Bulvár

Zkamenělý syn


Zdravím a přeji hezký den.

Včera jsem psala příspěvek na téma vstávání a ani dnešní téma SBÍRÁNÍ mi není cizí.
Mám 4 děti, syna 18, dceru 15 a dvojčata - kluky 12 let. Ti dva nejmladší snad ani nikdy nic nesbírali, dcera s rozumem, ale nejstarší syn byl v tomto oboru opravdu nepřekonatelný. Přes známky, odznáčky, obaly od všeho možného i nemožného, kartičky všeho druhu, víček od čehokoliv, kinder vajec, vývěsek a tabulek se postupem času propracoval ke ZKAMENĚLINÁM.

Po příchodu ze školy obvykle odchazel s kladívkem za dům, kde stojí prastará zídka z opuky, a vysekával a vysekával, v naději, že najde přinejmenším trilobita. Toho sice nenašel, ale podařilo se mu najít pár kamenů, ve kterých po rozloupnutí uviděl otisk stonožky, ale i různých mušlí apod.8.elektrický zvonek

Tyto sbírky pak putovaly v krabici pod postel, kde jsou mimochodem dodnes. JE TO PŘECE VZÁCNOST, NE? Postupem času se mi naštěstí podařilo tyto sbírky zredukovat na únosnou hranici, ale dvě vášně mu přece jen zůstaly - sbírání starých mincí a historických přileb. No, říkám si, aspoň neměl nikdy čas na blbnutí, ale nikomu nepřeju uklízet v takovém binčusu, kde nic nemůžete vyhodit a vše je součást nějaké sbírky. Takže, MAMINY, nechte je sbírat, ale s ROZUMEM.           

S pozdravem HELENA


Ačkoliv máte synových sbírek občas plné zuby, buďte ráda, Heleno. Našel si svou zábavu a slušnou. Nemusíte se o něj bát - tedy pokud nehodlá kladívkem rozbít celou zeď :-)
Nemáte volno pod postelí? Oťukávají vám děti zdi?
 

Dnes"

SBÍRÁME

CÉČKA, POHLEDY, ZNÁMKY, NÁLEPKY...
Co jste sbírali?
Prodávali jste, vyměňovali, kradli?
Máte dodnes něco schované?
Sbírají vaše děti?
A co vy?
napište na:
redakce@zena-in.cz

   
22.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme