Vztahy

Zjistila jsem, že mi muž kontroluje mobil

Mít své soukromí je velmi důležitá věc. Na veřejnosti to jde docela těžko, ale doma by ho měl mít každý. Když nic jiného, všichni by měli mít jen pro sebe alespoň svůj mobilní telefon a mailovou schránku. Víte ale, že všude to takhle není?

Byla jsem překvapená, když jsem se na toto téma bavila se známými. Myslela jsem si, že mobil a mail partnera jsou věci, které jsou tabu, prostě se neprohlížejí, i kdybych byla sebevíc zvědavá a měla podezření na cokoliv. Ale zjistila jsem, že někteří lidé se rádi a bez uzardění na cizí zprávy podívají. A ještě to dělají tak, že na to dotyčný časem přijde.

Přečtěte si také:

mobilKvěta je tři roky vdaná za Michala, děti ještě nemá. I proto se nemusí moc omezovat ve svých koníčcích a aktivitách. Má dost volného času na sebe, a tak chodí do restaurací a na cvičení s kamarádkami, hodně cestuje a sportuje, prostě si užívá. Jak říká, než přijdou děti, pak už to bude jiné.

Donedávna neměla Květa v manželství s Michalem problémy, vlastně doteď nemá, trápí ji jen jedna věc: Zjistila, že jí Michal kontroluje mobil.

„Netuším, jak dlouho to dělá, vím to asi měsíc. Nemám co skrývat, nejsem nevěrná a s nikým si nepíšu tajné zprávy ani nic, co by Michal nemohl vědět. Ale mrzí mě, že má potřebu mě kontrolovat, že mi takhle zasahuje do soukromí.

A jak jsem na to přišla? Náhodou. Mám kamarádku, která mi docela často píše, a taky se vídáme. Občas se zmínila, že mi něco psala, ale já od ní žádnou takovou zprávu nedostala. Nejdřív jsem to považovala za náhodu (přece se stává, že technika nemusí fungovat stoprocentně), ale pak už mi to začalo vrtat hlavou. Přece není možné, že by mi nepřišlo rovnou pět zpráv?

Četl je a mazal

A pak se jednou kamarádka zeptala: Hele, nečte ty zprávy Michal? Pak ti je třeba maže, abys na to nepřišla, že je otevřel. Samozřejmě jsem to popřela, proč by Michal něco takového dělal? Ale pochybnosti už byly zasety. Rozhodla jsem se, že to zjistím, ale tak, aby to nevěděl, abych ho neosočila nevinně.

Domluvila jsem se s kamarádkou, že mi pošle zprávu přesně v určenou dobu, když byl Michal doma. Volala mi, že ji poslala, koukla jsem, byla tam přijatá, ale neotevřela jsem ji. A pak jsem šla do koupelny. Když jsem se vrátila a dívala se na mobil, zpráva byla pryč! Tak to bylo jasné... Jednou jsem ještě pro jistotu šla do práce a „zapomněla“ doma mobil, řekla jsem Michalovi ahoj a ještě chvíli počkala v předsíni a sledovala, jestli si mobilu všimne. Všiml, hned ho vzal a začal v něm číst...

Chystám se Michalovi říct, že vím o tom, že mi kontroluje mobil (a kdovíco ještě), a že se mi to nelíbí. A budeme to muset nějak vyřešit. Je mi líto, že to dělá, protože jinak si rozumíme. A když to jinak nepůjde, holt si dám na mobil kód a změním si heslo k mailu.

Ale mám obavy - je to jen mobil, nebo má prostě takovou kontrolu všeho v povaze?“

Vadilo by vám, kdyby vám partner kontrolovat mobil nebo mail?

Možnost%
Ano, hodně.48,8
Docela ano.26
Nevím, je mi to jedno.11
Ani ne.10,5
Vůbec ne.3,4
Jiná odpověď (napište do diskuse).0,3

Další články v magazínu:

   
02.05.2014 - Ona s ním - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [23] Helena Kopecká [*]

  Sml68

  superkarma: 0 15.05.2014, 16:55:23
 2. avatar
  [22] chanahd [*]

  Kamarád měl také doma kontrolující furii. Nejen že mu sms mazala. Ale ještě předtím stihla zavolat a seřvat odesílatele. Já dostala vynadáno jen za to, že jsem mu napsala, že mám půjčené knížky dočtené, že mu je dojdu vrátit. Se slečnou mu došla trpělivost poté, co do telefonu hystericky řvala na jeho malou neteř, která mu napsala, jestli zajdou na zmrzlinu. Je jí 10 let. A slečna na ní řvala, ať se ani neopovažuje přiblížit k jejímu příteli, jinak uvidí. Jak uviděla v odesílateli ženské jméno, viděla rudě. Teď má naštěstí přítelkyni normální.

  superkarma: 0 11.05.2014, 22:09:36
 3. [21] Karo Líná [*]

  Danila — #19 Tak hodně štěstí do života s tímhle názorem Sml58 Jsem si jistá, že velmi brzy dopadneš dost tvrdě na ústa a je úplně jedno, jestli to bude ze strany tvého partnera nebo z tvojí Sml32Sml24

  superkarma: 2 07.05.2014, 18:51:22
 4. avatar
  [20] spygy [*]

  Tak myslím, že to není jen o tom co skrývat a co ne, ale přece jen si člověk píše věci s někým, třeba s nej kámoškou a manžel nemusí vědět všechno,jsou věci, který člověk člověk řekne jen své kamarádce, jelikož manžela by to stejně nezajímalo  a naopak...

  superkarma: 0 05.05.2014, 15:13:12
 5. avatar
  [19] Danila [*]

  vadí to len tým čo majú čo skrývať.Sml22Sml80

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #21
  superkarma: 1 03.05.2014, 23:28:09
 6. avatar
  [18] paníliška [*]

  No, znám paní, která svému manželovi kontroluje vše - maily, skype ....jenou jsem mu psala mail a ona mi pak vynadala, co mu píšu a chtěla vědět, proč mu to píšu.  A když náhodou zrovna k něčemu nemá přístup, útočí na něj tak dlouho, až jí to ukáže. Tohle už je hodně za hranou, ale co s tím, že....

  superkarma: 0 03.05.2014, 16:29:33
 7. avatar
  [17] Suzanne [*]

  Mickey Mouse — #13 My to prostě máme jinak a ani jeden z nás to jako výraz neúcty nebere. Máme společné přátele a když se nedovalají jednomu, volají na druhý mobil. Kupříkladu. 

  Máme mobily zároveň i na práci, takže někdy i "moment, předám", udělá kšeft. Ale to nic nemění na tom, že jinde to mají jinak. Důležité je, aby se shodli ti dva, kteří jsou spolu.

  superkarma: 3 02.05.2014, 23:08:44
 8. [16] MaVy [*]

  fujSml15 ,já i když chci volat z jeho telefonu,tak se zeptám a  čekám až mi najde číslo na toho známého,komu chci volat a telefon hned vracím,tak jako ho nekontroluju na záchodě tak mu nelezu do osobních věcíSml57,kdykoli mi telefon dá,nebo mě požádá  at za něj napíšu email udělám to co chce, ale nikde nešmejdím, můžu teoreticky a i on, ale neděláme to proč takySml80jsou věci které jsou jen moje,ne že bych nevěřila,ale každý člověk má mít prostor ,který je jen jeho

  superkarma: 1 02.05.2014, 22:43:58
 9. [15] free [*]

  Manžel si myslel, že jsou věci jako mobil a email naše společné ikdyž sem mu říkala, že se mi nelíbí, když mi tam nakukuje.  Ne proto, že bych tam měla něco tajného a neřestného, ale že jsou to moje zprávy a chci je přečíst jako první, stejně mu o tom povím.   Potom jednou jsem vešla do pokoje a viděla jsem, že si na PC prohlíží moje zprávy ... měla sme chuť vybuchnout ale jenom jsem tak prošla ke skříni a zeptala  se: ty si čteš moje zprávy?  Zarazil se a omluvil, že to už neudělá.  A neudělal.

  superkarma: 0 02.05.2014, 21:16:58
 10. [14] Karo Líná [*]

  Mickey Mouse — #13 Přesně tak! Když někdo někomu volá, tak chce mluvit s ním, a ne s někým jiným, že jo Sml67 A abych někomu říkala "Manžel je právě v koupelně, zavolejte později", to bych si připadala jako idiot. Zaprvé to volajícímu sežere prachy a zadruhé když vidí, že to nebere, tak snad to zkusí znovu, ne? Sml57 A když ne, tak se evidentně nejednalo o nic důležitého.

  U nás jsou mobily naše soukromé majetky. Nebereme si je, nečteme, nic. Stejně tak počítače, tablety, notebooky..... každý máme svoje a to svoje taky používáme. I když nechá manžel ležet vedle mě na gauči zapnutý tablet, v životě by mě nenapadlo si ho vzít a začít mu prohlížet maily, facebook, cokoliv. Ani on mně by to nikdy neudělal.

  (Stejně by nemohl, mám vše pod heslem Sml32 A dost dobře nechápu lidi, co tyhle věci pod heslem nemají. Nejde vůbec o šmejdení partnera, ale co třeba ztráta toho zařízení nebo krádež? To fakt chcete, aby někdo cizí viděl bez nejmenší překážky celé vaše soukromí? Já nechci, takže pokud se chce někdo na moje údaje dostat, ať s tím má aspoň pořádnou dřinu Sml57)

  superkarma: 0 02.05.2014, 16:57:18
 11. avatar
  [13] Mickey Mouse [*]

  Suzanne — #12 Hmm, tak to u nás si mobily navzájem nezvedáme. Když někdo volá na mobil manželce, nic mi do toho není, jinak by dotyčný zavolal na můj mobil. Stejně s SMS. Nekoukáme.

  Jen se navzájem upozorníme, že zvonil telefon, aby si každý svoje záležitosti mohl vyřešit.

  A ano, vadí mi i koukání na displej, kdo že to volá! Ne kvůli tomu, že bych chtěl něco tajit. Ale protože to je výraz neúcty a potřeby kontrolovat.

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #14
  2. na komentář reaguje Suzanne — #17
  superkarma: 0 02.05.2014, 15:26:18
 12. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Souhlasím s tím, co napsala Rikina - naprosto.

  Za sebe dodávám, že s mobilem druhého manipulujeme běžně, když zvedáme hovory, pokud je ten druhý třeba v garáži nebo na zahradě a víme, že je žádoucí to zvednout. Můj muž nemá mobil s internetem, tak mu ho dám do ruky, aby kouknul na mapu počasí např., já v jeho přístroji můžu najít něčí číslo. Ale co mi přijde absolutně nepřípustné, aby někdo mazal zprávu bez mého vědomí. Proto jsem i do ankety dala možnost "ano, hodně". Nevadí mi koukání, vadí mi kontrola. Je tu opravdu někdo, komu by nevadilo, kdyby mu partner mazal sms? Sml80

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #13
  superkarma: 1 02.05.2014, 14:33:54
 13. avatar
  [11] samecka [*]

  denkas — #5ježíši, kamkoli,dáme decku, jenom ne do Smrti Bartošové, tam taky nelezu...

  superkarma: 0 02.05.2014, 12:40:54
 14. avatar
  [10] datura [*]

  My si ani nezvedáme navzájem hovory, když někdo volá manželovi, tak asi nechce mluvit se mnou Sml16, natož abychom si četli vzájemně zprávy Sml23, nelžeme si, nemáme žádná tajemství, tak nač se šmírovat a po třech letech je to hodně brzo Sml80

  superkarma: 0 02.05.2014, 12:30:21
 15. avatar
  [9] Pentlička [*]

  Já jsem velmi otevřená a pravdomluvná. ale jsou věci, které jsou prostě soukromé, ač na nich není nic špatného. Tohle by mi velmi vadilo a brala bych to jako porušení důvěry, která je pro mě ve vztahu zcela nezbytná. Také bych měla strach, že lustrováním mobilu to začíná a psychickým týráním a omezování mojí osoby to bude pokračovat.

  superkarma: 0 02.05.2014, 11:56:03
 16. avatar
  [8] kobližka [*]

  Rikina — #7 Ty si je ještě pamatuješ? To seš teda dobrá....Sml58

  superkarma: 2 02.05.2014, 11:02:01
 17. [7] Rikina [*]

  wich — #6 no... a na věci, které nelze elektronicky zablokovat, by si mohla dát visací zámečky. Sml57 Takový ty barevný, jak tu o nich onehdy byl článek, že je to trendy. Sml24

  1. na komentář reaguje kobližka — #8
  superkarma: 3 02.05.2014, 10:29:00
 18. avatar
  [6] wich [*]

  Tak at si zablokuje mobil na kod no...

  1. na komentář reaguje Rikina — #7
  superkarma: 1 02.05.2014, 10:18:45
 19. avatar
  [5] denkas [*]

  samecka — #4 a kam jdeš? jdu s tebou.

  1. na komentář reaguje samecka — #11
  superkarma: 2 02.05.2014, 10:10:46
 20. avatar
  [4] samecka [*]

  Zjistila jsem, že mě tyto články vůbec neberou, jdu jinam.Sml24

  1. na komentář reaguje denkas — #5
  superkarma: 5 02.05.2014, 09:42:23
 21. [3] Rikina [*]

  Vzhledem k tomu, že jsou 3 roky manželé, a dosud bylo všechno v pořádku, nezabila bych ho hned. Sml57 Napřed bych se otázala, co se pánovi přihodilo, zda není nemocen, nebo nemá jiný problém, se kterým by se chtěl svěřit, a důrazně bych se ohradila proti jakýmkoli "kontrolovacím" činnostem čehokoli. A ta hesla bych si změnila okamžitě a všude, kde je byť malý předpoklad, že by tam pán mohl šmejdit. V případě, že by s pánem nebyla rozumná řeč a nárokoval si i nadále právo lézt, kam nemá, tak bych začala přemýšlet ne o tom, jaké to bude, až přijdou děti, ale zda jsem učinila správné rozhodnutí se za tohleto provdat. Sml68

  superkarma: 7 02.05.2014, 07:56:22
 22. avatar
  [2] bleblemcy [*]

  Asi bych to osobně neřešila hned bez varování změnou hesel. Ono by ho to totiž mohlo podnítit žárlivost. Pokud se totiž žárlivost objeví pak mnohdy ač nemá žádné opodstatnění tak pálí jak oheň a čeká jen na sebemenší jiskru aby se mohla rozhořet v ještě větší síle. To je chorobná žárlivost, kterou trpí i jinak zcela normální a soudní lidé. Funguje trochu jako vypínač mozku a posedlý jedinec je neustále nucen bez vlastní vůle hledat důkazy viny či nevinny svého protějšku.

  superkarma: 0 02.05.2014, 07:23:12
 23. [1] dadma [*]

  Něco jiného je přečíst si zprávu,ale něco jiného je ji vymazat.Manžel mě zprávy nečte,jen mě řekne něco ti přišlo, když slyší příchod zprávy.Já někdy jeho čtu,ale s jeho svolením.Sám mě řekl když někdo volá a nebo něco přijde ,ať to zkouknu,ale nikdy bych si nedovolila mu hovor zapřít a nebo zprávu vymazat.

  Tak to bych Květě radila,aby to opravdu vyřešila.Uvidí jak se začne chovat, když mu zamezí přístup k jejímu mobilu a PC.

  superkarma: 0 02.05.2014, 00:29:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme