Zdraví

Zjistěte svůj fototyp a chraňte kůži před slunečním zářením

Chystám se letos na dovolenou a jako tradičně si s sebou budu brát mléko na opalování i po opalování. Abych se přiznala, moc se v rozdílné účinnosti faktorů opalovacích prostředků nevyznám, a tak sáhnu po přípravku, který mám doma ještě z loňska.

 

Budu doufat, že se příliš nespálím a že vše dobře dopadne. Hlavně, abych po několika hodinách strávených na sluníčku neúpěla v noci kvůli spáleným zádům.

 

Takto jsem chtěla letos postupovat v přípravě na dovolenou, ale pak jsem se dozvěděla o zajímavém projektu a rozhodla se pro změnu.

 

Využiji možnosti šestého ročníku projektu Dny slunce bez rizika, který pořádají laboratoře VICHY ve spolupráci s vybranými partnerskými lékárnami.

 

Cílem projektu je poskytnout informace a zvýšit povědomí o problematice slunečního záření zejména s ohledem na stále neuspokojivý stupeň vzdělanosti naší veřejnosti v této oblasti. Proto je projekt realizován v mnohých městech na území celé České republiky. Odborné poradenství poskytují sami lékárníci ve speciálně vyhrazeném prostoru lékárny.

 

To je přesně pro mě!

 

Proto jsem si již nyní poznamenala termín od 21. až 23. červen, kdy je možné celkem ve 151 lékárnách v České republice zjistit od lékárníka zdarma informace týkající se nebezpečí slunečního záření a jeho vlivů na kůži.

 

Zájemcům určí lékárník také fototyp a na základě toho i vhodné chování a efektivní ochranu při dané intenzitě slunečního záření. Každý si odnese informační materiály s vlastní diagnostikou.

 

Seznam partnerských lékáren je k dispozici na infolince 222 193 777. Bližší informace k akci včetně seznamu lékáren na stránkách www.dnysluncebezrizika.cz.

 

Využijete této možnosti i vy?

   
21.06.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] natalia [*]

  nevím proč se všichni bojí vysokých faktorů, já používám 40 a opálím se, ale hlavně se moc nespálím

  superkarma: 0 26.06.2006, 15:18:30
 2. avatar
  [8] femme [*]

  dneska jsem zrovna šla kolem jedné partnerské lékárny, slečna mi položila pár otázek, nastavila na kolečku fototyp č.4 a bylo jo a taky jsem dostala malý vzoreček krému na obličej a leták na výrobky, ovšem ty ceny mě dostaly

  superkarma: 0 21.06.2006, 20:12:59
 3. avatar
  [7] Vivian [*]

  Ta kampaň o smrtonosném slunci je čím dál vlezlejší... Já to řeším čím dál míň... opalovací kosmetiku už ani nepoužívám Všude už začínají tlačit SPF nejmíň padesát, jinak to údajně nemá smysl... a mě už to fakt unavuje, přijde mi to už trochu hysterické. Nedávno jsem někde četla rozhovor s nějakou kožařkou, která doporučuje mazat se padesátkou, sama má prý jedno balení mléka asi na tři dny... to už je snad kancerofobie

  superkarma: 0 21.06.2006, 18:25:48
 4. avatar
  [6] peguša [*]

  Tak opalování naštěstí řešit nemusím. Jednak nesnáším opékání na slunci a jednak se opálím tak, že jeden den zčervenám a druhý den jsem jako ředitel vápenky. Pokud nemusím, na sluníčko nelezu. Držím se ve stínu a k moři nejezdím. Už ani nezávidím těm, kteří se krásně opálí dohněda, což se mi dřív stávalo.

  superkarma: 0 21.06.2006, 15:52:26
 5. avatar
  [5] arjev [*]

  Amálie: děkuji,beta karoten jsem jí už koupila a užívá ho denně jednu tabletu.Poradím jí,že stačí jedna obden

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:40:33
 6. avatar
  [4] Amálie [*]

  arjev: ať k němu zkusí Antioxidant komplex (Harmony line) s beta karotenem nebo samotný beta karoten, stačí obden

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:36:26
 7. avatar
  [3] arjev [*]

  Amálie: Panthenol je výborný,používá ho dcera,která se vždy spálí a nebo dostane vyrážku.Po něm se opálila dobronzova a na loňské dovolené byla spokojena.Přeji pěkný den

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:23:43
 8. avatar
  [2] Amálie [*]

  Nikdy jsem se nespálila, opaluju se rovnou do hněda (a nejsem blázen, co se opaluje za každou cenu).

  Ovšem včera jsme seděly s kamarádkou na zahradě cca 2 hodinky, ve stínu! pod hustým velkým stromem a stejně jsem se spálila .

  Na dovolenou doporučuju přibalit panthenol, mam vyzkoušené Panthenol body milk od Dr.Müller pharma a Panthenol forte od Alrermed (český výrobce)

  superkarma: 0 21.06.2006, 07:45:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme