec netušila, že stejný otec může dát svým synům jedno a to samé jméno Sml80. I když má každého s jinou ženou, přijde mi to dost divné.

  1. na komentář reaguje enka1 — #9
  superkarma: 0 12.02.2010, 07:26:07
 8. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml30 můj bývalý švagr tvrdil, že aby byl chlap jak má být, musí být alespoˇm 3 x rozvedený Sml30, asi na tom něco bude Sml30

  superkarma: 0 12.02.2010, 07:17:49
 9. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Táta mýho táty byl údajně ženatý 5x, ale víme to jen z doslechu, takže to nemusí být pravda. S poslední ženou byl ale skoro 30 let.

  superkarma: 0 12.02.2010, 01:23:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme