Bulvár

Životní trapas

 

Můj život je spjatý se školou od mala. Od třetí třídy jsem chtěla (JÁ BLOUD!) být paní učitelka.

Už jsem jí 25 let a těch průšvihů jsem zažila, řešila nebo i žehlila nepočítaných. Z těch nejběžnějších to byly, jsou a budou přepisované špatné známky, falšování podpisů rodičů, kouření na záchodech, popíjení alkoholu a kouření na školních výletech, a dnes bohužel také často šikana mezi školní mládeží. Ale o tom se nechci zmiňovat, to každý už jistě slyšel. Chci si vzpomenout na svůj životní školní průšvih, který jsem si vyrobila ve čtvrté třídě mé vlastní školní docházky.

Tenkrát jsme povinně nacvičovali na spartakiádu. Líbilo se mi to a nemohla jsem se dočkat, až pojedeme do Rychnova na okresní spartakiádu. Vyjeli jsme ráno zvláštním vlakem, nastěhovali nás do školy, kde jsme dlouhé hodiny čekali na zkoušku. Po ní další dlouhé čekání na odpolední vystoupení. A tehdy se to stalo. Prostě mě to tam přestalo bavit, tak jsem zmusila svoji kamarádku a davaj na nádraží, kde stál zrovna vlak k nám domů, a klíďo píďo
jsme opustily svoji třídu, učitelku i spartakiádu. Protože jsme nikomu nic neřekly, nejdřív si všichni mysleli, že jsme na záchodě, nebo tam někde pobíháme. Hledat nás začali, až když se řadilo k odchodu na vystoupení.

Ze známých důvodů jsme tam nebyly, vystoupení proběhlo, třída na nádraží. Nemohli odjet - hledala nás policie. Paní učitelka nervy v kýblu - my už doma. Nakonec odjeli bez nás. Až když policie dorazila k nám domů, tak se zjistilo, co jsme provedly. Následky byly tragické. Nejen že jsem měla zadek na modro, ale na vysvědčení jsem měla samé jedničky a dvojku z chování. Paní učitelka mi ale po čase odpustila. Dodnes si na to občas vzpomenu a je mi dobře, že jsem ani já nebyla vzorňásek.

Zdraví a krásný den přeje Eva          

P.S. Pochopitelně budu v červenci cvičit v Praze na sokolském sletu, zdrhat  ale nebudu!


Milá Evo,

jak tak čtu, vidím, že jste fanatička do cvičení. Cvičit na spartakiádě, možná z donucení by nebavilo ani mě. Smůla je, že ne všechny věci se chápou a akceptují tak, jak bychom chtěli... Každý čeká na to, že všechno odůvodníme. Na druhé straně však chápu ten výprask, který byl kompenzací strachu vašich rodičů o vás.   

školní průšvihy
aneb
Já jsem zlobila. Kdo víc?
Jaký nejhorší průšvih jste provedla ve škole?
Kdo koho zítra trumfne a dostane od nás kosmetiku?
Nečekejte a pište už nyní:
redakce@zena-in.cz   
01.03.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Maši [*]

  Bridgetj: No, ono když to tak vezmeš, tak všechny ty oblečky byly hrůzostrašné. Pokud jsi neměla postavu modelky, vypadala jsi v nich jako špakáček na kuřích nožkách Vykrojené až někam...
  Co jsem cvičila před těmi 5 lety za dorostenky aerobic(!!! ), tak už byl takový krátký topík s dlouhýma kalhotama, tak to už šlo. Ale když jsme měli vystoupení u nás ve městě na náměstí, stejně jsme se museli nejdřív ztřískat vodkou s džusem, aby jsme v tom vůbec vylezli..

  superkarma: 0 01.03.2006, 14:26:54
 2. avatar
  [4] Maši [*]

  skolacka: Jestli bude letos, tak to už asi nestihnu cvičit... To mě mrzí, moc mě to tehdy bavilo a hlavně jsem za ten rok , co se cvičilo ,zhubla o 7 kg!!!

  Bridgetj: Já ve škole naposledy cvičila Poupata a čelenku mám dodnes, nosím ji na culíku

  superkarma: 0 01.03.2006, 13:59:05
 3. avatar
  [2] skolacka [*]

  Maši: jo jo slet letos bude

  superkarma: 0 01.03.2006, 13:35:38
 4. avatar
  [1] Maši [*]

  Taky jsem cvičila před 5 lety v Praze na sokolském sletu a bylo to Kdybych věděla, že se cvičí další, určitě bych se přihlásila, ale slyšela jsem, že na to nejsou peníze, nebo co???

  superkarma: 0 01.03.2006, 13:19:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme